USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

12 листопада: події, факти, дні народження

12 Листопада 2013 00:01
12 листопада день народження відзначає директор луцького дошкільного навчального закладу № 35 Віра Біжук (на фото).

«ВН» вітають іменинницю зі святом і зичать міцного здоров’я та успіхів у роботі.

День ангела цього дня відзначають Олександр, Анастасія, Герман, Олена, Зиновій, Йосиф, Леонід, Макар, Максим, Марк, Матвій, Степан та Юліан.

12 листопада святкують Міжнародний день ергономіки та Міжнародний день якості.

Хроніка «ВН»:

Торік «ВН» інформували про те, що «ГаРмИдЕр» привіз до Луцька гран-прі театрального фестивалю «Yellow fest».

Позаторік на Волині впіймали банду, яка «бомбанула» 300 осель.

Три роки тому в Луцьку демонстрували замок із соломи.

У 2009 році сміттєзвалище у Брищі збиралися рятувати деревами і програмами.

12 листопада 2008 волинську фірму зловили на виробництві неякісної тротуарної плитки.

Народилися:

12 листопада народилися, російський композитор і хімік Олександр Бородін (опера «Князь Ігор», «Богатирська симфонія»), французький скульптор Огюст Роден, радянський актор і кінорежисер Ролан Биков («Я крокую по Москві», «Служили два товариша», «Пригоди Буратіно»), американська кіноакторка Патрісія Грейс Келлі («Рівно опівдні», «У випадку вбивства набирайте «М», «Вікно у двір»), бразильський футболіст Вава, український шахіст Леонід Штейн, радянська й російська акторка театру й кіно Людмила Гурченко («Карнавальна ніч», «Дівчина з гітарою», «Вокзал для двох», «Любов і голуби»), український поет, письменник, перекладач Микола Сингаївський, український кінорежисер Юрій Некрасов «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Сто тисяч»), російський кінорежисер, сценарист Юрій Кара («Завтра була війна», «Майстер і Маргарита»), російський письменник Юрій Поляков, німецький футболіст Томас Бертольд, український політик і юрист Олена Лукаш, американська кіноакторка Енн Хетевей («Диявол носить Prada», «Зачарована Елла», «Горбата гора»), українська гімнастка, чемпіонка Олімпійських ігор в Сеулі Ольга Стражева, український громадсько-політичний діяч, дисидент, політв'язень, поет Зеновій Красівський.

Сталося:

1871 — у Одесі дебютує як актор-професіонал Марко Кропивницький — видатний український актор та режисер, у складі трупи народного російського театру графів Маркових і Чернишова (у виставі за п'єсою Квітки-Основ'яненка «Сватання на Гончарівці»).

1893 — В газеті «San Francisco Morning Call» опубліковано перше оповідання 17-річного Джона Гріффіта (Джек Лондон) «Тайфун біля берегів Японії».

1918 — Гетьман України Павло Скоропадський узаконив автокефалію Української Православної Церкви (УАПЦ).

1922 — відкрили Київську картинну галерею (нині - Національний музей російського мистецтва).

1925 — створена «Лігія Українських Націоналістів» на з'їзді представників Українського Національного об'єднання i Союзу Визволення України у Празі.

1944 — 14-та Галицька добровольча дивізія СС перейменована на 14-ту Військову гренадерську дивізію СС (Першу українську).

1967 — у місті Нью-Йорк (США) відбувся Перший Світовий Конгрес вільних українців.

1992 — починаючи з 23-ї години було припинено функціонування рубля у грошовому обігові на території України. Єдиним законним засобом платежу став український карбованець, якого в готівковому обігу представляв купон Національного банку України.

2001 — на міському цвинтарі Севастополя з військовими почестями поховано капітана-лейтенанта Дениса Пшеничникова та мічмана Віталія Романюка, що загинули внаслідок аварії на підводному човні «Курськ».

2009 — в Харкові в приміщенні Спілки української молоді відбулася академія, на якій було проголошено та вперше відзначено День українськомовної преси.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus