USD 26.22 26.32
  • USD 26.22 26.32
  • EUR 30.40 30.55
  • PLN 6.50 6.69

До 1 липня 2017 року українці мають укласти договори із сімейними лікарями

Наприкінці грудня виконувач обов’язків Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про заплановану реформу і те, що буде зроблено вже найближчим часом.

Адже з 1 січня розпочались зміни первинної ланки меддопомоги, до 1 липня українці мають знайти свого сімейного лікаря та укласти з ним угоду, йдеться в інтерв’ю "Українській правді. Життя".

Водночас, як все це працюватиме, попри пояснення заступників міністра і самої Уляни Супрун, не до кінця зрозуміло. Тому не дивно, що й запитань у всіх чимало.

Що головне в вашій реформі? Зменшити витратні статті в бюджеті?

Головна мета наших реформ – забезпечення однакового доступу до якісних медичних послуг кожному українцеві. Наші зусилля спрямовані на те, щоб пацієнти отримували належне лікування та профілактику, аби уникати хвороб у майбутньому.

Ми не зменшуємо витратні статті. Навпаки видатки з держбюджету на сферу охорони здоров’я зростають. В 2017 році вони збільшилися на 18% у порівнянні з минулим роком.

Важливо за наявні гроші надати більше якісного обслуговування та здоров’я українцям. І ми знаємо, що це можна зробити, ефективніше використовуючи наявні ресурси. Потрібно створити умови за яких наявні гроші приноситимуть максимальний результат для пацієнта.

Скажіть, будь ласка, чому система Семашко вас не влаштовує ? Поясніть чим вона погана?

Світ не стоїть на місці. І потрібно засвоювати кращі зразки світової практики, моделі, які діють у світі. Ми не маємо озиратися на минуле та підлаштовуватися під здобутки перших десятиліть СРСР, коли була зовсім інша ситуація.

Ця модель не зосереджена на власне пацієнті, а спрямована на утримання великої кількості медустанов, слабо враховує реальні потреби.

За кількістю ліжкомісць ми впевнено лідируємо в Європі, поступаємося лише Білорусі. На моє глибоке переконання, пацієнти у лікувальних закладах мають не займати ліжкомісця, а отримувати належне лікування. А саме на нього грошей уже не вистачає.

Ще одним недоліком є нераціональне використання робочого часу лікарів.
Але не будемо говорити про абстрактні речі! Яскравим прикладом досягнень системи Семашко, згадка про яке кидає в холодний піт кожного українця, є поліклініка, яка вона є зараз – кілометрові черги в поліклініках та усвідомлення згаяного часу.

Чи справді багато пацієнтів задоволених тим, як все працює зараз?

Система зосереджена не на якості, а на кількості. Ми виступаємо за перехід до моделі, яка гарантуватиме контроль якості системи охорони здоров’я.

В чому полягає відповідальність лікаря?

В січні буде затверджено стандарт, в якому буде чітко описано: що має робити лікар; що входить до переліку його обов’язків; спектр діагностичних процедур, аналізів, які належать до сфери первинної допомоги, гарантованої державою.

Відповідальність лікаря полягатиме у дотриманні стандарту надання послуг.

Пацієнт, своєю чергою, буде відповідальним за дотримання призначень лікаря.

Яка рейтингова система існує для оцінки діяльності лікаря? Якщо її не існує, чи планується її створення?

Як не дивно, але принцип "сарафанного радіо" дуже життєздатний. Адже зараз ним послуговуються багато пацієнтів, коли знайомі, рідні діляться інформацією про хороших спеціалістів.

На приватному ринку існує багато сайтів з рейтингами лікарів, де можна знайти вичерпну інформацію про кожного спеціаліста, а також відгуки пацієнтів. Із часом з’являться подібні сервіси з інформацією про сімейних лікарів.
Де знаходиться список лікарів, серед яких можна обирати?

Усі лікарі, які працюватимуть за контрактом з Національною службою здоров'я України, будуть доступні в єдиній відкритій електронній базі, прив'язаній до мапи.

Як змінити сімейного лікаря, після дати N, якщо він тобі не сподобався? Як часто можна міняти сімейного лікаря протягом року? До кого звертатися з цього приводу? Чи треба писати заяву і на чиє ім'я?

Змінити лікаря можна буде, просто звернувшись до іншого фахівця і під час прийому уклавши новий договір.

Буде працювати електронна система, яка передбачає, що з укладенням нового договору в той же момент попередній договір втрачає чинність.

Якщо людина має підстави змінити лікаря, то їй необов’язково йти до нього особисто, щоб розірвати угоду.

Із запровадженням електронного реєстру пацієнтів це можна буде робити як завгодно часто. Процедура така ж як при укладанні першого договору. Потрібно буде звернутися з документом, який засвідчує особу. Це можна робити в кабінеті лікаря або онлайн, а потім завірити підписами.

Хто буде видавати лікарняні?

Сімейні лікарі будуть видавати лікарняні листи, направлення, рецепти на ліки, які підпадають під програму реімбурсації (відшкодування вартості від держави) та будь-які медичні довідки.

Якщо лікар у відпустці чи на лікарняному, виходить, потрібно буде чекати на нього або звертатись до приватної клініки?

При укладанні договору із закладом та Національною службою здоров’я, заклад має чітко прописати механізми, куди звертатися пацієнту, якщо його лікар у відпустці, на навчанні або на лікарняному.

Пацієнт чітко знатиме: хто надасть йому медичну допомогу в разі потреби, чи це буде лікар в цьому закладі або в іншому, за якою саме адресою, а також куди звернутися вночі.

Що робити якщо обраний лікар відмовляється брати пацієнта?

Лікар не може відмовитися від пацієнта на етапі запису. Однак він зможе це зробити в подальшому за наявності вагомих підстав, таких як: невиконання призначень лікаря, недотримання рекомендацій та відмова від обстежень.

Якщо пацієнт підозрює, що його лікують не за протоколами, хто контролюватиме якість надання медичних послуг?

Контролювати якість надання медичних послуг буде Національна служба здоров’я, яка укладає договір з лікарем. Оскільки стандарт послуги гарантує держава, тому послуги будуть надаватися відповідно до медичних протоколів лікування.

Якщо, наприклад, лікар прописує пацієнтові антибіотики, які не відповідають медичним протоколам, про це одразу довідається Національна служба здоров’я. Діятиме електронна система, де буде інформація про призначення лікаря. Департамент в Національній службі здоров’я України, що здійснює перевірку, виявить та зафіксує порушення.

Що означають 210 грн в рік на пацієнта?

Пацієнт обирає лікаря, а за медичні послуги платить держава. 210 грн – це державний тариф, який передбачає річне обслуговування одного пацієнта. Такий тариф дозволяє забезпечити лікаря фінансово та стимулювати догляд за всіма пацієнтами, з якими укладено договір.

Слід підкреслити, що це не накопичувальна система. Пацієнтові не слід боятися, що ця сума в 210 грн може вичерпатися під час першого ж візиту і надалі доведеться платити. За послуги, що входять до гарантованого пакету, додаткових коштів не потрібно.

Це страхова система. Громадяни вносять внески до загального оподаткування відповідно до можливостей, а медичну допомогу отримуватимуть відповідно до потреб.

В січні буде затверджено стандарт, де буде чітко прописано, що входить до стандарту допомоги, який забезпечується державними тарифами. Інформація буде доступна в інтернеті. Кожен пацієнт зможе ознайомитися самостійно, або йому розповість лікар.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 11
іван Показати IP 17 Січня 2017 08:41
як можна виправити ситуацію, коли на прийом одного хворого лікар витрачає півгодини, серед яких 2 хвилини, це медогляд пацієнта, а 28 хвилин, це бюрократичний запис в різні журнали, бази тощо.
українець Показати IP 17 Січня 2017 09:18
Лікар це хто? Це той хто збирає гроші?
Лучанка Показати IP 17 Січня 2017 09:20
Це цигани в білих халатах
Пацієнт Показати IP 17 Січня 2017 09:31
Сімейний лікар повинен проживати в районі обслуговування і там вести прийом.Все перекрутили щоб ніхто нічого не зрозумів,як завше.
Валя Показати IP 17 Січня 2017 09:34
А як з ним угоду укладати? Платити в карман? Що за дурість з тими реформами? А якщо людина безробітна то як, буде безплатний сімейний?
оля Показати IP 17 Січня 2017 10:02
Держава спихнула лікарів на людей самі їх і утримуйте і дайте нам спокій.
новини по ТБ Показати IP 17 Січня 2017 13:45
хто бачив сюжет про Тудорова - відомого кардіохірурга, який на лист МОЗу про забезпечення пацієнтів ліками, яких в Україні не випускають, отримав відповідь міністра що треба займатися профілактикою? Хто пояснить міністру, що в країні діти народжуються вже хворими, що є нестандартні ситуації, коли операції на серцях рятують життя, ліків немає, і невідомо чи будуть, а міністр -про профілактику! Тудоров - про час і гроші, Уляна - про профілактику.. який міністр - така і буде медицина .
Безсмертний Показати IP 18 Січня 2017 12:50
Вже не знають звідки красти, то й видумують якусь маячню. Яких іще 210грн.? А куди підуть податки, що громадяни сплачують зараз? Вони ж на даний момент йдуть на заробітні плати лікарям. Нехай тепер скасовують цю частину податків! Два рази їм плати, знахабніли зовсім! Міністра охорони здоров'я на мило! Треба петицію писати!
Один_із Показати IP 18 Січня 2017 12:54
У цієї старої баби вже маразм - на пенсію її!
жертва Показати IP 18 Січня 2017 18:08
35 хвилин ганяли по кабінетах (за дозволом зайти до лікаря, не було талончика) весь цей час лікар сидів і колупався в носі, не було пацієнтів. З дозволу завідуючого відділенням попав до чергового світила: 2 хвилини огляд, неправильний діагноз, прийом ліків, який ледве не закінчився операцією. ЛУЦЬКА ПОЛІКЛІНІКА №1 ЦЕ РЕЗУЛЬТАТ РЕФОРМ??? Раньше так не було!!!
ОЛЕГ Показати IP 7 Червня 2018 07:55
цю стару шкапу на пенсію, і щоб вона мала тикі послуги з медицини!!!!!!!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus