USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Які партії обирають українці на заході країни

14 Жовтня 2015 15:09
Соціологи оприлюднили результати дослідження електоральний симпатій виборців на заході України.

Так, з 24 вересня по 11 жовтня 2015 «Інститутом досліджень регіонального розвитку України» було проведено кілька соціологічних замірів жителів України на тему: «Електоральні настрої українців в умовах нової виборчої системи: вересень-жовтень 2015р.».

Соцопитування показало, що партія УКРОП проходить у місцеві ради Львова, Івано-Франківська та Луцька. Як пояснюють соціологи, в Україні з’являється опозиція, яка є більш системною в плані ціннісного руху, що можна вважати свідченням розвитку політичної культури в Україні.

Згідно з результатами дослідження, у Луцьку лідирує «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» (21%). На другому місці – «Батьківщина» (16.1%), далі – «БПП Солідарність» (11.2%), «Самопоміч» (9.0%). «Радикальна партія» 5.4%. «Свобода» (6.4%).

На виборах мера міста у другий тур виходять Микола Романюк і Олександр Товстенюк від партії УКРОП, решта кандидатів мають менш ніж 5% підтримки.

Зауважимо, кандидат у мери Івано-Франківська лідирує кандидат від УКРОПу, народний депутат Олександр Шевченко.

Коментуючи результати дослідження соціолог Дмитро Громаков відзначив, що інтерес до УКРОПу зумовлений, з одного боку, бажанням побачити щось нове, «а з іншого – УКРОП є першим опозиційним проектом, який працює не в площині розділення глобальних векторів геополітичного самовизначення країни».

«Раніше у нас опозиція і влада прямували в різні боки, і єдиним маркером, який у виборців ототожнювався з тією чи іншою політичною силою, були маркери геополітичного вибору: ми йдемо в Митний союз з Росією, чи ми йдемо в Євросоюз і працюємо на своє європейське майбутнє. Оце і визначало електоральну картину на території країни», – вважає Дмитро Громаков.

З його слів, зараз Україна переживає своє зростання, і у нас з’являється опозиція, яка є більш системною в плані ціннісного руху і розвитку, коли людей цікавить не так різниця в цілях, як різниця у методах їхнього досягнення.

«Я думаю, що для нас це досить серйозний крок уперед з точки зору розвитку політичної культури в Україні», - зазначив Дмитро Громаков.

Методом особистого інтерв'ю в ключових обласних центрах було опитано 800 респондентів. У ході дослідження використовувалася ймовірнісна випадкова вибірка, рівно-наповнена обласним центрам, яка відображає структуру населення в обласних центрах за статтю та віком. Гранична помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.

ЧИТАТИ ЩЕ: СПИСКИ КАНДИДАТІВ ДО ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПО КОЖНОМУ ОКРУГУ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
ВОНО Показати IP 14 Жовтня 2015 15:53
так рвуться керувати шо аж невдоблно за них робиться
Беларусь Показати IP 14 Жовтня 2015 16:07
Романюк мер
ната до Беларусь Показати IP 14 Жовтня 2015 23:13
Романюк вже майже минуле
Анонім Показати IP 14 Жовтня 2015 17:25
Ну що шановні вітаю.Завдяки рішучим крокам нашого головнокомандуючого ми почнем ще платити податок на фінансування ДНР і ЛНР.
800 респондентів Показати IP 14 Жовтня 2015 20:52
- оце потужний соціологічний зріз !
укроп Показати IP 14 Жовтня 2015 21:39
Укропи, підтягуйте авторитетних людей
Анонім Показати IP 14 Жовтня 2015 22:40
якщо вибируть романюка, то більшість у Луцьку - тупе би*ло
Ольга Показати IP 14 Жовтня 2015 22:53
Волиняни не вірте цим паскудним рейтингам. Думайте головою.
456 Показати IP 15 Жовтня 2015 06:31
Дуже підтримую Палицю і всіх з його команди окрім Товстенюка- він не гідний бути в тій команді, тому змушений в мери голосувати за Романюка, про що шкодую, але він кращий за Сашу
meri до 456 Показати IP 15 Жовтня 2015 11:35
можливо і не гідний, але коли його підтримує Ігор Палиця, а я йому довіряю, то буду голосувати за Товстенюка, всеодно він добре фондом керує і людям допомагає.. команда Палиці - сильна команда. бажаю успіху!
Світлана до 456 Показати IP 15 Жовтня 2015 08:45
На милість Божу, не робіть помилок! Прошу не голосуйте за Романюка! А щодо до Товстенюка,всі його помилки(якщо є) обов"язкова при нашій спільній наполегливовсті виправимо.Палиця зможе зробити все.Голосуй за УКРОП!
виборець Показати IP 15 Жовтня 2015 11:12
Товстенюк - хороший менеджер, нова генерація стара влада його боїться, бо за грати не хочеться. Не може Луцьком керувати людина з комуністичним минулим Люди вже 2015 рік , а не 1985! Особливо Ользі розказую.
огородник Показати IP 15 Жовтня 2015 11:41
Почалася агонія
Анонім Показати IP 15 Жовтня 2015 18:55
всi до корита кроком руш!!!!
патріот до Анонім Показати IP 15 Жовтня 2015 20:35
При чому тут до корита. Якраз стара влада була при кориті. А Палиця з командою хочуть щось змінити хоча б в Луцьку. А нашим людям ще треба змінити мізги, щоб розуміли що нам потрібні зміни, які можуть забезпечити тільки люди нової генерації. Команда Ігоря Палиці в першу чергу зробить аудит комунальних підприємств, чому вони збиткові і взагалі наведе лад у місті. А хто хоче, митися в тазіках по півроку і щоб вас рахували за непотріб голосуйте за комуніста Романюка. І в місті все буде в " шоколаді" .
Анон до патріот Показати IP 15 Жовтня 2015 21:36
Я також думаю,що буду голосувати за УКРОП,але треба задуматись хто такий Палиця...це олігарх який сидів на газовій трубі і нажив собі державних коштів...наших коштів...так він поділився з нами,дав нам надію на краще життя своїм фондом,а чи нам треба олігархи при владі?
Виборець! Показати IP 15 Жовтня 2015 22:32
Чесно кажучи я проти Товстенюка, тому що він займається політикою лише за гроші, тобто він отримує за це зарплату від Палиці і все робитиме що той скаже!! А навіщо нам такий мер що не зможе відповідати сам за свої дії!!! Палиці самому треба було іти в мери, а не закликати всім хто йому вірить голосувати за Саню.Також я проти Романюка бо то істиний комуняка!!! А в міськраду треба голосувати за Народний Рух України!! Прочитав їхню програму - вона реальна, і кандидати молоді та освідчені!!!!