USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

«Бурштинова операція» на Волині: бійці спецпідрозділів МВС затримали 21 особу

22 Квітня 2015 16:42
Півсотні правоохоронців зі спецпідрозділів «Світязь» та з охорони громадського порядку задіяли цієї ночі для затримання копачів бурштину у Маневицькому районі.

Про це стало відомо під час брифінгу начальника УМВС України у Волинській області Петра Шпиги 22 квітня.

Як повідомив Петро Шпига, внаслідок спецоперації, проведеної цієї ночі, затримали нелегальних копачів бурштину поблизу села Галузія Маневицького району.

Інформацію про незаконний видобуток бурштину-сирцю отримали о першій годині ночі, ухвалили рішення про виїзд слідчо-оперативної групи, а також направлення додаткових сил і засобів з Луцька – спецпідрозділу «Світязь» та спецпідрозділу по охороні громадського порядку.

На місці видобутку бурштину правоохоронці виявили та затримали 21 особу, мешканців Маневицького району та міста Кузнецовська Рівненської області.

Затримані були одягнені в робочий камуфльований одяг, поблизу них знаходилися дві ввімкнені саморобні помпи з приєднаними шлангами, були вириті чотири ями 2 метри завглибшки, на місці події виявили два трактори, мікроавтобус, мотоцикл та три легкові автівки.

Затриманих осіб доставили у Маневицький райвідділ міліції для проведення слідчих дій. Власне бурштину у затриманих не виявили.

Зі слів Петра Шпиги, оскільки затримали нелегальних копачів о 3 годині ночі, вони, вочевидь, встигли вивезти бурштин з місця видобутку, проте не встигли вивезти техніку. У затриманих вилучили 6 транспортних засобів, дві саморобні помпи та одну одиницю нарізної мисливської зброї.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості за частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України. На жаль, покарання передбачає штраф у сумі 7400 гривень, хоча збитків подібні копачі бурштину завдають на мільйонні суми.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
ВОНО Показати IP 22 Квітня 2015 17:35
самооборона прийде, порядок наведе
Перехожий Показати IP 22 Квітня 2015 17:39
Якщо серед затриманих немає окремих представників ПС та інших новоутворених формувань - все марно.
Сусід Показати IP 22 Квітня 2015 19:29
Не поділилися.
До сусід Показати IP 22 Квітня 2015 20:08
Платити треба наперед. "не помажеш -не поідеш".
то хто віднині Показати IP 22 Квітня 2015 20:41
буде контролювати видобуток бурштину Шпига Самоборона Правосекі чи інше незлочинне громадське формування.незрозуміло....
а Лапін до то хто віднині Показати IP 22 Квітня 2015 21:51
буде кришувати це формування
копач до а Лапін Показати IP 22 Квітня 2015 22:49
правосєки і контролюють вистраданий бурштин в куклах попробуйте там копнути без їх дозволу то іпро вас буде відомо в новинах
по суті Показати IP 22 Квітня 2015 20:46
...власне бурштину у затриманих не виявили,встигли вивезти... як же ж то вони встигли?чи то правоохоронці спеціально попозжей прибули? гмм...
Йухан Показати IP 22 Квітня 2015 21:17
Люди відпочивали. Взяли з собою засоби пожежогасіння які в них були. А що ,краще як поїдуть в ліс і спалять?
Патріот Показати IP 22 Квітня 2015 23:28
ШПИГА З ЛАПІНИМ КРИШУЮТЬ БУРШТИН.Це просто - може хтось не знає.Всі знають, де, хто, коли копає.Де- в Маевицькому райні,менше в Камінь-Каширському та Любешівському,починають в Ратнівському; хто - прості робочі,які працюють або "купили дозвіл" на Самооборону, ПС, Айдар.Коли- в Маневичах і вдень і вночі,а в інших районах лише вночі.Кришує-Лапін через Шпигу. На місці цим займається Климчук, "дозволи на копання"видає Вова з Ковеля(товариш Лапіна).Масово скуповує ще один Вова з Ковеля,на рочном БМВ Х 5,загружає по 3-5 вісімдесяти літрових алюмінієвих бідони.На цьому ж БМВ везе через Ягоди в Хелм.Далі везе поляк(був україцем) в Гданськ.Суми хабарів Шпизі від Лапіна немає,тому що Лапін "тримає" нього на посаді через Народний фронт.Лапін чи збирає чи забирає частку в рівненського "короля"(бурштинового короля) і передає це в УМВС,Кому це питання!!??,але не заступникам,а кожен раз різній людині яку присилають в будь який час
народний контроль до Патріот Показати IP 24 Вересня 2015 12:46
А конкретно, номери авто,прізвища, суми коштів.
АС0220ВЕ Показати IP 23 Квітня 2015 00:03
Лапін і Шпига - продажні полішуцькі гниди, на палю їх
Вася Показати IP 23 Квітня 2015 07:47
Нема бурштину- нема дiла!!! Iдуть всi ...лiсом!!!
Луцьк Показати IP 23 Квітня 2015 19:23
ЯКЩО ПОЛІШУКИ ПЕРЕСТАНУТЬ КОПАТИ БУРШТИН ТО Й НЕ БУДЕ КРИШУВАННЯ