USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

У Луцьку відкрили виставку київського абстракціоніста

19 Листопада 2016 21:30
Виставку київського абстракціоніста Петра Лебединця відкрили в Галереї «Арт-кафедра».

Про це повідомляють організатори.

Живопис цього художника, з його слів, починається саме з палітри. Саме там зароджується світло, енергія, яка виривається на полотно у неймовірно виразні, потужні образи. «Палітра для мене – це точка відліку, джерело. Полотно-палітра-полотно… це формула моєї творчості».

У Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» відкрили виставку художника світового рівня, абстракціоніста Петра Лебединця. Автор відомий соковитими фарбами, гармонією кольорів, загальною мелодикою композиції, його картини випромінюють відчуття невтримної, майже космічної, енергії та світла.

З вітальним словом до гостей вечора звернулась керуючий партнер галереї Леся Корсак, яка нагадала присутнім про мету галереї відкривати світові, і лучанам зокрема, нові імена талановитих українських митців, пропагувати українське сучасне мистецтво. Кількома словами окреслила основні життєві і творчі віхи Петра Лебединця.

«Його полотна прикрашають музеї, галереї та приватні колекції по всьому світу. Роботи Лебединця можна побачити в Національному художньому музеї (Київ, Україна), Галереї «Inter Art Galerie Reich» (Кельн, Германія), Галереї «Martinez» (Канни, Франція), Галереї «Fanar» (Люнер, Швейцарія), Віденському музеї історії мистецтв (Відень, Австрія), в постійному представництві України при ООН, Українському музеї та Мерії Брукліну (Нью-Йорк, США), а також великої кількості інших міст Старого та Нового Світу», - зазначила Леся Корсак.

«Сьогодні твори Петра Лебединця вперше виставили в Луцьку. Сподіваюсь, що в нинішній складний, нестабільний час в нашій державі, у цю похмуру осінню погоду, барви творів художника Петра Лебединця допоможуть нам зігрітися, відчути повноту кольорів і життя».

Цей талановитий київський художник не тільки яскравий представник нефігуративного направлення в сучасному мистецтві України, а й справжній майстер складних динамічних композицій і неперевершений колорист. Як зазначила мистецтвознавець Зоя Навроцька, саме такі люди як Петро Лебединець пропагують українців у світі.

«Можна безкінечно дивитись, як горить вогонь і тече вода. Такі ж якості має колір - він є нескінченним. Твори Петра Лебединця – це мандрівка у простір краси і поезії в кольорі», – зазначила Зоя Навроцька.

Зі слів самого Петра Лебединця, у його живописі поєднані різні художні напрямки, адже сучасне абстрактне мистецтво має властивості поєднувати у собі різні художні напрямки.

«Інколи я повертаюсь до реалізму, хоча дещо стилізованого, напівабстрактного», – зізнається художник. На запитання про подальші творчі задуми митець відповідає коротко – творити щось нове.

На виставці представили невеличку частину творчого доробку художника – 22 твори.

Митець частіше використовує вподобані ще з дитинства кольори: смарагд морської хвилі, бірюзу південного неба, синь літної ночі, що казково розчиняється в палітрі спекотних помаранчевих та пурпурних тонів. Працюючи з ними, як композитор з нотами, перетворює свої картини на сміливі та милозвучні акорди в живописі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Коп Показати IP 19 Листопада 2016 23:39
Це пі....дец. Або я щось не розумію. Байдуков, Кірілков, Литван - це художники. А цей - енегрію мітає...........
га Показати IP 20 Листопада 2016 10:29
Символічно в цеху де руберойд робили і смолу варили, це підпільна сходка сатаністів?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus