USD 28.30 28.43
  • USD 28.30 28.43
  • EUR 33.30 33.45
  • PLN 7.25 7.34

У Волиньраді пропонують нові правила роботи

Спростити та зробити максимально ефективним - головна мета прийняття нового регламенту Волинської обласної ради. Тут не йдеться про якісь обмеження депутатів під час виступів, чи створення для них або представників ЗМІ несприятливих умов у роботі облради.

І вже в перші дні січня 2016 року відбулися консультації керівників депутатських фракцій Волиньради з цього приводу. А, власне, проект нового регламенту напрацювала постійна комісія обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією.

Так, про роботу з підготовки проекту нового регламенту обласної ради журналісту Інформаційного агентства Волинські Новини розповів депутат облради, секретар профільної комісії Олександр Курилюк.

- Олександре Івановичу, чим керувалася депутатська комісія, напрацьовуючи пропозиції до проекту нового регламенту обласної ради?

Голова обласної ради Ігор Палиця та депутати вважають, що правила та форми роботи місцевого самоврядування мають бути простими, доступними, професійними і з чітким дотриманням норм законодавства. Регламент обласної ради - це організаційно-правовий документ для депутатів першою чергою. Ми хочемо створити умови для якісної, ефективної роботи депутатів та ради загалом.

Саме регламентом встановлюється порядок підготовки, скликання і проведення сесій, прийняття рішень ради, формування органів ради. Саме цей документ визначає порядок здійснення контролюючих функцій, інших видів діяльності ради у відповідності з її повноваженнями. Ми пропонуємо зрозумілі правила роботи в комісіях та під час сесійних засідань, чітко виписуємо права та порядок дій депутата.

Скажу, що обговорення проекту регламенту з головами фракцій було досить конструктивним, розглядали документ постатейно, вносили пропозиції і приймали узгоджені рішення. Зрештою, буде ще одне засідання комісії за участю голови обласної ради Ігоря Палиці, керівників фракцій, і буде запропоновано депутатам до розгляду остаточний проект нового регламенту.

- Що можна виділити з ключових положень проекту нового регламенту?

Чітко виписані часові рамки для доповідей (до 15 хвилин), співдоповідей (до 5 хвилин), заключного слова (до 3 хвилин). Для виступів в обговоренні пропонується до 5 хвилин, для запитів, заяв – до 3 хвилин і для виступів стосовно процедури, запитань, виступів з місця – 2 хвилини. Депутати зійшлися на тому, що цього часу достатньо. Депутат ради, який записався на оголошення заяв, депутатських запитів має право передати свій час для виступу іншому депутату. Це нова норма в проекті регламенту, як результат узгодженої позиції.

А найголовніше - це відкритість у роботі. Спростили порядок подання проектів рішень до порядку денного, що дуже важливо. Все буде вчасно оприлюднюватися, з метою їх громадського обговорення та напрацювання пропозицій. Все це детально прописано, як і всі процедурні, технічні питання. Це і має бути в новому регламенті.

Запрацює і президія обласної ради для підготовки узгоджених пропозицій і рекомендацій з питань, що вноситимуться на розгляд ради. Адже у минулому скликанні президія фактично не працювала.

Важливим є розділ про дисципліну та етику під час пленарних засідань. Адже під час цього не повинно бути образливих висловлювань, закликів до незаконних дій, а має бути взаємна повага.

- Чи зміниться процедура оголошення і подання депутатських запитів, час на їх обговорення?

Для оголошення депутатських запитів і запитань збільшиться час до 45 хвилин. Ми пропонуємо депутатам готувати запити із найбільш значимих питань, що потребують особливої уваги. Хоч кожний обранець громади може підготувати і кілька запитів. Вони все одно передаються в секретаріат, оголошуються головою, підтримуються і беруться в роботу.

Важливим нововведенням у цьому проекті регламенту є погоджувальна рада депутатських фракцій, роботу якої виписано в окремому розділі. До складу погоджувальної ради входять голова обласної ради, його заступники, голови депутатських фракцій та груп, якщо такі будуть. По суті, це дорадчий орган для оперативного розгляду питань порядку денного сесійних засідань та вирішення різних організаційних питань. Це така собі площадка для пошуку компромісів та узгодженої позиції, що дасть можливість забрати гострі дебати із сесійної зали і зекономити час, який буде використовуватися більш раціонально для розгляду питань та ухвалення рішень.

- Сьогодні звучать критичні оцінки щодо акредитації журналістів, зокрема і від депутатів. Що пропонується?

Для журналістів пропонуються всі умови для ефективної роботи в обласній раді. Зокрема, відділ прес-служби сприятиме акредитованим журналістам, працівникам засобів масової інформації в провадженні ними своєї діяльності, завчасно сповіщатиме їх про місце і час проведення сесій, засідань, нарад, брифінгів та інших публічних заходів, а також сприятиме створенню умов для здійснення запису і передачі інформації, проведення інтерв'ю, отримання коментарів посадових осіб, забезпечуватиме їх визначеними місцями в сесійній залі.

Зазначу, що акредитація засобів масової інформації та журналістів здійснюється у відповідності до статті 26 Закону України «Про інформацію». Ми максимально спростили саму процедуру акредитації: керівник засобу масової інформації надсилає подання, у якому зазначається назва, дата і номер реєстрації, та адреса з телефонами, електронною поштою і все!

Для фрілансерів у заяві зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, адреса, телефони, електронна пошта. До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу та професійну належність. Все досить просто. Взагалі, депутати обласної ради хочуть ефективної роботи відділу прес-служби.

- Чи обмежиться доступ у приміщення обласної ради?

Нещодавно делегація, у складі якої були і волинські журналісти, побувала у Дюссельдорфі, в Німеччині. Вони переконалися, що там високий ступінь демократії. Для депутатів, працівників установи діють картки-перепустки, а для всіх інших відвідувачів - паспорт і запис в журналі реєстрації, нічого зайвого. І в нас мусять бути правила і певний порядок. Тому спроби підняти ажіотаж навколо доступу у приміщення обласної ради викликають певні питання. Усі охочі досі проходили і будуть проходити, можливо, показавши депутатське посвідчення чи документ, що посвідчує особу, але так буде правильно.

У проекті регламенту йдеться про доступ на сесійні засідання. Він є вільним. Регламент гарантує відкритість роботи ради і це чітко в його проекті прописано. Скажу більше, якщо всіх охочих неможливо буде розмістити в залі засідань, визначатимуться представники, які обов’язково будуть у залі. У разі потреби буде передбачена аудіо-трансляція сесійних засідань.

- Якою буде ефективність новообраної Волиньради? Які зміни Ви вбачаєте у її роботу в порівнянні з радою попереднього скликання?

Голова обласної ради Ігор Палиця відразу після обрання на посаду сказав, що очікує на ефективну і конструктивну роботу облради. З його слів, «велика політика» має залишитися за межами сесійної зали.

Бюджет, стратегічні плани, програми, питання розвитку та інвестицій, регуляторні документи, міжнародна та регіональна співпраця, належна робота комунальних установ, контрольні функції в частині делегованих повноважень – це поле для діяльності обласної ради. Депутати від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» саме це пропонуватимуть своїм колегам з інших фракцій. Ми розраховуємо на діалог та співпрацю. Волиняни чекають від обласної ради ефективної роботи. Ми сподіваємось, що всі депутати це розуміють.

Детально Проект рішення Регламенту можна прочитати тут.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 9
лучани Показати IP 11 Січня 2016 08:31
Що може порадити бувший януковіч.
ідеолог януковича до лучани Показати IP 11 Січня 2016 12:42
Були конкретно напрацьовані схеми : взаємозаліки і розрахунок коштами на енергоносії - клондайк - на фінансових потоках ; річки матеріалів на будівництва і ремонти, струмки побурової техніки, озера з скатерками самобранками , тощо... безмежне море з солодкими берегами з цукру піску ... йшло по каналах вибірковому контингенту, с.курилюк теж крутив - вертів,,,. Приближеним до корита перепадали куски і школа досвіду . Крім тих моментів з гуртожитком , благодійним фондом ...на яких пас порвався , складається таке враження , що хтось прокляв .В лвпу замість змін на краще владці через управління , використовують для замітання слідів злочинів мігруючих поцьріотів України , справжні патріоти могли б щось змінити на краще . Мігруючим особриво Рязанському треба було відразу все. Й ми обирали інших щоразу зажерливіших пройдисвітів. Я був у шоці в відчаї , коли владці затверджували керівниками у освітньому закладі : некрасову , в.в. романюка , панькевича решту банди без національного коріння , без совісті , без душі. Кількість злочинів стрімко збільшувалась. Як і директорія лвпу - підла , цинічна , підступні брехуни нічого в кращу сторону не змінили крім рейтингу нового шефа і завгоспа , умільці свою вину з подачі - вказівки Романюка В.В. списали всю і все , що треба ... підпищу . Відпрацьовують,віддячать сповна. Мають рейтинг премєр міністра. Замітаємо сліди далі , за пендаль під зад . При повазі до колег яких щиро поважаю , мушу висловити неприємну річ . Такого бруду , хамства , брехні , матюки на кожному кроці , сміття скрізь , всі беруть , або дають хабарі ... звикли так жити і навіть не усвідомлюємо , в якій ямі перебуваємо . Та чи змінимося ? Коли ханига батов звільняв Білоуса, керівники управління того часу попович з грушкою не зовсім одобрювали такий хід подій. Мабуть відчували неладне в майбутньому. Все - таки Білоус багато попрацював сам і з учнями на приватних об'єктах управлінців (зроблених, придбаних за крадені гроші) навіть не за "спасибі", не кажучи вже про якісь чисто людські, а тим більше, фінансові розрахунки. Не одобрювали, але й не заборонили гниді - батову спаплюжити людську душу. Хр*н з ним, з тим майстром: перспективи на те, що він буде на них ще їшачити не має. Відмовчались. Звільнив. Невдовзі "попросили" й самих поповича з грушкою. Пішла чехарда в керівництві управління, як в директоріаді ЛВПУ. Але є СПІЛЬНЕ для хомича, загреви, плахотної: всім їм неодноразово приходилось втікати з своїх кабінетів та переховуватись в стінах управління, а то й за ним від ..... незаконно звільненого училищного майстра Білоуса В.Г. Чому ж втікаєте, шановні? Ваш спільнок поцьріот батов України все зробив правильно (він мови навчився і думає по-українськи). Чого трасця на вас нападає? - Чи не тому, що прекрасно знаєте про законність того звільнення. Чи не тому, що Білоус знає і має оригінали доказів про мільйонні училищно - управлінські фінансові оборудки. - Не втечете. Рано чи пізно криша "протече" (дасть збій). Тоді й "почухаєтесь" і подумаєте: чи потрібно було кришувати батова і все училищне злодійське ш*бло. - Успіхів вам в бігах на далекі відстані , марафонці чуєві . Невже не вірите в зміни на краще ? Вчора 19:14 Волинь пост стаття стверджує , що на Волині найменша корупція .
Олекса Вільний Показати IP 11 Січня 2016 09:15
спостерігаючи за роботою депутатів нового скликання можна відмітити конструктивізм в роботі, бажання бути більш відкритими і зрозумілими населенню. Хоча звичайно є й цікаві приклади популізму Бондара.
волинянам Показати IP 11 Січня 2016 09:32
ця людина підпадає під люстрацію, як міг палиця пропустити таке призначення на голову комісії, через таких а іх тисячі в україні гинуть наші хлопці на сході, поверненя регіоналів продовжується
вася до волинянам Показати IP 11 Січня 2016 11:59
згоден. таких треба гнати в шию, але видно такі потрібні новій владі
козлина у власти до вася Показати IP 11 Січня 2016 15:54
на сайті батов г ф Вот и наступил Новий год. ! И пусть Обезьяна в свой год , не допускает Козлов, Лошадей ( ослов и косолапого медведя !) . Хотелось бы поздравить с этим праздником весь коллектив ВПУ города Луцка. Но не поднимается рука писать какие-то хорошие слова в адрес некоторых работников училища, фамилии которых уже несколько лет не сходят со страниц областных СМИ и интернета. Вот уж правда, что за последние 10 лет из когда-то процветающего, элитного учебного заведения при "помощи" каждого из меняющихся как на эстафетной легкоатлетической дорожке директоров, его превратили в рассадник коррупции, лжи, несправедливости, взятничества. Чего только стоят два случая судимости директоров училища! Основание - финансовые преступления. Но удивляет другое. Осужденный Батов так и остался преподавать и делиться своим жизненным опытом со студентами учебного заведения.Ни министерство, ни управление не обратили внимания (или не захотели обратить)на статью, по которой осудили бывшего горе-директора. Это как надо было ублажить Киев и Луцк, что бы они синхронно закрыли глаза на злодейства, происходящие в училище! А суммы там фигурируют с шестью нулями! И взялись они не с потолка. Выводы КРУ - это не шутка! Но вот, что интересно. На кого-то это могло бы произвести неизгладимое впечатление. Но только не на Луцкое и Волынское руководство. Думалось, что после революции на Майдане что-то в нашей стране, а значит и в ЛВПУ, изменится в лучшую сторону. Но, увы! Та же круговая порука, кумовство, блат, деньги, продажная прокуратура и т.д. И Батов продолжает "плодотворно трудиться" в ограбленном им училище. Правда, ни так давно произошла в "бурсе" ротация. "Ушли" часто вспоминаемого в прессе гл. бухгалтера и завгоспа. "Попередник" хозяйственника страшно любил халявские деньги. За что и потихоньку был рассчитан с должности. Пришедший же на смену оказался крепышом - практически Стивеном Сигалом. Он так доказывал свою правоту столяру училища, что у бедного многодетного отца треснуло несколько ребер.Но, видно, с работягой вопрос порешали конкретно и пострадавший даже не снял побои и не стал никуда обращаться: ни в профком, ни в администрацию училища, ни в суд. Вот Вам и училище! Вот почему не хочется кое- кого поздравлять с праздником. Не достойны они! Відповісти
очищення влади до волинянам Показати IP 12 Січня 2016 13:19
Хай поверне "дольові" з вкрадених мільйонів в держбюджет .
факти - річ неоспори Показати IP 12 Січня 2016 17:45
Курилюку добре відомі "справи" Батова: в януковицькі часи обіцяв колективу педпрацівників училища вивести Батова на чисту воду.... В кінцевому результаті ..... став його кришувальником.
Фотін Показати IP 12 Січня 2016 23:51
Курилюк непоганий спеціаліст у своїй галузі, напевно тому й взяли цого в команду.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.