USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Що робитимуть луцькі студенти, якщо не буде стипендії?

20 Вересня 2016 16:25
Зовсім нещодавно у Верховній Раді розпочали дискусії стосовно стипендіальної реформи, ідея якої полягає в тому, що стипендію будуть отримувати лише студенти пільгових категорій і ті, які мають середній бал 5.0.

Значна частина студентів України живуть лише за рахунок стипендії і з острахом чекають на прийняття рішення у Верховній Раді. Дехто все ж підтримує цю реформу, бо вона може збільшити стипендію, тоді як інші студенти не вірять в те, що середній бал 5.0 взагалі можливий.

Громадське.Волинь вирішило дізнатись, як до цього ставляться студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.



Нагадаємо, заступник міністра фінансів України Сергій Марченко заявив, що стипендії хочуть поділити на «соціальні» та «академічні», тобто залишити тільки пільговикам та тим, які мають середній бал 5.0.

Значна частина опитуваних вважає,

що скасування стипендії призведе до зниження рівня успішності. Мовляв, буде усе рівно, яка оцінка - 3 чи 4.

Окрім цього, студенти стануть пропускати заняття. Студенти з інших міст, яким буде соромно брати гроші в батьків, шукатимуть роботу і взагалі перестануть ходити на пари.

Також прозвучала думка, що в разі скасування стипендії всі студенти будуть стояти на Банковій біля АП, висловлюючи протести.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 33
лучани Показати IP 20 Вересня 2016 16:40
Батьки ще одну корову продадуть.
лучанка Показати IP 20 Вересня 2016 16:58
Прийдеться кожного року по дві.....
ВОВК Показати IP 20 Вересня 2016 17:04
на картоплі до пана в Польщу.
Людмила до ВОВК Показати IP 20 Вересня 2016 17:09
Якщо подумати, то чого держава повинна платити? Можна платити тим,хто з іншої місцевості та сиротам.
хтось до Людмила Показати IP 20 Вересня 2016 17:13
якщо державі не потрібні спеціалісти, то дійсно, стипендію не треба платити ні в якому разі
ВНЗ до хтось Показати IP 20 Вересня 2016 19:32
Стипендію потрібно платити тільки незахищеним матеріально та перспективним. Де ви побачли залежність якості спеціалістів від стипендій? По факту так: йдуть колосальні кошти на освіту, від якої державі користі ніякої-викладачі займаються корупцією та штампують дипломи, спеціалістами стають ті хто хоче вчитись незалежно від стипендій, ставши дійсно хорошим спеціалістом людина їде за кордон.
хтось до ВНЗ Показати IP 20 Вересня 2016 22:03
хаха я не про залежність якості спеціалістів від наявності стипендій. Якщо держава хоче розвиватись - потрібні ФАХІВЦІ. Якщо хоче котитись десь у 15 століття - стипендії геть, як пережиток. ------- "спеціалістами стають ті хто хоче вчитись незалежно від стипендій" - бажання вчитись може не здійснитись через брак коштів. А батькам студентів буде дуже просто - газ, комуналка у нас подешевшали, ціни знизились. Корупція - та називайте вже речі своїми іменами - "сесія за гроші" - ні до чого до питання скасування стипендій. Про закордон вірно, але умови, щоб втримати спеціаліста в країні, має створити держава, яка у нас від виконання своїх функцій все більше самовідсторонюється
Gaudeamus до хтось Показати IP 20 Вересня 2016 20:08
У липні The Center for World University Rankings (CWUR) оприлюднив рейтинг найкращих вишів світу, у якій увійшла одна тисяча навчальних закладів 1000! У рейтингу немає жодного українського університету. Але є виші сусідніх країн. У Польщі – дев'ять університетів, Угорщини – шість, Росії – п'ять, Румунії – два.
хтось до Gaudeamus Показати IP 20 Вересня 2016 21:39
Про рейтинги Україні треба забути, а спеціально для неї ввести кредитний рейтинг ССССС- - - - -
Народ до Людмила Показати IP 20 Вересня 2016 20:08
Ті студенти, які змогли вступити на державну форму-вже п'ятірочники! І чому держава має платити малозабезпеченим? Бо батьки не надто старались? То при чому тут діти?
хтось Показати IP 20 Вересня 2016 17:08
дуже хоче знищити українську освіту. Освічені раби - небезпечні, можуть збунтуватись.
лучанка Показати IP 20 Вересня 2016 17:08
Менше цигарок викурять.
лучанка Показати IP 20 Вересня 2016 17:12
Менше цигарок викурять.
ZXC Показати IP 20 Вересня 2016 17:42
Цікаве запитання - ЩО ви, студенти будете робити, якщо справді скасують стипендії для більшості ???
Всезнайко до ZXC Показати IP 20 Вересня 2016 18:51
Скакатимуть...
Хтось до ZXC Показати IP 20 Вересня 2016 19:15
Згадай, з кого майдан почався, якщо ще не забувся- це і буде відповіддю.
DJ Sfinx до Хтось Показати IP 20 Вересня 2016 22:13
аааааааааа ++++++++ супер !!!!! як то кажуть ржака! Ще раз вийдуть країну перекинуть доверху ногами. СлабО :( до речі, давайте уявимо, що не було майдана. Зараз би цієї статті з коментарями нашими не було
do dj до DJ Sfinx Показати IP 21 Вересня 2016 00:07
о,ще один тупий настальгьор яника, цієї статті не було б,бо резерви не всі пр**рані ще були(в 2010 50млрд,в 2014- 20,а 16-17 році почалось би ще гірше,а ти наівно вірь, що резерви хавать і добре жити можна,але ТИМЧАСОВО.
хтось до do dj Показати IP 21 Вересня 2016 10:52
Януковича тут не обговорюємо, це окрема тема. За ним не ностальгую. Це все, що можна зрозуміти з твого набору слів.
хтось до хтось Показати IP 21 Вересня 2016 10:59
тю, то не до мене )
до діджея до DJ Sfinx Показати IP 21 Вересня 2016 00:10
уточнення:було 50,осталось після халявної жизні 20,а там би глянули,як закінчились! побачив би, яниколаверів
Христина Показати IP 20 Вересня 2016 19:25
Я вчуся на математичному факультеті,щоб отримати тут середнє хоча б 4 необхідно цілий семестр пахати дійсно і всі соки вижимати з себе,і в нас на курсі ніхто не має за сесію середнє 5, тому ми не матиме стипендіі?а є інші вузи і спеціальності,де можна не напрягаючись мати 5
Анонім до Христина Показати IP 21 Вересня 2016 09:41
я знаю як ви на матфаці вчитесь, ледарі. і стипендія на цьому факультеті більша, тому можете і попахати
ПРО Показати IP 20 Вересня 2016 19:42
Будуть робити те саме що й студенти, які не отримують стипендій - вчитимуться. Або імитуватимуть навчання - як імітують навчальний процес викладачі, а ВНЗ і надалі будуть штампувати дипломи.
ще не зовсім свідоми Показати IP 20 Вересня 2016 20:49
Ви, мабуть, кілька разів поступали у ВУЗи, але невдало. А тому у вас така злість до студентів, для багатьох з яких стипендія досить велика матеріальна підтримка.
Студент Показати IP 20 Вересня 2016 22:22
Соціальна 50%!? Ви серьйозно!? Вчитись для себе спершу,це і не обговорюється,тільки чому, я маю старатись на фізичкому фак,на якому,як дехто вже писав, ледве 4,5 виходять при дуже тяжкій праці, живу здебільшого на свій рахунок, без тата(розлучення),тобто сам не багач(хоча в нас тепер бюджет сім'ї 2000 на двох це вже мажорно рахується в уряді),а маю по суті отдавати свою стипендію тому "соціальнику", у кого вона вийде 3500,маючи корочку "інваліда якогось там покоління спадкоємця ліквідатора ЧАЕС" ,і ніх*я не робити, а я отримавши ср бал 4,5+, але менше 5, нічього не отримаю,браво...
хтось Показати IP 20 Вересня 2016 22:39
Можемо не сумніватись, уряд так і зробить, як планує. І це ще не все, далі буде ще й не таке напевно
Ок Показати IP 21 Вересня 2016 01:34
Выводы:1. Идея социализма еще очень популярна 2.Будущим специалистам не интересно где берутся деньги 3. Какая практика использования стипендий в других странах.
Анонім Показати IP 21 Вересня 2016 04:35
Розумники...."якогось там інваліда" і тд...ви б думали що пишите. Я студентка,і бачу таку картину,що половина людей в групі взагалі не розуміє що робить на парах. Їх тримає лише та стипендія,то для чого таке навчання? Повипрошувати оцінок бо я з села і тд... Бред якийсь, я вважаю що вчитись не обов'язково всім, бо дехто не вміє і не хоче. Для чого тоді? Є сироти ,круглі, які достойні тих грошей бо їх ніде взяти. Коли один спускає на алкоголь і сигарети а інший на хліб ,то варто задуматись чи погіршиться щось в якості навчання,якої і так не було, бо більшість тих хто ті гроші отримує і не зацікавлений саме в навчанні.
Людмила до Анонім Показати IP 21 Вересня 2016 09:12
Луцькі студенти менше будуть сидіти в клубах і витрачатись на цигарки,шмати і т.д.
хтось до Людмила Показати IP 21 Вересня 2016 10:54
Ми всі зараз спостерігаємо запровадження в життя принципу "освіта тільки для багатих"
аяяй. Показати IP 21 Вересня 2016 13:03
Если действительно ребенок хочет,то родители его выучат и без стипендии,но преодавателям взятки брать будет не за что,вот для них это будет невыгодно
Лучанин до аяяй. Показати IP 21 Вересня 2016 21:30
І багатьом викладачам платили? У мене у сімї було два студенти - навчались у різних містах, обоє закінчили з відзнакою - не платили нікому! А щодо хабарів, то хто їх бере, той і буде брати! Це не залежить від стипендії (студенти-платники теж скаржаться, що платять хабарі).