USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

Угорщина вимагає для угорців на Закарпатті автономії і подвійного громадянства

13 Травня 2014 09:38
Угорці, які проживають на території України, повинні отримати автономію і подвійне громадянство.

Про це заявив у парламенті Угорщини прем'єр-міністр цієї країни Віктор Орбан, - повідомляє «Українська правда».

"Ми розглядаємо угорське питання як європейське питання. Угорці, які живуть у Карпатському регіоні, мають право на подвійне громадянство, на права національної спільноти й на автономію", - заявив він.

На думку Орбана, питання про становище угорців в Україні викликають особливу гостроту в Будапешті.

"Становище 200 тисяч угорців за національністю, які живуть в Україні, надає цьому питанню особливої гостроти. Угорська громада там повинна отримати подвійне громадянство, всі права національної спільноти, а також вона має отримати можливість самоврядування", - заявив він.

"Це наші чіткі очікування від нової України, яка зараз постає", - додав угорський прем'єр.

Водночас, Орбан підтримав українську владу в розбудові демократичної держави.

Слід зазначити, що в Україні живе, за різними даними, від 160 до 200 тисяч угорців. В інших країнах є значно більші угорські меншини – в Сербії угорців від 250 до 290 тисяч, у Словаччині близько 500 тисяч, а в Румунії понад мільйон осіб угорської національності.

Раніше в Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що Будапешт не буде порушувати територіальну цілісність України і не намагатиметься приєднати до себе Закарпаття.

Однак 9 квітня, на сесії ПАРЄ, угорський делегат виступив одним фронтом із представниками російської делегації. Угорець тоді зазначив, що в Україні зараз діють "приховані сили", які намагаються захопити владу.

Також він заявив, що Україна – "штучна держава", до складу якої, зокрема, входить Закарпаття, яке багато років належало Угорщині.

Крім того, представник Угорщини згадав про проблему закарпатських русинів, яких "ніхто не визнає в Україні".
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
111 Показати IP 13 Травня 2014 09:44
Orban debil shche toj !
чех Показати IP 13 Травня 2014 09:46
І це заявив не якийсь екс..., а діючий прем'єр-міністр країни яка є членом ЄС! І що наша влада - мовчки проковтне, чи пошлють Нацгвардію "вирішувати" питання?!:)
укр Показати IP 13 Травня 2014 09:52
цікаво, скільки ще національностей живуть в Україні? Роздеруть її на шматки і шматочки...
Дончанин до укр Показати IP 13 Травня 2014 11:56
Официально на территории Донецкой области проживает более ста национальностей, т.е. имеются в наличии населенные пункты, где представители той либо иной национальности имеют большинство. Ты слышал когда либо о межнациональной вражде у нас? Роздеруть її (т.е. Украину) на шматки і шматочки не ее обычные жители, а те, кто сейчас правит Украиной, естественно с помощью тех, кто привел их к власти.
Анонім Показати IP 13 Травня 2014 09:59
Капец украине!
Василь до Анонім Показати IP 13 Травня 2014 11:20
Капец ананістам
пан Показати IP 13 Травня 2014 10:09
дивись щоб Польща не заз1хнула.
Церковна миша до пан Показати IP 13 Травня 2014 11:17
Крім Польщі ще є Білорусія, Росія, Туреччина, Словакія, Венгрія, Румунія, Молдавія. Непочатий край роботи, адже Україна за словами представника країни члена ЄС є "штучно" створеною. Як таке можна ковтнути?
Я Показати IP 13 Травня 2014 11:21
Мадяр в армію туалети черпати
Лучанин Показати IP 13 Травня 2014 11:31
Дожились. Доречі, раніше Волинь (Західна Волинь та Західне Полісся) до 1939 року входила до складу Польщі, де загальна кількість населення Українців у складі Польщі на той час становила біля 5 мільйонів. То що мозе давайте кричати щоб нас Польща назад забрала. Дурдом, а не країна у нас сьогодні.
Дончанин до Лучанин Показати IP 13 Травня 2014 11:57
Это все результат таких вещей как "титульна нація".
13 Показати IP 13 Травня 2014 16:14
вже припухли зовсім, но цих слоїків можна не боятись, вони нам не загроза!
Беата Показати IP 20 Травня 2016 16:24
Титульна нація - це та, яка іде проти другої нації. Закарпаття Австро- Угорщина була є і Буде.