USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

«Викручували руки, забрали апаратуру»: луцьких журналістів закрили на підпільній пилорамі

27 Лютого 2018 12:36
Сотні дубів без державного маркування журналісти телеканалу «Аверс» зафіксували на деревообробному підприємстві «Цунамі». Підприємство знаходиться у місті Рожище.

Під час проведення відеозйомки в рамках журналістського розслідування про нелегальну вирубку дуба на знімальну групу «Аверсу» напали озброєні чоловіки.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу.

На ТзОВ Цунамі, яке займається порізкою дуба невідомі озброєні чоловіки напали на журналістів, побили камеру та відібрали мобільний телефон. Працівникам телеканалу викручували руки, відібрали апаратуру і утримували у приміщенні. Журналісти встигли викликати на місце події поліцію.



На подвір’ї цього підприємства – величезна кількість колод дуба. Деякі стовбури настільки широкі, що їх не охопити і двом людям. Маркування дерева повинно відбуватися ось такими бирками, де зазначено номер та унікальний штрих код. Данні з цих значків зчитуються за допомогою спеціальних сканерів та потрапляють в державну електронну систему. Номер кожного значка характеризує ту чи іншу колоду. Проте державного маркування на дубах, що знаходяться на території підприємства Цунамі ми не помітили.

Працівники поліції, які прибули на місце події на виклик журналістів, відмовилися приймати від працівників преси заяви про напад, грабіж і про те, що на території ТзОВ «Цунамі» знаходиться ймовірно кількасот нелегально зрубаних дубів. На вимогу журналістів люди, які напали, спочатку повернули телефон, але знову ж таки відібрали його у журналістів вже в присутності поліції.

На відео видно, як із працівником поліції про щось домовляється чоловік, який раніше напав на журналістів. Зазначимо – при цьому чоловікові була зброя.

Документувати справу місцеві правоохоронці розпочали лише тоді, коли журналісти поскаржилися на їхню бездіяльність безпосередньо начальнику головного управління поліції Волині Петру Шпизі, коли на місце події прибув слідчий з головного Управління національної поліції у Волинській області Андрій Литвин.

Зазначимо, власником фірми «Цунамі » є екс-кандидат у Народні депутати України Володимир Вдовенко. Ще один співвласник – Руслан Деречинський. До слова, Руслан Деречинський входить до складу робочої групи з розробки національних стандартів лісової сертифікації для України. Наразі, за заявами журналістів телеканалу Аверс порушено кілька кримінальних проваджень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
Анатоль_ Показати IP 27 Лютого 2018 12:43
Треба терпiти
Оптиміст до Анатоль_ Показати IP 27 Лютого 2018 13:33
І в церкві батюшка так каже. Мусово.
здравомислячий до Анатоль_ Показати IP 27 Лютого 2018 20:45
Тут не тяжко здогадатися чому поліцай не хотів взяти заяву від журналістки-а тому що поліція вдолі з фірмою Цунамі.Одні з другими діляться-і обидві сторони задоволені.Головне в цій справі знати табличку ділення.Що і робить дана фірма.Тоді ніхто нікого не буде трогати.
лор Показати IP 27 Лютого 2018 12:52
А кажуть, дуба на Волині вже намає. Майже немає. Знищено. Цунамі....
Знаючий Показати IP 27 Лютого 2018 13:02
Про що говорити, якщо а ОДА носата таке робить.... і Гунчик в залежності ....
Бог судді суддя Показати IP 27 Лютого 2018 13:21
Судити треба тих, що судять...
Кодекс до Бог судді суддя Показати IP 27 Лютого 2018 14:08
Нє х*р шастати по приватній території. Ще одні "судді" знайшлись.
шеф Показати IP 27 Лютого 2018 13:43
цунамі серйозна фірма. чіпів у них тисячі старих але не думаю що не чіповані колоди на підприємстві. там краденого не має. не витрачайте даремно часу .
Ну ну Показати IP 27 Лютого 2018 13:48
Руслан - правильний чоловік. Людина слова, таких людей не багато.
охраннік Показати IP 27 Лютого 2018 13:57
Це режимне підприємство. Там, крім дубів, ще є атомний реактор. ""Цунамі" охороняють як американського президента.
57775 Показати IP 27 Лютого 2018 14:25
А траса на Володимир-Волинський як там вирізають дерева.Куди вивозять все?Чому журналісти не висвітлили це?
Ну ну до 57775 Показати IP 27 Лютого 2018 16:02
В Рожищах є фірма. Виготовляють тарну дошку. За хабарі купляють в автодору право рубати, оформлюють як очистку, за що отримують грощі автодору))). Розвели с?ач на території, та діяльність на всю область. К співвласник там депутат Мартиняк через (ну, він знає через кого)
не втічеш до Ну ну Показати IP 5 Березня 2018 13:15
ти диви який розумний
Закон Показати IP 27 Лютого 2018 14:32
Суд дасть відповідь на всі запитання.
Конечно до Закон Показати IP 27 Лютого 2018 15:20
Да да слава Украiнi
ВВ до Закон Показати IP 27 Лютого 2018 16:22
"Самый гуманный в мире")))
здравомислячий до Закон Показати IP 27 Лютого 2018 20:34
Нагадую вам що в суді працють також люди -такі як ми.Це означає що судді також підкупні.Вони зроблені з такого ж самого тіста як і ми.Такщо і суд може винести несправедливе рішення!Памятайте про це і не забувайте!В нашій країні є багато випадків коли винувату людину відпускали в залі суду і не притягували до відповідальності!
12445 Показати IP 27 Лютого 2018 15:21
А стільки дубів можна ще побачити в лісі. Це і діти знають. А от з чіпами то тільки на Цунамі.
Знаючий Показати IP 27 Лютого 2018 17:02
Чіповку роблять з однієї сторони, ось і все, а відео зняли з того ракурсу який потрібно, це все спекуляція фактів - спочатку попросили б дозволу, вдяглиб спец жилетки, приставили б до журналістів особу відповідальну і все б показали, а то з такою журналістською етикою - забігли, звинувачують, кидаються......це виробництво, працює охорона,техніка)))
Петро Показати IP 28 Лютого 2018 09:31
Це приватне підприємство, треба домовлятись, що можна показати і з ким і коли вести мову. А щодо того, що Деречинський працює чесно і є одним з найбільших платників податку району і області, то не існує ніякого сумніву. І дуби в нього не крадені.
Таки Да до Петро Показати IP 5 Березня 2018 11:27
жодна пилорама,зокрема у Волинській області не працює чесно!
з 90-х Показати IP 28 Лютого 2018 09:42
Вдовенко ("Вдова") ще той бандюк з лихих 90-х. Ну коли вже йому надінуть кайданки?Це ж всім давно зрозуміло що там все нечисто.
??? Показати IP 28 Лютого 2018 13:40
Як би журналісти були уважніші то б замітили що на фото з Русланом є чіповані колоди дуба