USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

6 серпня: події, факти, дні народження

6 Серпня 2011 00:01
День народження 6 серпня відзначають генеральний директор Волинського обласного територіального медичного протитуберкульозного об'єднання Василь Загорулько (на фото), заступник голови Турійської райдержадміністрації Володимир Кривош, завідувач відділу соціальних проблем газети «Вісник + К» Наталія Кравчук.
«ВН» вітають їх зі святом та бажають здоров’я, довголіття, наснаги.
Сьогодні – Міжнародний день «Лікарі світу за мир». Він був запропонований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі» і відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945 року.
Також 6 серпня – Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.
Цього дня народилися російський живописець і графік, автор праць з теорії мистецтва, історії, археології Аполлінарій Васнєцов, шотландський бактеріолог, який першим знайшов антибіотик пеніцилін, лауреат Нобелівської премії із клінічної фізіології та медицини Александр Флемінг, український журналіст, багаторічний головний редактор «Вечерняя Одесса» Борис Дерев'янко (вбитий 11 серпня 1997 року), білоруський композитор, автор пісень «Алеся», «Лист з сорок п'ятого», «Пам'ять серця», «Зачарована моя», «Віденський вальс» Ігор Лученок, український легкоатлет, десятиборець, олімпійський чемпіон, світовий рекордсмен Микола Авілов.
1790 – російський письменник Олександр Радищев засуджений до страти через книжку «Подорож із Петербурга в Москву».
1889 – у Лондоні відкрився готель «Савой», перший у світі готель із ванною в кожному номері.
1890 – американський торговець Вільям Кеммлер, який з ревнощів убив свою дружину, став першим, кого стратили на електричному стільці.
1911 – дата завершення Лесею Українкою «Лісової пісні».
1917 – сформований другий коаліційний Тимчасовий уряд під головуванням Олександра Керенського.
1926 – 19-річна Гертруда Едерле першою з жінок переплила Ла-Манш. Відстань у 56 кілометрів вона подолала за 14 годин 31 хвилину, на 1 годину 59 хвилин покращивши попереднє досягнення чоловіків.
1926 – кіностудія Warner Brothers представила на суд глядачів фільм «Дон-Жуан» зі звуковою системою «Вітафон», яка дозволяла синхронізувати музичний супровід із кінокадрами.
1932 – відкрився перший Венеціанський кінофестиваль.
1940 – Естонія прийнята до складу СРСР.
1961 – другий політ людини в космос: СРСР запустив космічний корабель «Восток-2», який пілотував 25-річний льотчик-космонавт, майор Герман Титов.
1981 – президент США Рональд Рейган віддав наказ про початок виробництва нейтронної зброї.
1996 – чеченські бойовики розпочали штурм міста Грозний, федеральні сили зазнали значних втрат.
1996 – НАСА оголосила про те, що на метеориті ALH 84001, який відколовся від Марса і впав на Землю, знайдено залишки мікроорганізмів, що існували 3 мільярди років тому.







Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus