USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

У Луцьку вшанували Костя Шишка

2 Червня 2015 11:26
Творчий вечір-спомин «Кость Шишко: поет, художник, українець», присвячений 75-ій річниці від Дня народження видатного і талановитого художника Костя Шишка відбувся у галереї сучасного мистецтва України «Арт-Кафедра», - повідомляють організатори.

Як зазначила у вступному слові керуючий партнер Леся Корсак, Кость Шишко став одним із символів Луцька. «Саме тут він сформувався не тільки як історик, філософ, поет і художник, а й як патріот. За що заплатив дуже високу ціну».
Спогадами про цю видатну особистість поділилися присутні письменники, художники, діячі. Зокрема, директор луцького художнього музею Зоя Навроцька, голова обласної спілки письменників Петро Коробчук, художниця Наталя Кумановська.

Під час заходу присутні почули поетичну декламацію-постановку одного з варіантів поеми Костя Шишка «Серце матері». Вірші читали студенти училища культури, актори театру, що діє при міській бібліотеці №10 і керівником якого є Наталя Максимчук.

Крім того, присутні мали змогу переглянути міні-виставку, представлену Волинським краєзнавчим музеєм. Це авторські малюнки Костя Шишка, виконані олівцем у різні часи. Серед них багато автопортретів. Також були роботи з приватної колекції Миколи Кумановського – ліногравюра та барельєф Кості Шишка, який зробив художник ще за життя поета. На великому екрані презентували серію фото з архіву поета: із батьками, у військовій формі, портретні фото, зроблені в різному віці.

Довідка: Кость Шишко – український поет, письменник, художник, дисидент. Народився у 1940 році в селі Обеніжи (Турійського району), а помер – у 2002-му. Похований в Луцьку.

Навчався на історико-філологічному факультеті Луцького державного педагогічного інституту ім. Лесі Українки. Працював вчителем Кричевичівської восьмирічної школи Маневицького (тепер Ковельського) району.

Під час сумнозвісного Луцького процесу (1965 рік) над політв’язнями Валентином Морозом та Дмитром Іващенком (викладачами Луцького державного педінституті ім. Лесі Українки) він потрапив у число неблагодійних. Його виключили з партії, звільнили з роботи, не давали публікуватись.

Тривалий час працював різноробочим, потім художником-оформлювачем у різних організаціях Луцька.

У 2010 р., до 70-річчя з дня народження Кості Шишка, у Луцьку біля ЗОШ № 2, де навчався поет, заклали сквер імені Шишка.

До слова, пам'ятник Костянтину Шишку у 2013 році встановили у сквері Луцька на перехресті вулиць Кривий Вал та Лесі Українки.
Кость Шишко лишив велику поетичну спадщину. У його творчому доробку вінки сонетів, поеми, гумористичні твори. Багато з них стараннями друзів ще у радянський період побачили світ у самодруківських виданнях. Згодом, після проголошення Україною Незалежності, появились збірки «Сльоза олії золота», «Вибрані вірші», «Вогонь», «Пісня дощу» (2001). У 2010 році у видавництві «Волинська обласна друкарня» (Луцьк) побачила світ книга «Писанки».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
лучанка Показати IP 2 Червня 2015 15:33
А свєтка зозуля там яким боком? Скрізь пхає свого носа
лучанин Показати IP 4 Червня 2015 11:26
А активісти "цвєт інтелігенції" підписали чергове звернення про знесення антихудожнього памятника Шишку????

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus