USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

У Луцьку замість монумента хочуть звести храм

24 Лютого 2016 15:00
Монумент «Слава праці» скульптори визнали як найкращий пластичний виріб у Луцьку. Втім, замість нього, у сквері поблизу Електроапаратного заводу, хочуть звести культову споруду.

Про це йшлося під час засідання архітектурної ради Луцької міської ради вчора, 23-го лютого, в залі засідань Луцької міської ради.

На розгляд винесли проект до обговорення, згідно з яким на місці пам’ятника мали збудувати культову споруду, натомість трударя хотіли перенести.

Зауважимо, що Монумент «Слава праці» - це скульптура робітника, зображеного у повен зріст, в спецодязі, з високо піднятою правою рукою, в якій затиснута стилізована електрична іскра. Ліва рука робітника ніби вказує на цехи електроапаратного заводу, де трудівники сфери матеріального виробництва забезпечують створення науково-технічної бази.

Матеріали і розмір скульптури - кований мідний сплав, 2,5 х 1,5 х 5,0 м; постамент - червоний граніт, 1,8 х 2,6 х 2,5 м; стереобат - червоний граніт, 3,5 х 4,5 х 0,4 м; майданчик - обрамлення з сірого граніту.

Нагадаємо, що Монумент «Слава праці» споруджений і відкритий напередодні святкування 900-річчя міста Луцька, а саме 13-го вересня 1985-го року.

Із цього приводу член комісії, краєзнавець Ігор Левчук у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини повідомив, що дуже негативно ставиться до такої ідеї й наполягатиме відхилити проект.

«Я вважаю, що пам’ятник не варто переносити. По-перше, це незаконно, адже у нас є в місті Генеральний план, який не передбачає там церкву. Йдеться про зелену зону, де пам’ятник гарно вписується. Більше того, поряд розташований навчальний заклад. Не дуже практично зводити там церкву, адже доцільніше, якщо там буде зона для відпочинку. І третій момент – сам пам’ятник має історичне значення. Коли до нас приїжджали на міжнародний форум фахівці скульптори з різних куточків світу високої кваліфікації, то вони зауважили, що монумент «Слава праці» - це найкращий пластичний витвір із усіх в місті. Так, він «совковий», але це один із кращих зразків певної епохи», - наголошує краєзнавець.

Потому додає, що раніше сквер був окрасою міста, де функціонував фонтан. Ігор Левчук вважає, було б ліпше, аби Луцька міська рада відновила занехаяну територію та провела належний благоустрій.

Зауважимо, що автором пам’ятника є Гніздилов Василь Георгійович, український архітектор і скульптор, заслужений архітектор УРСР. В його творчому доробку чимало пам’ятників, які розташовані у Києві, Харкові, Одесі, Севастополі та інших міст. За свої досягнення Василь Гніздилов в 1979 році отримав Державну премію УРСР імені Т. Шевченка.

Цікавим фактом є й те, що монумент із 1986 року на державному обліку пам’яток, які охороняються під номером 721.

Так, після тривалої дискусії членів архітектурної ради, план детального планування території відхилили. Втім, учасники засідання вирішили провести з цього приводу громадські обговорення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
123 Показати IP 24 Лютого 2016 15:06
Дайош по попові в кожну сім"ю!
Кріс до 123 Показати IP 24 Лютого 2016 15:45
Не накаркай
Пенсіонір до 123 Показати IP 24 Лютого 2016 16:47
В кожну сімю - то троха перебор але з такими темпами скоро кожна багатоповерхівка буде мати свою церкву.
Сераховичі Показати IP 24 Лютого 2016 15:06
пам"ятник на своєму місці! кому він заважає? а храм є на кладовищі...
Риба Показати IP 24 Лютого 2016 15:11
— Любите друг друга, творите добро, соблюдайте заповеди. — Ты открыл нам глаза, мы пойдем за тобой! — Да, а еще молитесь на золотые предметы, торгуйте в храмах, гоните оттуда женщин без платков, живите в роскоши, крестите за деньги! — Ты болен, Иисус?! — Шучу, конечно. Как можно в такой бред поверить?
дьодік Показати IP 24 Лютого 2016 15:14
Хороший пам"ятник людині праці. Потрібно залишити - це ж не пам"ятник садистам-людожерам чЛеніним-С*аліним...
124 до дьодік Показати IP 24 Лютого 2016 16:16
не багато храмів у місті?
Анонім Показати IP 24 Лютого 2016 16:03
Для чого зносити?У нас тепер праця не в пошані?А як має виглядати простий робітник заводу,що цей своїм виглядом не вгодив? Назвіть прізвище того,хто закинув цю ідею.Храмів в Луцьку достатньо,але ніхто не спішить жити по Божим законам. В Маневичах вночі знесли пам'ятник Леніну.Тепер його всі шукають і не можуть знайти.Звичайно,4 тонни бронзи розчинилося в повітрі.А це гроші району.Крайніх немає.Підняти фотографії з інтернету-там все як долоні. Те ж саме чекає і пам'ятник робітнику.Знесуть,а гроші поділять.
Анонім Показати IP 24 Лютого 2016 16:05
Останнім часом все зносять.Валити-не зводити.Що було поставлено за останні два роки нової влади? А...Пам'ятник Кузьмі,який вказує,що у нас не спеціалісти,а ,,лєпіла,,.
Вірно до Анонім Показати IP 24 Лютого 2016 23:37
І то вірно, так поставили, що тепер мама Кузьми вимагає знести(((
:): Показати IP 24 Лютого 2016 16:06
Якщо будуть зносити пам'ятник робітника, то буде горіти земля під ногами вандалів. Краще зробіть нормальний парк відпочинку з урнами та вивозом сміття, а то вже засралися по самі вуха "хозяйственіки".
Анонім Показати IP 24 Лютого 2016 16:08
Все знищують,валять,переіменовують-декомунізація! То хай порвуть і спалять свої дипломи всі,хто отримав освіту при Союзі.Як все,то все.Дайте молодим дорогу,вони ж не ,,совкові,,
12345 Показати IP 24 Лютого 2016 16:18
Мало в луцьку церкв є, знайшли місце для церкви дуже гарно буде ,капець.
Анонім Показати IP 24 Лютого 2016 16:49
Може вже досить храмів будувати?
лучанка Показати IP 24 Лютого 2016 17:02
Хіба людям жити стане краще від того ,що на кожному кроці побудують церкву?Я за те,щоб цей скверик окультурили,та не потрібно руйнувати все,що самі не побудували.Звісно"ламать ,не строить",,, А церкву і Бога потрібно мати ,насамперед, у серці.
Лучанка Показати IP 24 Лютого 2016 17:17
Скоро храмів у Луцьку буде як аптек і барів. Через кілька сот метрів є храм на вулиці Рівненській, біля Біотехнічного інституту також є храм.
Олег Показати IP 24 Лютого 2016 17:38
Цей пам'ятник ми жартівливо називали "Прометеєм". Залиште його в спокої. Церков у нас вже як у Єрусалимі. А все одно лучани крадуть і брешуть. Отже, не у церкві справа :)
Перехожий Показати IP 24 Лютого 2016 17:57
Знесіть краще доробло біля автостанції , зразу за торговим центром. Побудували незрозуміло що, чого там тільки вже не було, від барахолок до складів, ще й забором обгородились, був би собі парк чи нормально облаштований паркінг ... да все що завгодно, щоб якась користь була місту.
Такий закон Показати IP 24 Лютого 2016 18:11
Оскільки кількість прихожан в місті є величиною сталою, то від кількості храмів кількість прихожан не збільшиться. А від кількості храмів збільшується тільки кількість попів і збільшиться кількість видатків на їх утримання .
Шановні Показати IP 24 Лютого 2016 18:39
Та це ж прецедент! Може це один з небагатьох пам'ятників людині праці. І що це "за прозорість влади" коли не кажуть людям про ініціатора зносу пам'ятника-михаіла із собору? Вже зам'яли і закрили очі на будівництво біля собору? Буцім собор пам'ятка а територія не пам'ятка ( згідно коментаря Троневича П О )? Жителі Києва ще при януковичу відстояли територію при Софіі Киівській, на якій хотів будуватися ахметов. І шановні архбудконтроль та охорона пам'яток -ви що в долі ( частці) цього дерибану пам'яток? Де ваші пояснення і висновки до громади через ЗМІ що до будівництва біля собору і розритих підземель собору? Ви забули про охоронну зону пам'яток чи визначення про буферну охоронну зону? Скоро подадуть порцію новоі інформаціі про те що михаіл приватизував собор у Луцьку, як філарет у Києві! Ми теж вміємо кричати, "слава Украіні!"але це не дає нам права порушувати закон. Якщо ви громадяни і порядні то дотримуйте чинного законодавства і не робіть з Луцька будівельного Гондурасу. Демократична Украіна це не будівельне свавілля яким постійно тероризують жителів Луцька. Архітектори, активісти, правоохоронці чи за це стояв майдан, чи за це полягли наші діти? За закон для всіх, чи для тільки низів? Ой як скоро все вернеться... Ви ж це все провокуєте. Вперто. Послідовно. Нагло й лицемірно. Чи був би взагалі майдан, якби люди побачили ваші теперішні подвиги?
о. Андрош Показати IP 24 Лютого 2016 20:46
Дайте йому Хрест в руку і нехай собі стоїть. У ті церкви що є не має кому ходити не смішіть людей своїми церквами. Уже кожна вулиця скоро буде мати церкву. З яких це пір усі стали такі побожні осбливо 2 рази в рік на Різдво і на Паску.
Робочий Показати IP 25 Лютого 2016 11:42
Так напис "Слава праці" вже давно стирили на метал. А більшість потужних підриємств Луцька "успішно" завалили ще з приходом незалежності. Церков у Луцьку вже вистачає. Не потрібно зрівнювати їх кількість із аптеками та барами. То хоч пам'ятник цей, якого, до речі,за деревами практично не видно і нікому він не заважає, є нагадування про те, що Луцьк колись був потужним промисловим центром.
ВОВК Показати IP 25 Лютого 2016 17:48
Цих попів давно пора всім скопом в АТО загнати. Буди понаїдали по кабаках сидять не вилазять. Дати їм в полі 10 га. землі хай будують. Побачим як люди підуть до них. Перетворили ВІРУ в БІЗНЕС .БРОДЯГИ.
Котофан до ВОВК Показати IP 26 Лютого 2016 02:31
Згоден тих попiв треба так гнать-щоб аж тiкi ряси пiдлiтали.
Котофан Показати IP 26 Лютого 2016 02:17
А що крiм пам'ятникiв нема на що грощi витрачать?I це саме важливе питання зараз?Зарплати,пенсії та стипендії в нас вже на найвищому рiвнi?Люди в своїй країні не виживають а живуть?Прав спілки працюють i робота гідна є?
Віка Показати IP 22 Липня 2016 09:35
Та знесіть вже його нафіг!Або він з такими темпами сам рухне!!Набридло кожен день бачити це нещастя