USD 37.70 37.90
  • USD 37.70 37.90
  • EUR 40.70 40.95
  • PLN 8.72 8.80

Луцькі маршрутки обов’язково ставатимуть на кожній зупинці

2 Вересня 2015 13:13
У Луцьку залишилося небагато автобусів, які курсують у режимі маршрутного таксі й мають право не спинятися на зупинках, якщо там немає пасажирів. А скоро усі автобуси змусять зупинятися на зупинках, навіть якщо ніхто з пасажирів не виходить і не заходить.

Про повідомляє «Комунальний патруль».

Не всі пасажири знають, проте більшість маршруток тепер їздять у так званому звичайному режимі, що передбачає обов’язкове паркування на кожній зупинці без додаткового крику із салону.

Начальник управління транспорту та зв’язку Луцької міськради Анатолій Миронюк розповів, що 70% луцьких автобусів їздять у звичайному режимі, тобто мають спинятися на кожній зупинці, де є стаціонарна споруда чи відповідний знак. «Ми поступово переводимо й інші автобуси в такий режим, – розповів чиновник. – Лишилося небагато автобусів, які курсують у режимі маршрутного таксі й мають право не спинятися на зупинках, якщо там немає пасажирів».

Під час проведення нових тендерів на міські перевезення чиновники зобов’язують перевізників переходити на звичайний режим.

«Цього року багато автобусів перевели. Зокрема, на маршрутах №№ 9, 24, 25, 28, 29. Наступний рік буде завершальним у цьому процесі. У першому кварталі буде багато тендерів на міські перевезення, і ми зобов’яжемо ще більше перевізників переходити на такий режим роботи», – каже Анатолій Миронюк.

Зі слів посадовця, до жовтня 2016 року всі міські автобуси будуть працювати у звичайному режимі, а відтак – спинятися на зупинках без зайвих нагадувань.

Щоправда, чи сподобається таке нововведення лучанам, питання спірне, адже рух громадського транспорту в місті стане ще повільнішим і їхати до місця призначення доведеться ще довше.

Нагадаємо, як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, лучани скаржаться, що маршрутки довго стоять на зупинках. Зокрема, біля «Центрального» ринку й ЦУМу, що створює затори на дорогах. Як раніше запервня Анатолій Миронюк, цю проблему вдасться вирішити уже із нового 2016-го року, коли час зупинки обмежать з трьох до однієї хвилини.


Нагадаємо, окремі зупинки громадського транспорту у Луцьку, які, на думку фахівців є потенційно аварійними, ліквідували. ПЕРЕЛІК.

Довідково.

Серед українських нормативних актів є документ під назвою «Правила розміщення та обладнання зупинок міського електро- та автомобільного транспорту» (затверджені Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 15.05.1995 р. №21). Саме ці Правила визначають порядок розміщення зупинок, а також принципи, за якими водії громадського транспорту мають спинятися і підбирати/випускати пасажирів.

Документ визначає, що усі зупинки міського транспорту за характером використання класифікуються на постійні, тимчасові та «на вимогу». На постійних зупинках транспортні засоби спиняються протягом всього часу роботи на маршруті, на тимчасових – лише в заздалегідь обумовлені періоди часу, а «на вимогу» – коли на зупинці є пасажири, або ж наявні в салоні автобуса люди бажають вийти і сповістили про це водія відповідним сигналом.

З іншого боку, закон «Про автомобільний транспорт» визначає режими, в яких можуть працювати перевізники. Таких режимів є три: звичайний, експресний та режим маршрутного таксі.

Перевезення пасажирів у звичайному режимі руху передбачає дотримання усіх зупинок, що є на маршруті – незалежно від того, чи повідомляє пасажир про бажання залишити автобус, чи ні.

Перевезення в експресному режимі означає, що автобус може спинятися лише на 25% зупинок: яких саме, має бути прописано в паспорті маршруту.

І перевезення пасажирів у режимі маршрутного таксі передбачає дотримання розкладу руху, в якому визначається час відправлення автобусів із початкового та кінцевого пунктів маршруту. При цьому автобус має спинятися на вимогу пасажирів «на шляху прямування в місцях, де це не заборонено Правилами дорожнього руху».

У Правилах розміщення та обладнання зупинок прописані цікаві норми, що ніяк не поєднуються із сучасним виглядом луцьких зупинок.

Зокрема, йдеться про те, що на посадочних майданчиках (до речі, їхня довжина має бути від 20 до 65 м. ) не повинно бути зелених насаджень, кіосків, рекламоносіїв та інших об’єктів і споруд. Щоправда, винятком є кіоски для продажу проїзних квитків та лави з навісом.

Також до винятків Правила відносять посадочні майданчики, які влаштовуються на тротуарах, де вже ростуть дерева. У таких випадках лунки дерев мають бути обладнані поребриком заввишки 10-12 см і накриті декоративною решіткою.

Визначено, що в темну пору доби освітленість зупинок міського транспорту та підходів до них має бути не менш як 15 лк (люксів). Щоб зрозуміти, про яке освітлення йдеться, можна порівняти, що при повному Місяці освітленість становить близько 0,5 лк, а при прямому сонці в літній полудень може сягати 100 тис. лк.

Йдеться в Правилах і про збір сміття. Зокрема, зазначено, що коли частота руху маршрутних транспортних засобів становить не більш як 30 одиниць на годину, достатньо однієї урни для відходів, якщо ж більше – потрібно встановити дві-три урни.

Зазначено і вимогу до лавок на зупинці. Наприклад, їхня довжина має становити не менш як три метри, а якщо зупинка розташована між проїзною частиною і тротуаром, не дозволяється споруджувати павільйон – лише навіс над лавками.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
Сергій Показати IP 2 Вересня 2015 14:00
І зараз відновиться старе. Переобладнані Віто та Т4 будуть гасати замість колишніх РАФіків. Якщо проїзд у загальноміському був 4-5 коп, а в РАФіку - 20 коп, то за 12 грн швидко (так як мало пасажирів), дістатися із сорокового на Львівську, думаю, буде недорого.
Не їзжу маршрутками, Показати IP 2 Вересня 2015 14:06
якась дурня, навіщо палити соляру (і екологія і гроші) на лишні зупинки, тож поробили кнопочки, натиснув, водій став, правда в Європі в атобусах ті кнопочки кругом, а не тільки біля виходу...
їзжу маршрутками до Не їзжу маршрутками, Показати IP 2 Вересня 2015 14:24
все правильно сказав тільки заставте водіів не ганятись перед зупинками хто кого обжене
Лучанка Показати IP 2 Вересня 2015 15:05
Дибілізм... Вернулися в Радянський союз з його рейсовими повільними автобусами. Нащо тратити час на зупинки, на яких ніхто не заходить і не виходить, та ще й часто створювати цим тягучку, наприклад біля ЦУМа, ТАМ-ТАМа, старого ринку...
Андрій до Лучанка Показати IP 2 Вересня 2015 18:48
Повністю підтримую! А ще потрібно ввести покарання водіям за простій маршрутки більше часу ніж вийшли і зайшли пасажири на суперзупинках (ЦУМ, ТАМ-ТАМ, Ринок). Наприклад штраф. Якщо не дійде, значить кардинальнішими методами (спуск повітря з колеса).
Юрій Показати IP 2 Вересня 2015 15:07
Вони повинні ставати на кожній зупинці.Не буде зупинок тутка і тамка, та і людина не повинна зупиняти автобус наче то автостоп.
Андрій до Юрій Показати IP 2 Вересня 2015 15:26
Людина повинна зупиняти автобус, бо це громадський транспорт!
я Показати IP 2 Вересня 2015 16:39
Це ще й до того маршрутне Таксі, а не тролейбус!!!!!
111 Показати IP 2 Вересня 2015 16:46
то схоже на те, як періодично щось в мозги наших керівників заходить (догадайтесь самі що). Вже був період колись, що маршрутки мали брати тільки сидячих - побуло пару днів, побачили що х*рня якась, напівпорожні валять, а ми на зупинках як придурки виглядали слідуючої, яка вже була з сидячими і яка навіть не ставала. Ще було що всі машини мали їздити з включеними фарами (бо так в Європі)-хтось як міг доказував, що тут не Норвегія і не Англія з їхніми туманами, побуло пару тижнів, акумулятори в машинах сідають без толку із-за чиєїсь дурості - відмінили. І це пройде - побачите! Якого милого водій має тормозити якщо нікого брати і випускати не збирається? Хай краще побережуть ті тормози, я біля дороги живу, часом хтось так тормозить, наче собак давить - скавучання таке, що в квартирі в найдальшій кімнаті чути. На ремонт ставати нема часу - гроші!!!!!!!
Анонім Показати IP 2 Вересня 2015 17:47
А мені краще як найшвидше доїхати до потрібного місця, а не повзти і нюхати всякі вонючі запахи(бо не всі люди добре пахнуть в маршрутках) і слухати весь свій шлях проїзду чиїсь проблеми чи безглузді балачки ще на всю глотку.
де сенс Показати IP 2 Вересня 2015 18:33
Де сенс? Адже існують... барабанний дріб... Кнопочки! І так є у цивілізвції. Таке нововедення лише збільшуватиме час у дорозі та палитиме пальне. Краще б слідкували, чи GPS у всіх автобусах включений підчас руху. А то слідкувати через сайт немає сенсу, оскільки він відображає реальності. А можна було б!
Галина Показати IP 2 Вересня 2015 22:34
Повністю згідна, але не з владою, а з лучанами. Дурня із зупинками!!! Краще нехай стоять три хвилини біля ЦУМу і Там-там, ніж по хвилині на кожній! Ніхто не думає про нас, як нам зручніше. Цікаво, чи ті люди, котрі вирішили про зупинки маршрутних таксі, часто їздять на роботу на громадському транспорті?
Саша Показати IP 9 Червня 2016 16:16
Я не знаю для чого там сидить той МИРОНЮК і йому подібні. Не вмієш працювати вали з посади. А якщо вже сидиш то хоч не позорся. Якщо ПАН МИРОНЮК не вкурсі, то з тогочасу нічого не змінилося - їздять як хочуть і зупиняються ік і коли хочуть. ДЕКОЛИ СТОЇШ МАХАЄШ А ВОНО В ТРЕТІЙ ПОЛОСІ В ГОНКИ ГРАЄ. І мали вони всіх в жопі. А народ толком і пожалітись не має куди. Вліпили в маршрутках номер і раді. Ну подзвонив. І що??? І нічого. Чому звернення не реєструються?? Чому на них ніхто не відповідає??? Де конкретне пузо яке керує перевізниками і водіями ??? Чому немає сайта де можна звернення залишити і потім на нього відповідь отримати, Не може робити нормально свою роботу значить на біржу, а на його місце 10 знайдеться. Точно знайдеться. Брехня що це не вигідно і не можна цього перевізника виганяти бо не буде кому їздити. Буде!!!! Просто в нас рука руку миє от і все. ПОРА ВЖЕ СКАТА КОМУСЬ НА ГОЛОВУ НАДІТИ!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus