USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

У Луцьку відловили більше тисячі безпритульних псів

25 Листопада 2014 09:27
Два тижні тому оголосили про необхідність вакцинації тварин від сказу. Так, у місті та області існує небезпека виникнення сказу серед населення. Зокрема, у Ківерцях від укусу скаженого собаки помер 4-річний хлопчик.

Цього року у Луцьку відловили значно більше безпритульних псів, ніж торік. Окрім того, майже 40 тварин комунальникам «підкинули» і 149 привезли городяни.

Носіями сказу найчастіше є саме домашні собаки.

Про це йшлося під час оперативної наради Луцького міського голови Миколи Романюка сьогодні, 25-го листопада.

«Торік ми відловили більше 800 тварин, а цього року уже більше 1050 собак. Більшість з них ми відловили, окрім того, майже 40 тварин нам «підкинули» і 149 - привезли городяни. З них ми прилаштували у сім’ї 810 тварин, 93 тварини були евтаназовані, або загинули -93, окрім того. 104 тварини відпущені під опіку волонтерів», - розповідає директор КП «Ласка» Дана Новарчук.

Вона додала, що у жодній країні світу не вирішена проблема з псами, от, наприклад, 100 тисяч безпритульних тварин виловлюють у Великобританії щороку. Тому, з її слів, необхідно системно підходити до питання.

Окрім того, Дана Новарчук поінформувала, що ще два тижні тому оголосили про необхідність вакцинації тварин від сказу, й за цей час - «0» звернень.

«Часто носіями сказу є саме домашні собаки, адже можуть заразитися від щурів чи лисиць, адже безпритульні тварини тікають від хворої лисиці, а домашні захищають подвір’я, тому варто не нехтувати вакцинацією», - наголосила Новарчук.

Також головна піклувальниця про луцьких собак закликала усіх містян реєструвати домашніх собак, аби їх внесли у загальносвітову базу даних, і за чіпом можна буде визначити, чия це тварина, будь-де.

Заступник градоначальника зауважив, що для лучан є можливість отримати безплатну вакцину від сказу.

«У Луцькій міській лікарні є вакцини, й вони безплатні завдяки благодійному фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк». Це досить серйозна проблема, це питання, яке виникло в Ківерцях, де від укусу собаки померла дитина - через недопрацювання влади, недогляд вихователів у дошкільному закладі. Дитина померла від сказу. Ви думаєте, що проблема вас не стосується!? Вона стосується усіх, просто одні вже розуміють, а інші тоді, коли прийде у сім’ю біда», - підсумував перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
33квартал Показати IP 25 Листопада 2014 09:31
А в районі 2ої поліклініки, лікарні , вулиці Ветеранів, парку 900річчя, Варшавського ринку , як бігали так і бігають
прохожий Показати IP 25 Листопада 2014 10:25
ЩЕ потрібно вакцину Кравчуку вколоти,
лучанка Показати IP 25 Листопада 2014 10:52
Горе от ума!!! В час коли немає чим дітей лікувати, війна йде а влада займається собаками??? невже хтось хоче на цьому заробити
дурі до лучанка Показати IP 25 Листопада 2014 11:00
те, що люди вмирають на війні, аж ніяк не зменшує кількість смертей в мирних містах, у тому числі - від зараження сказом
Ліза до лучанка Показати IP 25 Листопада 2014 11:07
Займатись потрібно проблема міста в будь-який час...і всіма проблемами без виключення. це їх прямий обов"язок.
Надя до лучанка Показати IP 25 Листопада 2014 14:58
Якщо тебе покусають чи твою родину, от тоді ти будеш думати....
сказ Показати IP 25 Листопада 2014 11:00
піду на війну
Ліза Показати IP 25 Листопада 2014 11:10
багато публікацій про відлов безпритульних собак, але чомусь їх кількість ніяк не зменшується в місті... в проблемних районах вони як бігали, так і бігають...особисто телефонувала, щоб і на моїй вулиці зайнялись цією проблемою, а у них тільки відмовки!!!
Анонім до Ліза Показати IP 25 Листопада 2014 11:49
А на моїй зменшилася і суттєво, і я не телефонувала
Надя до Ліза Показати IP 25 Листопада 2014 15:04
Собак не збільшилось.....просто притулок не резиновий, і скільки б їх не виловлювали, їх к-ть не зменшується тому що вони бистро розмножуються....треба займатись усім стерелізацією....Старенькі будуть доживати а нові не народжуватимуться от і все....
Анонім Показати IP 25 Листопада 2014 13:07
Де це їх відловлювали? На 40му як бігали так і бігають....
Надя до Анонім Показати IP 25 Листопада 2014 15:05
Ви їх поіменно знали...чи що ....схожих багато ...а притулок не без обмежень...поперше в якому дуже маленький штат працівників...
нововолинець Показати IP 25 Листопада 2014 13:09
У Нововолинську відловіть шавок, що гавкають та людей кидаються!!!
вул.Гулака Артемовсь Показати IP 25 Листопада 2014 13:33
Можна будь-ласка кординати куди можна звернутися
Лучанка Показати IP 25 Листопада 2014 14:05
МАЛОГО ТОГО ТАК ШКОДА ......... Хай з Богом почиває, янголятко... а стосовно статті: ТА НАПИШІТЬ ВИ КРУПНИМИ ЛІТЕРАМИ, БАЖАНО В НАЗВІ...В І Д Л О В СОБАК і телефон, щоб видно було всім... пошукати не всім руки доходять... а на очі попаде - та й відразу повідомити. не в коментах, а по телефону
Надя Показати IP 25 Листопада 2014 15:09
Я вакцинувала свого собаку в Ветклініці не так вже і дорого... від Сказу 20 грн. Так звертайтесь у любу ВЕТКЛІНІКУ!!!!!
У-ух! до Надя Показати IP 25 Листопада 2014 16:19
Свійську тваринку ,від сказу, повинні вакцінувати БЕЗКОШТОВНО.