USD 37.70 37.90
  • USD 37.70 37.90
  • EUR 40.80 41.03
  • PLN 8.75 8.85

МВФ: Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

29 Серпня 2011 13:59
Світова економіка вступила в "нову небезпечну фазу", - вважає директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард (на фото).

Про це пише Кореспондент

"Реальний прогрес в ребалансування в кращому випадку був скромним, при цьому ризики для світової економіки зростають. Ці ризики посилилися в результаті зниження довіри, ростучого переконання, що у тих, хто керує грошима, немає твердого настрою або ж бажання прийняти необхідні рішення", сказала вона, виступаючи на конференції в Джексон-Хоул в США.

За словами Лагард, розвиток ситуації цього літа показав, що "ми знаходимося в новій небезпечній фазі".

"Ясно, що поставлено на карту: ми ризикуємо зустрітися з обвалом і так непевного пожвавлення економіки", - сказала вона.

На її думку, влада країн світу повинна зробити нові кроки з підтримки економіки та зберігати монетарні стимули, тому що ризики інфляції поки нижчі, ніж небезпека настання нової рецесії.

Глава МВФ, зокрема, сказала, що США необхідно вжити заходів з підтримки житлового ринку і ринку праці, проведення бюджетної консолідації, а ЄС повинен забезпечити термінову і примусову і при цьому суттєву рекапіталізацію банків.

"Якщо цього не буде зроблено, ми легко можемо побачити наступне поширення економічної слабкості на ключові країни", - зазначила Лагард, вказавши, що рекапіталізація є головною умовою запобігання ланцюгової реакції кризи.

Нагадаємо, що проведені влітку стрес-тести показали, що лише 8 з 90 банків ЄС відчувають брак капіталу, однак багато експертів вважають, що перевірка банків була недостатньо жорсткою, при цьому вразливість європейської банківської системи є однією з передумов для поглиблення нинішнього боргової кризи в ЄС.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович переконаний у здатності української влади впоратися з другою хвилею світової економічної кризи.

Між тим, експерти Goldman Sachs вважають, що Україні є найбільш вразливою для повторення фінансової кризи 2008 року в порівнянні з іншими країнами Центральної та Східної Європи, Близького Сходу і Африки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus