USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Глава держави підписав закони про декомунізацію

16 Травня 2015 09:27
Президент Петро Порошенко підписав закони, відомі як «закони про декомунізацію», - повідомила прес-служба глави держави.

Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони: «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років» та «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації. Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня поточного року більшістю голосів.

ЧИТАТИ ЩЕ: ПРОЩАВАЙТЕ, СЕРП І МОЛОТ. УТОЧНЕННЯ ДО ЗАКОНУ ПРО ДЕКОМУНІЗАЦІЮ

Підписуючи зазначені закони, Глава держави заявив, що найближчим часом до Верховної Ради буде подано проект закону, спрямований на удосконалення норми щодо відповідальності за порушення Закону про статус борців за незалежність України у ХХ столітті. Законопроектом, ініційованим Президентом, пропонується усунути колізії, які можуть бути використані для зловживання нормами законодавства, порушення прав і свобод людини і громадянина, зокрема, в частині свободи наукових досліджень і міжнародної співпраці та діалогу.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, у Луцьку процеси декомунізації розпочалися набагато раніше, ніж Верховна Рада заборонила в Україні комуністичну ідеологію та символіку. Зокрема, рішенням міської ради ще від 2011 року перейменували 27 вулиць міста.

ЧИТАТИ ДЕТАЛЬНІШЕ: ДЕКОМУНІЗАЦІЯ У ЛУЦЬКУ: ПЕРЕЙМЕНОВУВАТИ ВЖЕ МАЙЖЕ НІЧОГО
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
віра Показати IP 16 Травня 2015 09:34
НАРЕШТІ. Слава Україні!!! Винищили лівий берег України ті комуняки (голодомор) і навезли москалів-кацапів у готові хати людські, а тепер вони свої права качають.
Анонім до віра Показати IP 16 Травня 2015 09:47
http://espreso.tv/news/2015/05/15/u_muzeyi_holodomoru_pokazaly_sekretni_dokumenty_pro_shtuchni_pereselennya_rosiyan_na_donbas
xD до віра Показати IP 16 Травня 2015 19:18
ти вже з комуняцької "хрущовки" з'їхав?
не пацик Показати IP 16 Травня 2015 09:44
а деоалігархізацію- декрімінілізацію-дементонізацію-: читаем байку Крилова Лисиця і виноград
Штефан, Луцьк Показати IP 16 Травня 2015 09:46
Серп і молот - біда й голод! Як була я на Донбасі, вугольк довбала, якби не моя п***да - з голоду б пропала! Ні коровки, ні свині - тільки Сталін на стіні! Пий воду, їж січку - і виконуй п'ятирічку! Комсомол і комунар - від диявола дар! (Із народної творчості волинян)
розумаха до Штефан, Луцьк Показати IP 16 Травня 2015 10:13
Тільки от у Китаї чомусь це працює, бо люди працюють, а в нас лище... голосують і дуже у політиці "тямлять", а іншим це лише давай, щоб свої статки збільшувати, а піпл хаває... Ну що тут поробиш - така нація :(
Анонім Показати IP 16 Травня 2015 10:01
коментар було видалено
ку Показати IP 16 Травня 2015 10:11
Ну нарешті тепер все буде гаразд і зарплати і доллар і ціни, от тепер вже точно почнеться різкий економічний рост.
ку-ріку до ку Показати IP 16 Травня 2015 10:15
А це і робиться в угоду тих хто казав, що готові бути голими-босими але без комуни - от їх бажання і виконують!
Анонім до ку-ріку Показати IP 16 Травня 2015 10:49
Даааа.... Вам залишилось тільки га*кати.
анониму Показати IP 16 Травня 2015 11:26
Это наверное тупица Доманская проснулась и мстит Кононовичу, за публичное разоблачение своего уничижительного доноса)))))
макс Показати IP 16 Травня 2015 13:10
Пропоную забрати в наших олігархів все вкрадене ними майно, оскільки воно в більшості своїй збудовано за радянських часів, і повернути у власність держави. Щирим українцям гріх користуватися майном радянських часів.
віра Показати IP 16 Травня 2015 19:14
Г.. те, собаки комуняцькі, а час ваш таки вже пройшов!!!!!!!!!!!!!! І вже ніколи не буде!!!!!!!!
Микола Показати IP 19 Травня 2015 08:22
А мізки хто буде декомунізовувати бувшим комсомольцям і комуністам які нами правлять??? ГА!!!!! Правильно здогадалися демобілізовані з АТО.