USD 39.75 40.20
  • USD 39.75 40.20
  • EUR 39.90 40.40
  • PLN 9.75 9.98

Обережно з м’ясом: правила харчування після Посту

5 Квітня 2010 11:04
Із настанням Великодніх свят дієтологи попереджають про небезпеку, яка може виникнути під час різкої зміни харчового раціону.

За повідомленням УНІАН , Міністерство охорони здоров’я попереджає: ні в якому разі не можна нехтувати рекомендаціями з харчування під час виходу із посту.

Медики застерігають, що надмірне споживання тваринної їжі, яка присутня у великій кількості на святкових столах у кожній українській родині, разом із вживанням алкоголю може спричинити різке погіршення стану здоров’я, обумовити загострення існуючих хронічних хвороб та викликати ускладнення.

Навіть здорові люди часто провокують розлади у функціональному стані організму стрімкою зміною раціону харчування після закінчення Посту. Тому помірне, поступове і зважене розширення набору продуктів та їх кількості необхідне всім, без виключення.

Відтак, підкреслили в МОЗ, попередити наслідки виходу з посту може дотримання наступних правил:

1. Кількість їжі, яка споживається за святковим столом, не повинна бути надмірною. Краще за все, припинити їсти, коли ще лишається невеличке відчуття голоду.

Не слід намагатися з’їсти більше за допомогою лікарських засобів. Останні здатні лише частково покращити перетравлення їжі та не можуть попередити розвитку наслідків переїдання. Поступове збільшення кількості їжі обумовлене необхідністю відновлення належного рівня продукції ферментів, який суттєво зменшується під час посту завдяки обмеженню кількості їжі та виключення продуктів тваринного походження.

2. Вживання тваринної їжі за святковим столом повинно бути обмеженим. Не слід вживати понад 150–200 грамів м’яса, більше одного яйця та багато соусів, які містять велику кількість тваринних жирів.

3. Свідомий та розумний вибір безпечних та корисних продуктів за святковим столом включає переважно рибу та продукти рослинного походження — фрукти, овочі та злакові продукти. Рослинна їжа, окрім вмісту корисних мікроелементів та вітамінів, містить харчові волокна, належна кількість яких забезпечує повноцінну роботу органів травлення та попереджує розвиток багатьох небезпечних захворювань.

4. Особлива обережність необхідна у вживанні алкоголю. Алкоголь взагалі не повинен вживатись без їжі і його кількість після посту слід зменшити у два-три рази відносно до звичайної.

5. Вихід із посту потребує максимальної обережності у вразливих категорій населення, до яких відносяться діти, підлітки, особи похилого віку та хворі з хронічними хворобами внутрішніх органів. Таким людям протягом перших днів узагалі слід утриматись від вживання тваринної їжі, а тим більше від алкоголю.

Додання риби та м’ясних продуктів до пісних страв, що стали звичними, повинно відбуватись дуже повільно та спиратись на відсутності неприйняття тих або інших продуктів харчування.

Як зазначають в МОЗ, «наведені правила не можна вважати вичерпними та універсальними для всіх. Кожна людина знає свій організм, як ніхто інший. Якщо є хронічні хвороби, то варто обговорити з лікарем особливості харчування після закінчення дотримання пісної дієти».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
маруся Показати IP 5 Квітня 2010 23:10
Вам не цікаво, чому мовчать лікарі санстанцій? такі нагадування повинні бути від них. але останнім часом від них - ні слова. знаєте чому?Моя сусідка розповіла, що головниц держлікар ЗАБОРОНИВ БУДЬ-ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ ПОДАВАТИ В ЗМІ БЕЗ ЇЇ ОСОБИСТОГО ДОЗВОЛУ. бідьше того, їх система повертається до радянської.ТАК СКАЗАЛИ В МОЗ. ОТОЖ - прощай СВОБОДА СЛОВА!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus