Чому Україні не потрібен МВФ. Думка
Щойно економіка показує перші ознаки стабілізації, країна має відмовитися від співпраці з Міжнародним валютним фондом. Таку думку в інтерв'ю Gazeta.ua висловив економіст Тарас Загородній.
«Перші ознаки стабілізації української економіки побачили позаторік. У 2016-му почалося пожвавлення. Отут треба припиняти співпрацю з МВФ», - каже економіст.
За його словами, продовження співпраці з фондом - поганий сигнал для інвесторів.
«Міжнародний валютний фонд створює вигідні умови для транснаціональних компаній. А країна від цього нічого не має. Зиск отримують тільки чиновники з обох боків. Не дарма всі, хто працював у Національному банку, хочуть працювати потім у МВФ. Ви ж успішні люди. Нащо вам іти в бюрократичну установу? На посаді в НБУ виконували вказівки з фонду. Завоювали лояльність, вкрали гроші, втекли в МВФ. І недосяжні для українського правосуддя», - говорить Загородній.
Нагадаємо, 3 квітня Рада директорів Фонду виділила Україні четвертий транш розміром в $ 1 млрд, і вчора гроші почали надходити на рахунки Нацбанку.
Читати ще: Як зміниться життя українців після виконання вимог МВФ. Інфографіка
Головні умови МВФ залишилися колишніми: пенсійна реформа, відкриття ринку землі, боротьба з корупцією, приватизація найбільших держпідприємств, економічно обґрунтовані тарифи на компослуги і урізання субсидій, монетизація пільг. Терміни встановлені жорсткі: більшість законів, необхідних для виконання меморандуму, мають бути ухвалені в квітні-травні, а решта, зокрема приватизація, – до жовтня нинішнього року. Лише в цьому випадку Україна може розраховувати ще на три транші – в травні, серпні та листопаді – об'ємом ще $ 4,5 млрд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
«Перші ознаки стабілізації української економіки побачили позаторік. У 2016-му почалося пожвавлення. Отут треба припиняти співпрацю з МВФ», - каже економіст.
За його словами, продовження співпраці з фондом - поганий сигнал для інвесторів.
«Міжнародний валютний фонд створює вигідні умови для транснаціональних компаній. А країна від цього нічого не має. Зиск отримують тільки чиновники з обох боків. Не дарма всі, хто працював у Національному банку, хочуть працювати потім у МВФ. Ви ж успішні люди. Нащо вам іти в бюрократичну установу? На посаді в НБУ виконували вказівки з фонду. Завоювали лояльність, вкрали гроші, втекли в МВФ. І недосяжні для українського правосуддя», - говорить Загородній.
Нагадаємо, 3 квітня Рада директорів Фонду виділила Україні четвертий транш розміром в $ 1 млрд, і вчора гроші почали надходити на рахунки Нацбанку.
Читати ще: Як зміниться життя українців після виконання вимог МВФ. Інфографіка
Головні умови МВФ залишилися колишніми: пенсійна реформа, відкриття ринку землі, боротьба з корупцією, приватизація найбільших держпідприємств, економічно обґрунтовані тарифи на компослуги і урізання субсидій, монетизація пільг. Терміни встановлені жорсткі: більшість законів, необхідних для виконання меморандуму, мають бути ухвалені в квітні-травні, а решта, зокрема приватизація, – до жовтня нинішнього року. Лише в цьому випадку Україна може розраховувати ще на три транші – в травні, серпні та листопаді – об'ємом ще $ 4,5 млрд.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
17000 грн за 5 і більше випадків перевищення швидкості. У Раді готують нові штрафи для порушників ПДР
Сьогодні 19:28
Сьогодні 19:28
На Волині виявили іноземку, яка проживала без документів
Сьогодні 19:09
Сьогодні 19:09
Священники та громадськість помолилися за упокій невинно вбитих в’язнів Луцької тюрми
Сьогодні 17:35
Сьогодні 17:35

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.