USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.80 9.95

У переселенців зі Сходу непорозуміння з луцькою владою

27 Липня 2014 11:17
Переселенці зі Сходу і луцькі чиновники не можуть порозумітися. Одні кажуть, що влада не дотримується обіцянок, а інші говорять, що до їхніх пропозицій недослухаються.

Нагадаємо, під час особистого прийому Луцького міського голови Миколи Романюка 21-го липня, до нього прийшли вагітні переселенки й попросили допомогти із тимчасовим житлом. Тоді мер пообіцяв допомогти найближчим часом.

Однак з того часу вже пройшов майже тиждень, як кажуть переселенці – реакції жодної.

«Позавчора одна жінка народила дівчинку, тепер їй треба виписуватися із пологового будинку, а далі куди!? Друга сім’я теж не має де жити, а жінка вже має 5-річну дитину і зараз вагітна. Ми пропонували, аби з міського бюджету виділили кошти, щоб жінки, які при надії, на першу пору мали змогу доглядати за немовлятами. Після зустрічі з Романюком, ми пішли в департамент соцполітики, там сказали, що поки нічого не можуть запропонувати. Досі зрушень жодних», - розповідає волонтер Юрій, який зателефонував у редакцію Інформаційного агентства Волинські Новини.

Окрім того, каже чоловік, бувають випадки, коли в селах не розуміють переселенців, мовляв жінку з дітьми приймаємо, а чоловік нехай їде на Схід воювати. Зі слів Юрія, чоловіки готові їхати, але як би була впевненість у тому, що за рідних подбають. Адже не маючи житла, жінці з двома дітьми без даху над головою самостійно неможливо прогодувати сім’ю.

Цю проблемну ситуацію чиновники бачать під іншим кутом.

«Їм не казали, що вирішать питання із житлом, а казали, що дадуть допомогу. Так, одній жінці дали 400 гривень матеріалки, повністю допомогли із забезпеченням медикаментів. Другій жінці запропонували помешкання за межами Луцька, а вони відмовилися, мовляв діти і т.д. Ми сказали аби тоді вони підшукали собі житло в місті, написали заяву і ми частково компенсуємо затрати за оренду. Поки жодного звернення ми не отримали. Вони зараз живуть в благодійній місії. Усе, що стосується медичного, освітянського забезпечення – повністю допомогли», - говорить перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук.

Чиновник розповідає, що зараз є проблеми в однієї жінки із дородовими грошима. Фінанси спрямували в Луганськ, а там, через відсутність світла, не можуть їх перенаправити.

Але вихід знайшли: якщо ця жінка до понеділка не отримає свої гроші, то міська рада за свій рахунок виділить допомогу. Ось уже допомогли з продуктовими наборами.

Зі слів Святослава Кравчука, повністю забезпечити житлом усіх переселенців неможливо, бо бюджет цього просто не потягне.

Окрім допомоги переселенцям, з міської казни дають гроші і тим малозабезпеченим сім’ям, у яких чоловіки перебувають в зоні АТО.

Він розповідає, що звернулася жінка з двома малими дітьми на руках, її чоловік воює, то їй і дали матеріальну допомогу - 800 гривень, інша лучанка, в якої син на Сході, отримує 400 гривень допомоги, аби хоч якось кінці з кінцями могли звести.

Чиновник додає: «допомагаємо тим, чим можемо».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 84
лучанин Показати IP 27 Липня 2014 11:36
Чоловіків не приймати лише жінок і дітей!
ось так до лучанин Показати IP 27 Липня 2014 12:45
Правильно, так як це Палиця в Одеській області зробив... Свою хату треба самому боронити....
Петрович Показати IP 27 Липня 2014 11:41
Це ті громадяни,які кормили всю Україну, які кричали :Расея,расея,які вбивали за бажання говорити українською на Донбасі, перекривали українським війсковим дороги і блокували просування до кордону з ворогом? Їхнім дітям завжди носити тавро-донецькі.
екскурсовод до Петрович Показати IP 27 Липня 2014 21:35
коментар було видалено
віра Показати IP 27 Липня 2014 11:47
Для них гроші матеріальноі допомоги, виявляеться, мізер! А треба затягувати паски не тільки нам, а і східнякам. Та і пора вертатись у визволені міста, селища і відбудовуватись, а то щось не горять бажанням, як показують в новинах.Може я несправедливо до біженців, які в Луцьку, але все ж....
луцьк Показати IP 27 Липня 2014 11:48
про жінок нічього казати небуду промовчу ... а вот чоловіки нехочуть йти працювати а чекають щоб їм все на блюдочці принесли.
маша до на восток Показати IP 27 Липня 2014 11:50
Взагалі страх і совість втратили такі нещасні чекають дво кімнатні квартири ,бо у село жити не підуть ,незнають як справлятися з трьох річною дитиною її мити треба.Відро в руки і до криниці нагріти і мити лєнтяї .А не подобається в Росію путін чотирьох кімнатні дасть.Оборзівші
Василь Показати IP 27 Липня 2014 11:53
Зараз поселяться ы будуть права качати, як на початку на сходы, нашы чоловыки там, а вони здоровы кнури сюди ъдуть!!!
Село Показати IP 27 Липня 2014 11:55
По селах є багато хат-пусток, будь ласка. Жити і працювати так, як і інші люди живуть у селі...
коментаторам Показати IP 27 Липня 2014 12:02
ось вона - єдина країна, як на долоні. ще півроку назад ці люди мали своє житло, ходили на роботу, платили податки...потім дивились, як захід скаче на майдані. уважно слухали ролики про любов українців один до одного, те, що сталося в Одесі не рахується ж, правда, то прикрий виняток, ті, хто підтримував майдан на сході всерівно вірили, що їм на заході допоможуть...і от - мають тепер...
Розплата до коментаторам Показати IP 27 Липня 2014 12:05
До чого тут ця маячня?! Вони не хотіли Україну! Як вони обзивали українців? Що вичворяли з усім українським? Не думали, що прийде коза до воза... А треба було думати!
так до Розплата Показати IP 27 Липня 2014 12:10
так сюда едут те, кто украину поддерживал... дома им кердык.
луцьк до так Показати IP 27 Липня 2014 12:16
то нехай ідуть працювати за 1700 грн а не 4 тисячи їм давай а прокормити з божою дякую прокормимо ми ї їх і їхніх дітей але непотрібно на шию вилазити
віра до так Показати IP 27 Липня 2014 12:20
Так вже ж позвільняли іх дома, чому ж не вертаються, тут луч?!ше даже в статусе беженца-переселенца?!
( до так Показати IP 27 Липня 2014 12:42
не тільки, є й такі (і їх не мало) чиї чоловіки воюють проти України, а жінки сюди їдуть, бо тут "лохи" все на халяву дають. та й на дітей в рашці не платять. все дуже просто, хто був за Україну вже повертаються в звільнені міста, а лежні будуть ще довго на наших спинах сидіти.
яка маячня? до Розплата Показати IP 27 Липня 2014 12:19
хто кого обзивав? ви що - думали, будете з москалякою на гілляку стрибати, колорадами плюватись, а вам за це подякують? що з українським вичворяли, конкретно? вони самі українці і на свою державу працювали так само, як і ми, всі 23 роки. ото із-за таких рагуль, як ти, та країна і розвалилася, бо немаємо розуму вислухати вчасно одне одного. розплата...а наші хлопці за що розплачуються зараз на сході? за таких, як ти - шо сидить тут і далі людей від себе відвертає.
Анонім до яка маячня? Показати IP 27 Липня 2014 12:25
Закон - за все треба в життім платити або розплачуватися
село до Анонім Показати IP 27 Липня 2014 12:39
Відправляйте у село, або нехай забираються в росію, там забезпечать усім.
шо до село Показати IP 27 Липня 2014 13:18
шо ти мелеш. у яке село? ти в селі коли було, село? все розвалене, роботи нема. аби своїм зарплату було чим дати. тут про вагітних пише, про тих, у кого діти малі...щоб в селі вижити, ще треба покрутитись. чи вони дітей мають редькою кормити?
Анонім до шо Показати IP 27 Липня 2014 13:23
За цією логікою - в селі діти не живуть!
живуть до Анонім Показати IP 27 Липня 2014 13:28
у своїх домівках. батьки на заробітках у Росії, хто не встиг - у ато, мами тягнуть те все на собі.
Анонім до живуть Показати IP 27 Липня 2014 13:37
Якщо в Росії, то ви явно із Донбасу. Тутешні, як правило, в Європі.
ага до Анонім Показати IP 27 Липня 2014 14:09
а ви звідки? у мене тільки одна знайома в Польщу їздить прибирати. проте - купа інших знайомих саме в Росію їздять. хто- в уренгой, хто - в москву...вже сім, ями там сидять роками. і всі - патріоти. а я тут, на рідній землі - і якась неправильна. що потрібно з такими робити? правильно - писати, що явно з Донбасу. молодець.
еге до ага Показати IP 27 Липня 2014 14:23
То як там так ДОБРЕ, то чого тут живеш?
де там? до еге Показати IP 27 Липня 2014 14:41
я в Луцьку. і нікуди не збираюсь. ти в тих, хто туди їздить питай, а не в мене.
тому хто мінусує до живуть Показати IP 27 Липня 2014 14:04
аж смішно. у чому мінус? у тому, що це - правда?
НЕЛУЧАНИН до шо Показати IP 27 Липня 2014 15:30
приїзджай, я тобі дам роботу.
у мене до НЕЛУЧАНИН Показати IP 27 Липня 2014 15:46
роботи хватає. ні до кого не бігаю і не жаліюсь. а от за людей, беззахисних,за жінок з дітьми батьки вчили заступатися з дитинства. на відміну від твоїх батьків, я так розумію.
НЕЛУЧАНИН до у мене Показати IP 27 Липня 2014 16:11
про жінок з дітьми мова не йде, яким, до речі, робота також не зашкодить. а от чоловіків їхніх, бугаїв 30 -річних - вперед воювати за свою родіну
а про кого до НЕЛУЧАНИН Показати IP 27 Липня 2014 16:25
у цій статті мова? сам чого не воюєш? як не зайдеш на сайт, то тільки тебе й видно тут. знаю я таких героїв...тилові криси.
НЕЛУЧАНИН до а про кого Показати IP 27 Липня 2014 16:38
ну ти одна із тилових крис. я своє відвоював
я жінка до НЕЛУЧАНИН Показати IP 27 Липня 2014 16:51
а ти не відмазуйся. відвоював, ага, на просторах інтернету.
НЕЛУЧАНИН до я жінка Показати IP 27 Липня 2014 19:13
ти хочеш, щоб 60 річний дід замість тебе йшов воювати ?
маразм крепчал... до НЕЛУЧАНИН Показати IP 27 Липня 2014 19:32
з якого дива я маю йти воювати? мені війна не потрібна. мені потрібні здорові і веселі українські діти, які не сидять по підвалах, поки тут старі перд, ой, пробачте, пенсіонери шашками махають.
Селянин до НЕЛУЧАНИН Показати IP 27 Липня 2014 19:40
60 річний діду нєх... шастати Інтернетом!!!
555 до НЕЛУЧАНИН Показати IP 27 Липня 2014 17:36
В мене роботи немає. Дай мені роботу. Живу в Луцьку. Чекаю на відповідь.
НЕЛУЧАНИН до 555 Показати IP 27 Липня 2014 19:12
на будову підсобником підеш ?
Саша до шо Показати IP 27 Липня 2014 19:54
я було в селі зараз, роботи немає тількі в того хто не хоче робити. Але навіщо крутитися і робити нехай держава так все дасть...
це зараз до Саша Показати IP 27 Липня 2014 20:14
жнива. а потім? чи вагітна жінка має на комбайна залазити?
Анонім до Розплата Показати IP 27 Липня 2014 13:20
Мозги включи ! Те кто не хотел бандерлог те ухали в Россию! А сюда приехали те что хотели с бандерами
Анонім до коментаторам Показати IP 27 Липня 2014 13:15
Ты прав на все 100%наши люди гнилые!
Джулія до коментаторам Показати IP 27 Липня 2014 20:56
Якби ситуація була діаметрально протилежною-нам би сухаря ніхто не кинув. Будете доводити, що це не так?
кожен до Джулія Показати IP 28 Липня 2014 14:33
судить по собі. виходячи з цього - з вами все зрозуміло.
НІНА ЛОГІКА Показати IP 27 Липня 2014 12:41
Моя мама прожила 27 років у місті і нічого - поїхала жити в село. Дійсно по селах є багато хат нормальних, які пустують - чого б не перекантуватись? Виходить їм нехай з місцевого бюджету квартири знімають? 1-кім. найдешевше нині 1700 з комуналкою. Назнімаєшся крепко? Тут не кожен працюючий може собі дозволити сам знімати житло. А деякі і працювати можуть - а в нас є маса робітничих професій і не хочуть. Безсовісні! Не ми їх міста розвалювали, чого ми то за раз винні?
мама до НІНА ЛОГІКА Показати IP 27 Липня 2014 13:21
ваша, мабуть на пенсії вже? як пишете про логіку, то вже ввімкніть її хоча б
НІНА ЛОГІКА до мама Показати IP 27 Липня 2014 14:44
Мама не на пенсії. А з міста в село добровільно переїхали. І живуть, і нічого.
з пустого місця до НІНА ЛОГІКА Показати IP 27 Липня 2014 15:13
переїхали? без грошей, без одягу? заїхали в закинуту хату?
НІНА ЛОГІКА до з пустого місця Показати IP 5 Серпня 2014 09:47
Майже так і нічого, живуть. А східнякам одразу хороми видати? Та була я на Сході і живуть там люди хр***во, бо не вміють хазяйнувати. І не треба тут з себе корчити велике цабе королівських кровєй - дарованому коню в зуби не заглядають. Беріть, що дають!
Дмитро Показати IP 27 Липня 2014 12:53
А що, у нас, немає ВОЛИНСЬКИХ жінок із такими ж проблемами? може в першу чергу своїм допоможемо, а потім вже тим - хто підтримував режим Януковича - Азірова?
ти всіх переплюнув до Дмитро Показати IP 27 Липня 2014 13:25
таких хворих треба пошукати...і ще троє, разом з тобою...
Анонім Показати IP 27 Липня 2014 13:27
Ще один ЗАКОН - Хто багато хоче - мало получає!
Анонім до Анонім Показати IP 27 Липня 2014 13:31
цікаво, що ви получите...
лахматий будун Показати IP 27 Липня 2014 13:30
хочеш їсти - іди і працюй, лежнем бути найпростіше
похмелися до лахматий будун Показати IP 27 Липня 2014 13:33
«Позавчора одна жінка народила дівчинку, тепер їй треба виписуватися із пологового будинку, а далі куди!? Друга сім’я теж немає де жити, а жінка вже має 5-річну дитину і зараз вагітна.
НЕЛУЧАНИН до похмелися Показати IP 27 Липня 2014 14:38
знайомий пустив у вільну хату в селі таких "бєженців", так сусіди розказували, що вони один до одного казали ; " Смотри, как бендери хорошо живут. Надо написать путину, чтоб сюда еще подбросил чеченов"
Анонім до НЕЛУЧАНИН Показати IP 27 Липня 2014 14:45
ага, навмисне підходили ближче до сусідів і гуртом голосно це казали. ви, часом не в сбу працюєте? там зараз хлопці стільки цікавого розповідають. у фейсбуці, як правило.
НЕЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 27 Липня 2014 16:12
ні, тобі в пивбарі на вухо нашептали
не забудь до НЕЛУЧАНИН Показати IP 27 Липня 2014 16:28
помінусувати ще пару разів. і себе поплюсуй.
НЕЛУЧАНИН до не забудь Показати IP 27 Липня 2014 16:39
я дурницями не займаюсь на відміну від декого. лайки і анлайки ставить хтось інший
лахматий будун до похмелися Показати IP 27 Липня 2014 22:09
тимчасове житло дають ВСІМ біженцям без виключення. Їх не викидають на вулицю!!! Не ображають, не обзивають, а підтримують всіма можливими способами. ПРОСТО КОМУСЬ ТРЕБА мати совість і радіти тому, що дають, а не нахабніти і вимагати золоті гори. Вони для нас - бідні, нещасні біженці, а ми для них - бандерівці, волиняки і так далі...
ви до лахматий будун Показати IP 28 Липня 2014 14:36
сам до себе навчіться с повагою відноситись. бо, судячи з того, що написали - маєте, натомість, паранойю.
наташа Показати IP 27 Липня 2014 15:52
закидайте мене помыдорами, але я це "болото" ненавижу і не хочу, щоб вони приїжали на Волинь, хай їдуть в парашу і там права качають.
лучанка до наташа Показати IP 31 Липня 2014 12:24
все правильно.Нема чого сюди пхатися.
навіщо ж? Показати IP 27 Липня 2014 16:01
помЫдори ще на вас витрачати...
Жінка Показати IP 27 Липня 2014 16:41
Які ви жорстокі! Бачу, що батьки не навчили милосердю та співчуттю! Якщо ваш будинок розвалили б на ваших очах - приїхали б кудись за допомогою, а вам би вашими словами і відповіли! Немає нічого в вас людського, у вас бачу "людина людині вовк". Не кажу про всіх волинян, знаю серед вас і добрих людей але такі не сидять в інтернеті і не пишуть образливі речі, а допомагають людям!
лахматий будун до Жінка Показати IP 27 Липня 2014 22:11
мова йде не про милосердя і доброту, а вміння це все цінувати
Жінка Показати IP 27 Липня 2014 17:21
До речі, сама я зі сходу, з Луганську. ЛНР не підтримувала, на мітинги не ходила. Зараз живу в іншому місті, пока є гроші, якось виживаю. Чоловік в лавах української армії, батько якому вже за 50 залишився у Луганську. Молюся когжного дня за чоловіка та тих хто залишився в блокадному Донбасі. А у вас немає ні совісті ні серця! Бажаю вам не дізнатися що таке спражнє горе!
лахматий будун до Жінка Показати IP 27 Липня 2014 22:16
я теж щодня молюся і не лише за своїх рідних, близьких і знайомих, я молюсь за всю Україну, за всі її куточку і закаулочки, і якщо в нас на вулиці не стріляють це не означає, що ми черстві і безсердечні і не знаємо що таке війна. Ми щодня хоронимо своїх побратимів і ровесників, ми прокидаємось і засинаємо в скорботі, і не говоримо що десь там хтось безсовісний, бо обговорює межі людського егоїзму. Ми віримо що відстоюємо країну для себе, для дітей, для майбутнього цінами тисячних життів
Українка Показати IP 27 Липня 2014 17:50
Є дві національності- люди й нелюди. Як щось говорити і робити потрібно подумати.Кожна людина має вибір- або робить щось добре або погане. Треба себе завжди поставити на чиєсь міце, як це буде мені тоді. Токож думати про можливі наслідки. Будьмо мудрими, співчутливимиі не байдужими до чужого горя. Маємо 10 заповідей Божих по яких повинні жити. Все минає, гріх зостається.
Жінка Показати IP 27 Липня 2014 18:28
Правда очам марнує! Ніколи не думала, що коли в мій будинок прийде війна, скрізь будуть люди, які радіють нашому нещастю. Добре лише те, що такі "диванні" бійці лише тут сидять. В реальності залишились ще добрі люди. Мій чоловік зараз на кордоні - захищає таких злих та невдячних "коментаторів" як ви. До Українки: дякую, хоч хтось нормальні речі пише. Хай береже вас Бог!
лахматий будун до Жінка Показати IP 27 Липня 2014 22:18
ваш чоловік захищає ваших сусідських бабуль які докричалися " Путін спасі нас"
Депутатка до лахматий будун Показати IP 28 Липня 2014 00:32
шандарахнути раз всіх з повітря тих бабусь так щоб мало не показалося.
Жінка до Депутатка Показати IP 29 Липня 2014 16:05
До речі вчора розстріляли будинок для похилих. Загинуло 5 пенсіонерів-інвалідив. Можете радіти, а ще краще, приїдьте до Луганську та добийте усіх інших бабуль, якраз заберете частину роботи сепаратистів по знищенню дітей та старих людей.
Жінка до лахматий будун Показати IP 29 Липня 2014 16:00
Так, він захищає рідних та країну. А ви я бачу вдома сидите, диванний воїн. І на "ти" ми не переходили. Навіть жалкую, що вас не відправили до мого чоловіка до взводу, там би ви швидко навчились Батьківщину любити.
Жінка до лахматий будун Показати IP 29 Липня 2014 16:09
за "ти" прошу пробачення, не туди подивилась.
qqqq Показати IP 27 Липня 2014 20:46
А ви знаєте, як переселенці зі сходу говорять? Лохи нас кормят. Це була розмова по телефону, переселенця десь тиждень назад. Розмова відбувалася на Світязі. СЛАВА УКРАЇНІ!
лахматий будун до qqqq Показати IP 27 Липня 2014 22:18
в Луцьку це ж саме чули по скайпу!!!! Неодноразово!!!
Депутатка Показати IP 27 Липня 2014 23:15
коментар було видалено
Саша Показати IP 27 Липня 2014 23:15
не будуть вони ніколи такими як ми,подивіться як вони жили до війни і цим все сказано...
Не такі як ви до Саша Показати IP 29 Липня 2014 15:56
Так, звичайно ми різні, так склалася історія і не ми в цьому винні. Але я не вважаю що це привід для ненависті та війни. Особисто я люблю людей а не національності та прописки.
лучанка Показати IP 31 Липня 2014 12:22
. Не ідіть на поводу в біженців. Не подобаеться село.чи в місті щось не влаштовуе. Завжди можна поїхати додому в Донецьк Луганськ....Через них все і почалось.
батько мобілізованог Показати IP 2 Лютого 2015 14:59
Шоновні "патріоти зі сходу"ви це все породили маєте наслідки.Так що вертайтесь назад і зачищайте свою землю нам тут таких потріотів як ви не треба