USD 39.62 39.95
  • USD 39.62 39.95
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Здирницькі комунальні тарифи: чи врятувала б Луцьк заборона на їх збільшення?

4 Серпня 2016 21:29
Депутати Луцькради вважають нові тарифи необґрунтованими та здирницькими. Як варіант вирішення проблеми у Луцьку, пропонували введення мораторію - заборони на збільшення тарифів, утім попри жваві дискусії під час сесії міської ради його не прийняли.

Обранці громади намагалися розібратися у доцільності такого мораторію, його законності та дієвості, а також у шляхах виходу із критичної ситуації - розмова відбулася в ефірі "Радіо Луцьк" у середу, 3 серпня, - повідомляє Конкурент.

До кінця 2016 року плата за гарячу воду та опалення збільшиться ще в півтора-два рази. Найбільше нововведення стосуватимуться людей із середнім та вище середнього достатком, яким доведеться платити за новими тарифами вже з липня-серпня.

Всім іншим Кабмін пропонує оформити субсидії та вже зараз працює над монетизацією пільг. Тим же, кому субсидій не установлено, доведеться віддавати за комуналку до половини доходу.

Зростання цін на гарячу воду – не єдиний "сюрприз", який підготував уряд для українців, адже з початком опалювального сезону в жовтні українці отримають нові платіжки за опалення.

Тож влада у містах, аби зарадити катастрофічній ситуації зі сплатою комунальних послуг, взялася запроваджувати мораторій (заборону) на підвищення тарифів для населення на житлово-комунальні послуги з 1 липня 2016 року. Попри гарячу дискусію та жваве обговорення у Луцьку депутати такого рішення не прийняли: одні називали його популістським, інші розуміли, що прийняття цього рішення має чимало підводних течій.

Розібратися у доцільності мораторію, його законності та дієвості, а також у шляхах виходу із критичної ситуації, намагалися депутати Луцької міської ради.

Депутат Андрій Козюра, який представляє у Луцькій міській раді фракцію "Батьківщина", окреслив ті кроки, які варто було б зробити першочергово.
"Перевірити законність вставновлення тарифів та їх обгрунтування, перевірити законність процедури утворення та діяльності НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), провести перевірку призначення субсидій населення, напрацювання пропозицій та шляхів для практичного впровадження мораторію в місті Луцьк (тобто, яка це сума видатків - не рахувати її "на пальцях", а рахувати конкретно в яку суму це виллється і звідки ми можемо її взяти), подання позовів до судових інстанцій про скасування Указу Президента України "Про утворення НКРЕКП" та встановлення "здирницьких" тарифів", – підкреслив депутат.

Із його слів, усе це мала би зробити ця комісія, та оскільки це рішення щодо встановлення мораторію не було прийняте за основу, то внести будь-які зміни до цього рішення у депутатів міськради не було можливості.

Депутат Луцькради від "Радикальної партії" Сергій Була розповів, що хоча уже згаданий проект рішення під час сесії не був прийнятий, депутати одноголосно проголосували за звернення до Кабінету міністрів України.
"Так, рішення не було прийняте. Ми прийняли звернення до Кабінету міністрів України, де чітко аргументували всі ті речі, що говорила партія "Батьківщина". В чому полягала різниця? Коли ми мали прийняти проект рішення, то передбачали, що всю різницю тарифів, яка виникала внаслідок рішення, яке б мало бути прийняте, ми повинні покривати за рахунок коштів із місцевого бюджету", – зауважив депутат.

Із його слів, луцькі "радикали" розуміли, що документ потрібний попри його політичний характер. Тож на сесії запропонували альтернативний варіант рішення.

"У зверненні ми так само просили про впровадження мораторію на підвищення тарифів з 1 липня 2016 року на житлово-комунальні послуги та покращення соціально-економічної ситуації в країні, але просили це саме у того органу, який на це впливає – у Кабінету міністрів України. На сьогоднішній день прийняття рішення про мораторій не дозволяє нам справді реально зменшити ці тарифи. Нам тоді потрібно було б покривати різницю за рахунок коштів місцевого бюджету. Ми ж вимагаємо у Кабміну, щоб все-таки вони прийняли мораторій, – наголосив Була.

Своєю чергою, депутат Луцької міської ради, який представляє "Українське об'єднання патріотів - Укроп", Ігор Поліщук зазначив, що, на його думку, мораторій не повпливав би на зменшення рахунків або на їх стабілізацію, оскільки міська рада згідно чинного законодаства не встановлює ці тарифи.
"Рішення все ж таки не практичне, а більш політичне. Більше того, дуже дивним вибір є 1 жовтня, оскільки 1 жовтня передбачається підвищення тарифів, а опалювальний сезон починається 15 жовтня. Перші платіжки прийдуть наприкінці жовтня, коли цей мораторій мав би вже закінчитися. Тому, яка практична користь від цього рішення, для мене є незрозумілим", – підкреслив він.

З його слів, якщо б рішення про накладення мораторію на підвищення тарифів було прийняте, то воно б несло у собі певні небезпеки, адже через це бюджетники залишилися б без зарплат, припинився б ремонт доріг, шкіл, лікарень.

"Різницю мусили б компенсовувати з міського бюджету. Що би це означало? Зі слів першого заступника міського голови Тараса Яковлева, така сума склала б 120 мільйонів гривень, яку необхідно було б виплатити за компенсацію. Дуже цікавим є те, що внаслідок цієї компенсації у Луцьку припинилися б роботи по ремонту шкіл, лікарень, дитячих садочків, прибудинкових територій, доріг.

Більше того, зі слів Яковлева, довелося б забрати 10 мільйонів гривень від зарплати бюджетникам. Я думаю, що тоді б у листопаді-грудні частина бюджетників (вчителі, лікарі тощо) залишилися б без зарплати. Ось такі небезпеки в собі несе це рішення. Тому, зваживши всі "за" і "проти" ми, можливо, в політичному плані виглядали менш привабливо, ніж фракція "Батьківщина", але керувалися здоровим глуздом та тверезим розумом", – розповів Поліщук.

Водночас депутат додав, що у той час, коли в Україні існує та стрімко розвивається еміграція і трудова еміграція, здорожчанням тарифів на комунальні послуги влада тільки посилює ці явища.

"Всі працюватимуть за кордоном, а в Україні залишаться діти і люди літнього віку, які за гроші працюючих українців за кордоном оплачуватимуть комунальні тарифи", – сказав Ігор Поліщук.

Поліщук також назвав небґрунтованими та здирницькими нові тарифи, що ставлять українців у безвихідне положення, та додав, що, до прикладу, високу вартість газу держава могла б компенсувати невисокою ціною електроенергії.

"Представники центральної влади та люди, які працюють в "Нафтогазі", обсолютно відірвані від реальності, тому що при такій складній ситуації голові "Нафтогазі" чи заступнику хотіли придбати броньований "Мерседес" за 5 мільйонів гривень. Для чого цей автомобіль такі установі – невідомо. Окрім того, я вважаю, що держава таку високу вартість газу, яка є теж невиправданою, могла б компенсувати невисокою ціною електроенергії (атомна електроенергія є дуже дешевою)", – резюмував депутат.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
Неля Показати IP 4 Серпня 2016 21:40
Козюра розповідає за тарифи, а сам як голова комісії будівництва і архітектури збиває з забудовників хабарі за рєшеніє вопроса.
Степан до Неля Показати IP 4 Серпня 2016 22:15
Зверніться в прокуратуру та дайте свідчення, у противному випадку не пишіть пусті звинувачення!
1188 до Степан Показати IP 4 Серпня 2016 23:01
там вже порішали
Допрыгались Показати IP 4 Серпня 2016 22:40
Нас уже ничего не спасёт
Лучанин Показати IP 4 Серпня 2016 23:30
Козюра є одним із учасників будівництва на Ковельській. Хоче побудувати житловий комплекс в старому місті !!!!
вітя Показати IP 5 Серпня 2016 08:24
а як же Київ, Дніпро, які прийняли рішення? Вони також з бюджету покриватимуть витрати чи це не так?
Вася до вітя Показати IP 5 Серпня 2016 09:50
З міського бюджету.
Анонім Показати IP 5 Серпня 2016 11:37
Смішні ті депутати
Oleksandr Показати IP 5 Серпня 2016 11:38
"Не по Сеньке шапка"

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus