USD 26.85 27.05
  • USD 26.85 27.05
  • EUR 30.5 30.75
  • PLN 7 7.11

Польського дипломата вразили на Волині

Марека Мартінека призначили на посаду Генерального консула Республіки Польща у Луцьку нещодавно. Мало кому відомо, що він – ще й допитливий краєзнавець.

За нетривалий термін він об'їздив чи не всю Волинь, Житомирщину, Рівненщину. Він сам може розповісти цікаво і про волинські замки, і знаних українських шляхтичів. Але те, що він почув з вуст краєнавця Григорія Гуртового, не лише приємно вразило польського дипломата, а й здивувало.

Про це пише газета Волинь-нова.

В історико-краєзнавчому музеї Торчина, який той відвідав цими днями, він уперше дізнався і про луцького біскупа Георгія Фальчевського, який хоча і був владикою римського обряду, шанував православний люд Торчина, побудувавши власним коштом тут оборонну фортецю, церкву і палац з великою бібліотекою. Саме він звернувся до польського короля Сигізмунда І, аби той надав Торчину Магдебурзьке право, яке місто отримало 28 лютого 1546 року, що підтверджено королівськими указами Сигізмунда Августа, а потім — Яна Казимира 2 листопада 1660 року.


Допитливий консул зацікавився життям на Волині діячів польської культури Юзефа Крашевського, Єви та Алойзи Фелінських, Габріели Запольської.

Кажуть, що дипломат тричі подумає, перш ніж скаже, але коли Григорій Гуртовий розповів добродію Мареку про нашого богатиря Петра Янковського, Марек Мартінек не стримався і промовив: «Будьмо крепкі, як цей волинський богатир!»

Загрузка...
Коментарів: 29
Наівняк Показати IP 4 Лютого 2012 13:32
Вот уже многие годы общественное мнение Польши, Украины и других стран будоражит вопрос о зверских преступлениях ОУН-УПА против поляков в годы Великой Отечественной войны и о признании ОУН-УПА террористической бандитской организацией. Работает специальная комиссия при Кабинете Министров Украины. По этому вопросу состоялся ряд научно-практических конференций и “круглых столов”, а истины так и не видно. И это понятно, так как “національно-свідомі” силы крайне заинтересованы в признании законности действий ОУН-УПА и пытаются придать им героический ореол. Судя по всему, очень заинтересован в этом и Ватикан. Роли Ватикана в Волынской резне до сегодняшнего дня не затрагивал никто! А напрасно. Ведь только ПРАВДА, какой бы горькой и страшной она ни была, способна через покаяние помочь очиститься миллионам участников трагических событий тех лет. Это надо сделать ради настоящего и будущего наших народов. События на Волыни, как ни что другое, помогут установлению истины в отношениях между двумя славянскими народами времен войны, но при одном условии – найти в себе мужество обеим сторонам не опровергать очевидные факты. А истина состоит в том, что повторилась Колиивщина 1768 года в том плане, что украинцы, проживающие на Волыни, были в своём большинстве греко-католиками, а поляки – католиками и (что поражает больше всего!) ни те, ни другие это обстоятельство в расчет не брали. На какие мысли все это наталкивает? Прежде всего – бесспорно полное бездействие католической церкви к проблемам резни между греко-католиками и католиками. Уния 1596 г., несмотря на все усилия ее римских вдохновителей и организаторов, так и не принесла ожидаемых результатов. По этому поводу лучше всех сказал классик украинской и не только украинской литературы – Иван Франко: ”Укладена за мотивами далеко більш політичними і адміністративно-дисциплінарними, ніж догматично-релігійними, Берестейська унія відразу внесла величезний фермент в лоно руського народу, спричинила тимчасовий запал, пожвавлення, інтелектуальний рух, жваві диспути, ... та в кінцевому підсумку ослабила Русь, деморалізувала її ненавистю братів до братів, взаємним недовір’ям і нетерпимістю і була однією з причин козацьких війн, які принесли Україні “руїну”, а Польщі – зародок політичного занепаду”. К этому тяжело что-либо прибавить, кроме того, что вдохновители унии и ее организаторы, как и их последователи в ХХ веке, не сделали никаких выводов из тех политических и религиозных ошибок, которые они вместе совершили, и это была одна из причин того, что Польша была растоптана Гитлером, ее отказались защищать украинцы-униаты, а также одной из причин последующих конфликтов между поляками и украинцами, включая печально известную «волынскую резню».
йолка до Наівняк Показати IP 4 Лютого 2012 15:40
Простите, а вас что, уже выпустили из сумасшедшего дома?
уніат до йолка Показати IP 5 Лютого 2012 11:22
А може ти йолка партєйний ( я маю на увазі Польську народну партію). Тут два варіанти- або тобі Франко вже не авторитет, або ти поляк ср...й, який наш український народ завжди рахував бидлом. Нічого , знайдеться і на вас свій Б.Хмельницький.
йолка до уніат Показати IP 5 Лютого 2012 16:21
а на вас - санітар із гамівною сорочкою.
Igor_vt до Наівняк Показати IP 4 Лютого 2012 16:24
Калєснічєнка і тут европейцям спокійно дихнути не дає... Хотів написати як поляки до східніх кресів небайдужі, а тут вже кровосіся попісяла. Вчись у бувших рабів Імперії - стали люде, а ми там само де й бульи - з кровосісями.
марко Показати IP 4 Лютого 2012 17:16
Ну і жовчі ж у чєка: на цілу статтю вистачило. Дєшовая прапаганда аднако. Ні на каво нє дєйствуєт. Атдахні. Паполні запас.
Наівняк Показати IP 4 Лютого 2012 18:41
Орест Субтельный пишет по этому поводу: «УПА не лише виступила проти нацистів і більшовиків, а й ув’язалась в надзвичайно жорстокий конфлікт із поляками на мішаних україно-польських землях Волині, Полісся та Холмщини. Безвідносно до того, як мала закінчитися війна, українські інтегральні націоналісти були сповнені рішучості вигнати поляків (багато з яких були поселенцями міжвоєнного періоду) з територій, де українці становили більшість. У свою чергу польська підпільна націоналістична армія – Армія Крайова (АК) – не менш рішуче прагнула зберегти контроль над землями, що раніше входили до складу Польської держави. Результатом цього стала кривава боротьба між українськими і польськими силами за територію та за зведення давніх рахунків”. ОУН-УПА принимают решение всяческими способами оказывать давление на польское население Волыни, тем самым принуждая его выехать на этнические польские земли. Эту позицию ОУН-УПА в июле 1943 года четко озвучил журнал «До зброї». Там подчеркивалось: «Строить Польшу пусть идут на польские коренные земли, так как тут могут только ускорить свою позорную смерть». Продолжением этой политики было то, что 15 августа 1943 года УПА приняла декрет о переходе бывших земель польских помещиков и колонистов во владение украинских хозяйств. А 11 июля 1943 года УПА начала акцию деполонизации волынских земель. Как на самом деле происходили события и роль в них противоборствующих сторон, достаточно полно описано в ряде документальных источников, в том числе и в монографи-ческом исследовании «Без срока давности». (Под редакцией А.А. Войцеховского и Г.С. Ткаченко. Харьков, 2001).
йолка до Наівняк Показати IP 4 Лютого 2012 21:30
а це нічого, що перед тим ссср і німеччина поділили польщу між собою? а енкаведисти поклали під катинню цвіт польської нації. і взагалі існує думка, що українсько-польську різанину спровокували совєцькі та нацистські спецслужби))) як комуністики та москалики люблять з хворої голови на здорову все перекладати))) зате тепер в українців із поляками дружні відносини. наші та польські історики ці наболілі питання вже сто раз обговорили, з'ясували все до дрібниць. ще при кучмі відбулося взаємне вибачення за ті страшні часи. і лише кацапи та їх п'ята колона кожного разу ловлять кайф від колупання в чужій брудній білизні. хоч би трохи свою думку показав, гражданін начальнік, бо копіпастою сьогодні нікого не здивуєш, інтернет-ікспєрд недороблений.
Уніат до йолка Показати IP 5 Лютого 2012 15:22
З якого це часу у нас з поляками дружні відносини. Ти йолка думай, що пишеш. Вони нас як рахували бидлом так і рахують.Поляки і жиди занапастили нашу країну.
йолка до Уніат Показати IP 5 Лютого 2012 16:19
дуже шкода, що ВАС рахують бидлом. почніть змінюватися, поки не пізно. а на рахунок жидів - вони вам що, у борщ накакали чи випили з крана всю воду?
Igor_vt до Наівняк Показати IP 5 Лютого 2012 10:13
Кровосіся.
Наівняк Показати IP 4 Лютого 2012 20:28
В 1996 г. в Варшаве вышла книга-сборник воспоминаний ряда очевидцев под названием «Свидетели говорят». Сборник воспоминаний лиц, переживших трагедию поляков в Западной Украине. Вот некоторые свидетельства-документы, взятые оттуда. Чеслав Кувалек: «29 августа 1943 года в воскресенье после обеда к нам дошли сведения об уничтожении польских сел. Реакция у людей была разная: одни не верили, что кто-то может прийти и безосновательно уничтожить польское село; другие высказывали намерения выехать с семьями до Ягодина; третьи предлагали оборонять село. Эта мысль стала доминирующей, но у нас не было ни одного человека, кто бы хорошо знал военное дело и имел в этом соответствующий авторитет. Мы не имели необходимой информации относительно сил и вооружения нападающих. В ночь с 29 на 30 августа возле моего дома сформировалась колонна повозок, загруженных семьями, которые намеревались покинуть село. К сожалению, их вернули обратно и предложили участвовать в обороне села. Это привело к напрасной гибели около 480 человек. Рано утром 30 августа 1943 года село было обстреляно из пулеметов по всей его длине с южного направления. Дорога на Ягодин была отрезана. Естественно, чтобы обороняться от такой силы, необходимо было иметь хотя бы 8-10 ручных пулеметов. Бандеровцы вошли в село после спада тумана. Успокаивая людей, они начали сгонять их в школу, якобы для проведения собрания. Вначале мужчин, а затем женщин и детей. Перед тем, как идти в школу, я сказал членам своей семьи, чтобы они прятались за сложенными в кучу колодами, предназначенными для строительства, а сам хотел сориентироваться в ситуации возле школы. Поскольку родители и вся моя семья сразу за мной пришли в школу, я уже ничем не мог им помочь".
Петро Показати IP 4 Лютого 2012 21:50
Наївний, ти що куриш? Краще вийшов би на вулицю, подихай свіжим повітрям...
Олег Показати IP 5 Лютого 2012 08:24
Наівному! Укараїнсько Польську різню спровокували загони НКВД . На підводах вночі привезли азіатів які вирізали все Село спаслась лише одна дівчинка . Нині вона живе на Волині Її виховала сімья в селі Ворончин Рожищенського району.
Валерій Показати IP 5 Лютого 2012 09:10
"Вот уже многие годы общественное мнение Польши, Украины и других стран будоражит вопрос о зверских преступлениях ОУН-УПА против поляков в годы Великой Отечественной войны и о признании ОУН-УПА террористической бандитской организацией". І дійсно!.. Пішли оті з УПА під Москву, Рязань - і таке почали робити!.. Зовсім інша річ наші брати-визволителі з Московії: як прийшли на волинські землі у 1939-му - так вагонами почали із Сибіру нашим бідним селянам "матеріальну допомогу" везти, аби ті краще жили!.. Вибачте, вагони-скотовозки для наших людей слати, аби було в чому дармову робочу силу вивозити у Сибір... А коли розпочалася війна вже на волинскьих землях - так усім українцям, які сиділи по тюрмах лише за те, що любили свою землю, "принесли вибачення" за недоречне затримання... І ще й на зворотній шлях додому по "буханцю хліба та кусеню сала", рідні, дали!.. Правда, свинцевого... От що то значить братська любов в "едином русском мире"! А тому, що згідно сотні десятки і десятки тисяч (!!!) сімей із Західної України енкаведешники виселили, а тисячі і тисячі - порозстрілювали по тюрмах перед втечею - не вірте. Бо то ОУН-УПА спеціально в радянські архіви різні фальшиві документи під грифом "совершенно секретно" позавтулювла. Типу "Итоговая сводка об иьятих и висененных беженцам по западным областям Украины...". Чи "Рапорт начальника тюремного відділення у Волинській області Сержанта госбезопасності Стана для тюремного управління НКВС УРСР про розстріл вязнів у тюрмі м.Луцька від 3 вересня 1941 р." ...А те, що сталося у липні 1943-го в українсько-польських стосунках - величезна трагедія двох дійсно братніх народів! Мій батько, який був свідком її, розказував: "Одну ніч горіло українське село, другу - польське!.." Маємо разом з братами-поляками вибачитися і простити одні одному, і спільно будувати наш новий європейський дім! А тих, які пробують спекулювати на цій трагедії, - жаліти. Бо нещасні вони - за стільки літ так і не змогли заглянути до першоджерел, а пнуться щось коментувати. Чи відробляють чужі срібняки?
Наівняк Показати IP 5 Лютого 2012 10:01
Стельмащук Юрий, один из верховодов УПА и агент Абвера, известный под псевдонимом «Рудой». Из его собственноручных показаний от 28 февраля 1945 года: «…В июне 1943 года руководитель так называемой северной группы УПА «Клим Савур» – Клячковский Дмитрий – передал мне указание центрального провода ОУН о поголовном и повсеместном физическом истреблении всего польского населения, проживающего на территории западных областей Украины. Выполняя эту директиву ОУН, я в августе 1943 года с соединением ряда бандгрупп УПА вырезал более 15 тысяч польского населения на Волыни… 29-30 августа я собрал отряд и по приказу командующего военного округа ОУН «Олега» на территории Ковельского, Любомльского и Турийского районов Волынской области мы вырезали все польское население. Все их хозяйства сожгли. Всего в этих районах за 29 и 30 августа 1943 года мы вырезали и расстреляли более 15 тысяч человек (за 2 дня), среди которых было много престарелых людей, женщин и детей. Мы сгоняли поголовно все население в одно место, окружали его и начинали резню. После того, как не оставалось ни одного живого человека, рыли большие ямы, сбрасывали в них все трупы и засыпали землей. Чтобы скрыть следы этой страшной акции, на могилах мы разжигали костры. Так мы полностью уничтожили десятки небольших сел и хуторов…». Как видно из наведенного отрывка, о том, какой религиозной принадлежности были убитые люди, речь вообще не шла. А все они были католиками, а убивавшие их в своем большинстве были греко-католиками". “Ф.М. Столярчук, с. Подрожье, бывшего Голобского района, июнь 1945 года. «…В марте 1943 г. в нашем селе появилась банда, которой руководил Пашкевич. До этого он был командиром немецкой полиции в Голобах. Пашкевич непосредственно подчинялся бандиту «Рудому», который иногда заходил в село Подрожье. В селе насчитывалось 42 семьи польской национальности, которые в конце лета 1943 года были убиты бандитами под руководством «Рудого», их дома сожжены, а имущество разграблено…» Т.П. Карпук, житель с. Подрожье, июнь 1945 г.: …Уничтожение польского населения бандами ОУН на территории Голобского района произошло примерно в июле-августе 1943 года. В это время я проживал в колонии Подрожье, в которой насчитывалось более 50 хозяйств. Поскольку я лично знал всех жителей этой колонии,… по моим подсчетам, было убито 426 человека, в том числе жена моего сына и двое их детей…». О.П. Севасюк, житель села Марьяновка, Ковельского района, 1 июля 1945 года: «…Массовое уничтожение польского населения в Волынской области проводилось летом 1943 года отрядом так называемой УПА под руководством верховода «Рудого». В каждом районе карательные акции проводили банды, входившие в подчинение «Рудого».
Наівняк Показати IP 5 Лютого 2012 10:06
Від себе не додав ані слова. Все взято з офіційних польських джерел. Варшава. 1996 г. «Свидетели говорят». Сборник воспоминаний лиц, переживших трагедию поляков в Западной Украине. Без коментарів.
йолка до Наівняк Показати IP 5 Лютого 2012 16:22
від себе не додав ні слова, бо в тобе немає своїх мізків.
Наівняк Показати IP 5 Лютого 2012 10:30
Для йолки, Igor_vt, марка... Пару ріторичних запитань? Поляки Бандеру люблять? В Україні, крім западенців, хтось Бандеру любить? Про россію я вже не кажу. Супер талант западенців -поср...тись зі всіма. Вас ненавидять всі хто навколо. Польща від територіальніх претензій до України не відмовилась, в першу чергу Волинь це Хелмське воеводство. "Бялий птах від можа до можа"- Польщя в межах 1772. Абсолютно впевненій- захукр існуе доти поки існуе латентний конфлікт РП-РФ. Як тільки між собой домовляться, або конфлікт стане відкритим - звіздець захукру. На допомогу ніхто не прійде-зі всіма поср...лісь
йолка до Наівняк Показати IP 5 Лютого 2012 16:09
ми черговий раз вдячні анонімному жителю д...нбаса.
Нівняк до йолка Показати IP 6 Лютого 2012 09:05
Дніпропетровська
Бандера Показати IP 5 Лютого 2012 13:44
Мені н...ти на любов до мене ляхів, москалів, наших яничарів-перевертнів, я люблю Україну і мені важлива любов мого народу. А тобі Наівнячок-гімнячок пропоную самому закопоти себе, бо всеодно знайду і чекатимуть на тебе муки пекла.
Уніат до Бандера Показати IP 5 Лютого 2012 15:37
Підтримую, ти йолка теж слухай бандеру. Бо ви ляхи спите і бачите Україну в складі Речі Посполитої.
йолка до Уніат Показати IP 5 Лютого 2012 16:16
ті хто сплять і бачать Україну у складі Польщі, Росії тощо одного хорошого дня можуть просто не прокинутися. фірма гарантує.
Наівняк до Бандера Показати IP 5 Лютого 2012 17:36
Бандерогам. Дзуськи. У нас ви "білі і пухнасті" Літом 2008 року привезли в Севастополь (торг порт-центр міста) 32 гроба з Грузії, Приїхали родичи з захукр. Жодна націоналістична наволочь не вякнула. В одессе протест проти НАТО, приїхали тягнібоківськи хлопчиська, їх по людськи попередили "...зароем". Мовчали і не виступали. І ви можети тільки плескати язиком у себе - до нас не лізте...
бандерлог до Наівняк Показати IP 5 Лютого 2012 19:06
и тебя вылечат.
Вікінг Показати IP 5 Лютого 2012 18:35
Не розпалюйте ворожнечі, бо "бальшой брат" не спить і чекає коли ми погриземося.
kotyk Показати IP 6 Лютого 2012 00:16
Я би здивувався не менше, якби почув про єпископа Григорія Фальчевського, оскільки знаю, що такого єпископа в Луцьку не було. Був Юрій Фальчевський. Але навіть з поправкою на цей огріх дуже дивно, що той, хто цікавиться Волинню, не знає про Фальчевського. Якісь нестиковки.
Наівняк Показати IP 6 Лютого 2012 09:31
Т.Шевченко Зійшло сонце; Україна — Де палала, тліла, А де шляхта, запершися, У будинках мліла. Скрізь по селах шибениці; Навішано трупу — Тілько старших, а так шляхта Купою на купі. На улицях, на розпуттях Собаки, ворони Гризуть шляхту, клюють очі; Ніхто не боронить. Та й нікому: осталися Діти та собаки,— Жінки навіть з рогачами Пішли в гайдамаки. Отаке-то було лихо По всій Україні! Гірше пекла... А за віщо, За що люде гинуть? Того ж батька, такі ж діти,— Жити б та брататься. Ні, не вміли, не хотіли, Треба роз'єднаться! Треба крові, брата крові, Бо заздро, що в брата Є в коморі і на дворі, І весело в хаті! «Уб'єм брата! спалим хату!» — Сказали, і сталось. Все б, здається; ні, на кар> Сироти остались. В сльозах росли та й виросли; Замучені руки Розв'язались — і кров за кров, І муки за муки! Болить серце, як згадаєш: Старих слов'ян діти Впились кров'ю. А хто винен? Ксьондзи, єзуїти

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.