USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.45 39.85
  • PLN 9.70 9.86

Лучан запрошують поринути у дивосвіт унікальної вишивки

2 Вересня 2015 07:00
Виставку робіт майстра художньої вишивки із Кременця (Тернопільська область) Ірини Стравінської «Дивосвіт вишивки» розгорнули у Волинському краєзнавчому музеї, - йдеться на сайті музею.

Молода майстриня Ірина Стравінська подарувала можливість волинянам ознайомитися з її творчістю – унікальним «хрестиком». В чому його унікальність? На відміну від традиційного він неймовірно маленький – 110 «хрестиків» на одному квадратному сантиметрі. Більшість робіт містять понад 100 тисяч «хрестиків», мозаїчно поєднують більш як сто кольорів та відтінків ниток. Це – копітка, наполеглива праця, яка потребує, старанності, самовіддачі, тривалого часу; в результаті – народжується шедевр. Майстриня розповідала, як одного разу її виставку відвідали дві жіночки старшого віку, які самі тривалий час захоплюються вишивкою. Вони довго не могли повірити, що це хрестики – нарешті, уважно роздивившись роботи з обох боків, визнали, що ті дійсно вишиті хрестиком.

Ірина Стравінська народилась у Кременці в родині педагогів. Після школи отримала дві вищі освіти: на біологічному факультеті Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту імені Тараса Шевченка і на факультеті «Фінанси та підприємництво» Національного університету «Львівська політехніка». Саме під час навчання у Львові Ірина почала віддавати весь свій вільний час улюбленому захопленню – вишиванню. З дитинства займалася рукоділлям: шиттям, в’язанням на шпицях та гачком. Але її світосприйняття знайшло своє відображення саме в художній вишивці. Це – вишиванки на релігійну тематику, вишиванки-репродукції полотен відомих художників, натюрморти, портрети, власні творчі розробки – враження від подорожей рідним краєм та за кордоном. За допомогою ниток і голки Ірині вдається відтворювати картини всесвітньо відомих художників. А техніка майстрині передає найдрібніші деталі оригінальних художніх полотен.

Створення однієї картини займає від кількох тижнів до кількох місяців. У середньому Ірина використовує для однієї кольорової роботи близько 200 відтінків кольорів. Багатьох вражає те, що, зі слів авторки, її чорно-білий автопортрет вишитий 59 відтінками ниток. Найбільша з робіт – «Благовіщення» – складається з 140 тисяч хрестиків. Це одна з перших робіт авторки. Тоді Ірина ще не розробляла схеми самостійно, тож витратила чимало часу на пошук готової. Майстриня народилася на Благовіщення, тому ця робота для неї має особливе значення.

Загалом у музеї експонують майже 50 робіт вишивальниці. Вона неодноразово брала участь у виставках: у Кременецькому краєзнавчому музеї, будинку-музеї Юліуша Словацького, готелі «рейкарц» у Почаєві, палаці «Березіль» у Тернополі, Львові, Києві, Рівному та інших. Її творчість гідно оцінили. У 2010 році вона отримала посвідчення «Майстер художньої вишивки», має нагороди, подяки. Вишиванками Ірини захоплюються не тільки в Україні. Її роботи знають також і в Польщі, Франції, Італії, Канаді, США. Вона постійно вдосконалює свою майстерність, використовує комп’ютерні технології для створення схем до своїх полотен, шукає нові джерела натхнення. Але основні інструменти – це голка, нитки та її тендітні руки, які й створюють шедеври. Тільки те, що створене власними руками, від душі, за покликом серця, знаходить відгук в інших людей.

За участі майстрині 3 вересня о 12:00 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудется презентація цієї унікальної виставки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus