USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.62 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Російський газ подешевшає з липня ще на 24%

9 Червня 2015 18:33
Завдяки потужному торішньому обвалу світових цін на нафту російський газ для України істотно подешевшає також в третьому кварталі, що змушені були сьогодні визнати в Москві. Українська влада тепер не зможе «відкрутитися» від необхідності значно знизити ціну на газ і для власного народу.

До слова, як повідомляло сьогодні Інформаційне агентство Волинські Новини, після різкого підвищення ціни на газ у громадськості виникає логічне запитання: куди ідуть ці кошти? Відповідаючи на це запитання, голова правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя повідомив, що ПАТ «Волиньгаз» отримує менше 10% коштів, які сплачують волиняни за користування газом.

У російському газовому гіганті "Газпром" заявили, що ціна газу для України без знижки у третьому кварталі становитиме 287,15 долара за тисячу метрів кубічних, у четвертому - 262,5 долара за тисячу метрів кубічних, питання знижки обговорюється. Про це на прес-конференції в Москві сказав заступник голови російської компанії Олександр Медведєв, - інформує УНІАН.

Нагадаємо, у другому кварталі ціна діє в 347,2 долара (247,2 долара з урахуванням знижки за рахунок російського експортного мита).

«Без знижки у третьому кварталі ціна була б чи буде $287,15, у четвертому кварталі - $262,5. Питання знижки, як ви знаєте, обговорюється», - сказав Медведєв.

Він зазначив, що знижка надається за рахунок незастосування експортного мита, яке може не застосовуватися «повністю або частково».

Медведєв зазначив, що це питання не до «Газпрому», хоча він «чув про прогрес».

Зауважимо, названі ним цифри в 287 доларів на третій квартал і 262 долари на четвертий квартал - попередні. Точна ціна на третій квартал стане відома не раніше закінчення останнього дня другого кварталу, а на четвертий квартал - не раніше закінчення третього кварталу. Оскільки, згідно з формулою в газовому договорі від січня 2009 року, ціна російського газу для України на кожен новий квартал розраховується виходячи зі світових цін на нафтопродукти за три попередні квартали.

Проте, названа Медведєвим прогнозна ціна на третій квартал напевно не буде сильно відрізнятися від фактичної, оскільки до кінця другого кварталу на залишається всього три тижні. А ось на четвертий квартал відмінність може бути значна. Зокрема, якщо збудуться прогнози деяких експертів про те, що вже влітку світові ціни на нафту почнуть різко падати, тоді, відповідно, ціна на російський газ буде набагато нижчою за ту, яку назвав сьогодні представник «Газпрому».

Також варто уточнити, що Медведєв навів цифри, які виходить за формулою в договорі - тобто, без урахування 100-доларової знижки, яку Росія надала в 2010 році за продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту в Криму. Це така у Кремля з'явилася «фішка» після анексії Криму торік - «забувати» про цю 100-доларову знижку, оскільки, мовляв, Крим тепер став частиною Росії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
Лучанка Показати IP 9 Червня 2015 18:33
Хоч одна хороша новина.
Анонім до Лучанка Показати IP 9 Червня 2015 19:11
Не для тебя. Ибо цена газа для населения не изменится.
вася Показати IP 9 Червня 2015 18:37
Завдяки потужному торішньому обвалу світових цін на нафту російський газ для України істотно подешевшає також в третьому кварталі, що змушені були сьогодні визнати в Москві. Українська влада тепер не зможе «відкрутитися» від необхідності значно підвищити ціну на газ і для власного народу на ЩЕ НА 24%
Коля Показати IP 9 Червня 2015 18:37
А це для населення подешевшає чи тільки для Уряду??????????
Анонім до Коля Показати IP 9 Червня 2015 19:12
Це тільки вдарить по карману Тимошенко, яка курирує перекачку газу по теренам України.
дідо Показати IP 9 Червня 2015 18:40
А Тімашєнка сказала .що 450 баксів це пєрємога.
Анонім до дідо Показати IP 9 Червня 2015 22:22
Правильно, ибо стоимость перекачки газа пропорциональна его цене. Поэтому 450 баксів це пєрємога для неї.
Юлій Показати IP 9 Червня 2015 19:04
Не смішіть підкови на моїх копитах. Коли нафта у всьому світі дешевшала - бензин в Україні ставав дорожчим. Так сао буде і з газом - намахають народ український, як не крути. Так, що не сподівайтеся манни небесної.
Лохам України Показати IP 9 Червня 2015 19:16
Це так в нас реформи шановна влада проводить....Місяць тому гатанули 7,2 грн., а в червні дешевше для народу газ зробили ? Це по їхньому реформи...дограються не на жарт.
Анонім Показати IP 9 Червня 2015 19:16
Не радуйтесь особо (те, кто по глупости радуется). С четвертого квартала цена за российский газ снова подскочит, так как она привязана с некоторым запаздыванием к ценам на нефть.
ГАНЬБА вор.владі!!! Показати IP 9 Червня 2015 19:26
клятого народом україни яйценюка новий обкраденний неіндексуванням народний майдан насадить воровського яйценяка на палю!!!!!
Анонім до ГАНЬБА вор.владі!!! Показати IP 9 Червня 2015 22:24
А что, уже есть те, кто принесет печенюшки?
Вася Показати IP 9 Червня 2015 21:02
а мені цікаво, чому я КУПУЮ газ з Локачинського газового родовища по ціні російського+транзит? Цілгом згідний, злодій при владі!!!!!!
Я Показати IP 9 Червня 2015 21:17
А ну згадайте дядю Вітю і долар по 8грн)) не так давно то було...
Анонім Показати IP 9 Червня 2015 21:30
Значить гривня впаде або долар виросте на 24 проценти щоб люди не путалися з цінами на газ
Вася Показати IP 9 Червня 2015 23:41
От клятi москалi, знову якусь свиню задумали!!!
Орловська Показати IP 10 Червня 2015 07:26
ДУРНЮ він дешевий буде тільки коли на вулиці більше 25 градусів.
луцький Показати IP 10 Червня 2015 08:35
А для людей дорожчає...
липа Показати IP 10 Червня 2015 08:43
дешевле - для кролика, а для народа?
директор Показати IP 10 Червня 2015 09:49
"ВН", де ви берете таких авторів.Перше. Озвучена ціна на газ на 15% вища від нинішньої. Знижку поки ніхто не давав і стверджувати , що вона буде у розмірі 100 доларів може тільки людина з буйною фантазією.
Директор Показати IP 10 Червня 2015 09:57
Друге. 250 доларів за газ – це 5500 гривень. Додайте сюди ПДВ і транспртування і отримаєте ціну навіть більшу, ніж 7 гривень, хоча у вересні – квітні (коли найбільше споживання газу) ми платимо лише по 3.60.
липа до Директор Показати IP 10 Червня 2015 10:04
и отнимите транспортировку газа по территории Украины!! или Украина за транспортировку газа до Европы, уже ничего не имеет?
директор Показати IP 10 Червня 2015 10:07
Третє.Волинський люмпен чомусь думає, що український газ має коштувати дешевше, ніж російський. Цього хоче і Юлія Тимошенко. Чому? Все дуже просто. У ситуації, коли є різна ціна на газ, такі "професіонали", як Тимошенко, завдяки корупційним схемам, будуть продавати дешевий український газ олігархам за ціною трохи дешевшою, ніж російський, а списувати його будуть на населення. А вся різниця в ціні осяде в їхніх кишенях. Тому МВФ вимагає, щоб ціна власного та імпортного газу була однаковою (ринковою).
Директор Показати IP 10 Червня 2015 10:15
Липа, один грецький філософ сказав, "Коли нічого сказати – краще промовчати". Якщо ви прфан у еконміці і бізнесі, то краще мовчіть. Ви так само можете вимагат, що хліб був дешевшим, бо він виробляється з волинського зерна, а його перевозять автомобілі, що заправляються українським бензином. І т. д. Це рівень люмпена.