USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У скільки обійдеться Україні норвезький газ

8 Жовтня 2014 12:12
340 доларів за тисячу кубометрів - така ціна норвезького газу, який з 1 жовтня купує Україна у Statoil. Натомість контрактна вартість російського газу становить приблизно 485 доларів. Про це інформує ZN.UA із посиланням на джерело в Міненерговугілля.

Обсяг поставок - приблизно 11 мільйонів кубометрів газу на добу, або майже половина від загального реверсу. Ціна газу за норвезьким контрактом може зростати в міру збільшення попиту на так званий вільний газ на європейських торгових майданчиках після похолодання. Тим паче, що російський "Газпром", який постачає газ у Європу в основному за довгостроковими контрактами, обмежив виконання заявок контрактним мінімумом.

Для порівняння, контрактна вартість російського газу становить приблизно 485 доларів, із яких Росія згідна зняти 100 доларів окремою урядовою постановою. Україна не погоджується на такий варіант і вимагає прописати знижену ціну просто в договорі. Нагадаємо, що у вересні 2014 року Україна імпортувала з Європи 986 мільйонів кубометрів природного газу. Зі Словаччини надійшло 779 мільйонів кубометрів газу, з Польщі - 117, з Угорщини - 90.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
Анонім Показати IP 8 Жовтня 2014 13:14
брехня, він коштує під 500 доларів.
Анонім Показати IP 8 Жовтня 2014 13:18
до речі в іноземних новинах пишуть "Statoil є другим за величиною постачальником газу до Європи після Газпрому. Він не сказав про вартість і обєм угоди. У контексті Statoil, це короткострокова угода з низьким об'ємом," сказав він.", "Нафтогаз не розкриває обсяг або ціну доставки." то ж звідки ви взяли 340 доларів для мене таємниця.
Анонім Показати IP 8 Жовтня 2014 13:21
Заступник голови енергетичної стратегії Фонду Дмитро Марунич вважає, що цей договір має більш пропагандистське мета, а саме продемонструвати, що Україна могла б мати ще одну альтернативу Газпрому на поставку газу в переддень переговорів з Росією. Експерт зазначив, що ціна й обсяг газу навмисно не розголошуються, як норвезький газ пробурено в море коштує дорого - котирування норвезького газу в 2013 досяг $ 400 за 1000 кубометрів. Крім того, норвезький газ фізично не поставляється в Україну. Для цього, схема заміщення використовується.
Дончанин до Анонім Показати IP 8 Жовтня 2014 14:17
Любопытно, а как будет реагировать на схему замещения Газпром? Неужели позволит? Это первое. А второе, почему Европа не скупила более дешевый газ?
Анонім до Дончанин Показати IP 8 Жовтня 2014 19:04
наскільки я зрозумів то вони і будуть продавати нам російський газ так як труби від них є тільки до німеччини, труба в них є одна з росією на англію, а там вже ніби "не ясно чий то газ"
Анонім до Дончанин Показати IP 8 Жовтня 2014 19:57
все вище написав я, 3 коментарі, заміни російського газу у нас нема що б вони не кричали, ти і я це розуміємо
Павлик Показати IP 8 Жовтня 2014 13:43
Ото російський троль запрацювався, аж 3 меседжа накопипастив
Отакої тобі до Павлик Показати IP 8 Жовтня 2014 13:46
маленький дурн*ку, я корінний лучанин, проживаю на 40-а, ти краще на курси сходи запишись, сам зможеш прочитати
Анонім до Павлик Показати IP 8 Жовтня 2014 13:51
шукай по теґах norway gas ukraine і копіпасти в перекладач холопе
))) до Анонім Показати IP 8 Жовтня 2014 14:02
не напрягайте человека. ему и так тяжело.
Луганчанин Показати IP 8 Жовтня 2014 15:41
Шо там у вас з дровами, волиняки? Ми вже давно заготовляем, тому що Яценюк брехло, а газ у сховищах Коломойського на три четвертих.
Саша Показати IP 8 Жовтня 2014 17:25
згідні платити і 550 доларів тількі не "братів" купляти, побачимо через півроку ,що вони заспівають про газ і нафту)) В них вже економіка валиться...
Дончанин до Саша Показати IP 8 Жовтня 2014 18:55
коментар було видалено
Анонім до Дончанин Показати IP 8 Жовтня 2014 19:07
взагалі-то він говорив про Україну
Маша до Саша Показати IP 8 Жовтня 2014 20:30
В них контракт з Китаєм такий, що ого-го... ну і Європа нікуди не ділась і на інші азіатські ринки виходять, так що не турбуйтесь за них, там все передбачили, а от що і як нам? Починайте з себе, а не на других зазіхаєте, а самі у повному ла...і!!!
газовик Показати IP 8 Жовтня 2014 20:25
Та дурять людей як завжди! Якби ціна була вигідна і влаштовувала, то давно б там купляли і не заморачувались би з Газпромом! А так угода короткострокова і вся покрита мраком, а наших людей і далі дурять...