USD 26.70 26.85
  • USD 26.70 26.85
  • EUR 28.90 29.10
  • PLN 6.30 6.39

Що говорять іноземці про українську мову

Українці люблять повторювати, що українська мова займає друге місце по мелодійності після італійської. Але що насправді думають іноземці про нашу мову?

Про це пише інтернет-видання «Наш Киев.ua».

Португалія. Карлос, бухгалтер:
Українська мова звучить на подив м’яко, при тому, що у ній є багато шиплячих звуків. Українська схожа на суміш іспанської та португальської – така ж м’якість, як в іспанській та шиплячість, як в португальській. Мабуть, тому українці з легкістю вивчають португальську мову.

США. Раян, фінансист:
Для мене українська мова звучить по-дитячому м’яко та наївно. Коли чую українську, повертаюся у дитинство, коли я приїжджав у гості до моїх бабусі та дідуся: вони в мене родом з України. Влітку ми всією великою родиною збиралися на канікулах у пляжному будиночку в Нью-Джерсі. Так що інтуїтивно я розумію багато слів, адже ця мова у мене в крові. Особливо добре починаю згадувати українську мову після декількох шотів.

Індія. Шанкар, програміст:
Українська звучить дуже пристрасно та емоційно. Ваші пісні дуже схожі на наші, але танцюємо ми краще. Дуже приємна на слух мова.

Конго. Кена, студент:
Я би порівняв українську мову з українським салом. Вона така ж м’яка і тягуча, і при цьому дивна і малозрозуміла для іншим – поки не розкуштуєш. Ковтаєш шматочок сала, він плавно ковзає по горлу, пом’якшує голосові зв’язки – та на виході отримуєш приємний мелодійний звук. Ось в чому секрет української мови.

США. Джейсон, фермер:
Чесно кажучи, мені спочатку було важко визначити, якою мовою до мене звертаються – українською чи російською. Українська звучить для мене дуже дивно, але цікаво. Багато американців вважають верхом витонченості та досконалості французьку мову. Особисто мені набагато більше подобається, як звучить українська, німецька і російська. Я думаю, що це через чіткість та наголоси, які виділяють визначені слова, тоді як французи вимовляють все з однією інтонацією. Французька – більш жіночна мова, а українська звучить сильно і по-чоловічому. Хоча в українських жінок і виходить розмовляти дуже м’яко, і їм важко у чомусь відмовити. Їх мова схожа на муркотання кішок. Українська мова може здаватися лячною для вивчення та розуміння, але насправді вона дуже багата та приємна.

Південна Корея. Кім, веб-дизайнер:
З усіма вашими «ля» і «ня» українська мова схожа на китайську - тільки шиплячу, як старий запис грамплатівки.

Польща. Петр, соціолог:
Українська для мене дуже близька. Так, якби з польської забрали декілька звуків, таких як «цо» і «пщ», і змінили їх на гортанні. Звучить дуже весело, як суміш польської, білоруської та російської.

Бельгія. Йоган, програміст:
Українська мова дуже жива і кваплива, начебто українці бояться не встигнути все розповісти. Вона вирує, сичить і піниться, як пиво. Якщо французьку можна порівняти з витриманим червоним вином, російську - з міцною горілкою, то українську - з легким пінливим пивом. До речі, вона так само недооцінена, як і ваше пиво.

Туреччина. Волкан, продавець:
Для мене українська мова звучить дуже м'яко. Коли чуєш одних і тих же людей, що говорять українською і російською, то здається, що говорячи українською, вони добріші. На відміну від інших слов'янських мов українська не така скрипуча. Виявляється, багато слів в українській запозичені з турецької. Я дуже здивувався, коли дізнався, що головні площі в ваших містах називаються «майдан», як і наші.

Франція. Мишка, менеджер з туризму:
Я люблю українську мову. Вона дуже мелодійна і приємна на слух. Хоча розуміти, про що говорять українці, почав тільки після 5-го візиту сюди. А зі своєю українською дівчиною зміг спілкуватися українською десь через півроку. Мова, як і французька, дуже м'яка і створена для кохання.

Пакистан. Ірфан, спортсмен:
Хоча значення слів залишилося для мене цілковитою загадкою, мені постійно здавалося, що українці говорять про щось хороше. Таке враження, що українська - дуже доба і м'яка. Особливо мені подобається, коли нею розмовляють жінки - вона взагалі якась більш жіноча за звучанням.

Росія. Мітя, дизайнер:
Іноземною мовою українську назвати не можу. Я ж живу на Кубані, де є козацтво і все таке. Серед моєї рідні багато «балакають»: одні слова запозичені з української, інші - просто схожі. Окрім цього, давно люблю творчість «Воплі Відоплясова», тому для мене це було ще одним стимулом цікавитися українською. Це моя рок-н-рольна юність. Думаю, що мова дуже забавна, хоча деяких переконаних «хохлів» це ображає, а ще вона дуже мелодійна і приємна. На ній пісні звучать якось особливо м'яко. Мені дуже подобається. Порівняти можу хіба що з російською та білоруською. Чув від когось, що українська ніби на французьку схожа. Спірно. Для мене українська мова - це Гоголь і Куїнджі, дівчата та козаки.

Уельс (Великобританія). Ендрю, соцпрацівник:
Українська мова звучить дуже незвично. У ній відчувається відбиток старовини, я б навіть сказав аристократичність. І ще українська звучить дуже поетично - я думаю, це завдяки більшій кількості голосних звуків у вашому алфавіті. Звичайно, через величезну відмінність від романських мов, зрозуміти, про що говорять українці, нам, іноземним туристам, практично неможливо, тому для мене українська мова зберегла в собі елемент містики і романтики. По-моєму, українська мова набагато приємніша, ніж німецька і не звучить так безглуздо, як, наприклад, шведська.

Німеччина. Валерія, журналіст:
Коли я чую, як українці говорять, мені здається, що так швидко не можна говорити жодною іншою мовою. Українська мова дуже швидка і ритмічна. Вона звучить дуже приємно й мелодійно, а ще пристрасно. Німецька мова дуже монотонна і безпристрасна, всі звуки подібні, і ця різниця відразу відчувається. Українська мова схожа на пісню. Але багато ваших звуків просто зводять з розуму англомовних або німецькомовних людей, їм ніколи не вимовити правильно ваш «м'який знак» або дзвінке «р».


Кувейт. Алі, бізнесмен:
Українська мова звучить дуже войовничо і по-чоловічому. В ній відчувається живий ритм. Я б порівняв українську мову з літньою грозою: спочатку чується гуркіт грому, а потім тебе обволікають теплі краплі води.

Іспанія. Сесілія, вчитель іспанської мови:
Мені і моєму чоловікові дуже подобається українська мова. Особливо тепер, коли після роботи в Києві ми перебралися в Польщу. Повинна сказати, що польська не йде ні в яке порівняння по музичності і м'якості з українською, навіть незважаючи на те, що латинський алфавіт нам набагато ближчий і зрозуміліший. І ще я помітила величезну схожість у звучанні української та іспанської мови. Так що іспанцям легко дається українська, і навпаки. Моєму англомовному чоловікові українська теж подобається набагато більше польської чи російської: говорить, що вона звучить м'якше і приємніше.

Франція. Ірина, економіст:
Для мене українська звучить дуже «по-слов'янськи» і сильно ріже вуха. Мені здається, що вона зовсім не музична. Я дуже чуйно сприймаю все на слух, і українська мова здається мені грубуватою по звучанню. Втім, набагато м'якшою, ніж «гавкаюча» арабська мова.

Італія. Габріель, гід:
Мені українська подобається і здається дуже мелодійною. Я знаю російську мову, так от вона набагато грубіша, і мені подобається, як у порівнянні з російською звучить багато українських слів. Українська дуже нагадує мені бразильський варіант португальської, вона така ж м'яка і тягуча, як пісні боса нови.

Ірландія. Брайан, менеджер з продажу:
Українська мова дуже схожа на ірландську, особливо після кількох пляшок горілки. Найбільше мені сподобалося слово «Будьмо!». Я думаю, у ірландців і українців дуже багато спільного: ми вміємо багато пити, співати і танцювати. За складністю вимови українська навряд поступається ірландській, як українська горілка по міцності - ірландському віскі.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 4
Александр Показати IP 5 Квітня 2013 18:20
Ну прямо бальзам на душу! Лепо, ой лепо! Вот так бы еще и об украинской литературе подборку такую...
андрiй76 Показати IP 6 Квітня 2013 00:57
Навіть іноземцям подобається наша мова.Чому тоді ми у великих українських містах(Київ,Донецьк та ін.) переходимо на спілкування"великим и могучим"???...Позорище нам браття-українці за це.Я буваючи у інших регіонах України принципово намагаюсь спілкуватись виключно українською при цьому вільно володіючи ще двома мовами,тому що у людини яка не поважає рідну мову немає майбутнього...
Дід Панас Показати IP 8 Квітня 2013 09:04
..... Тату, а чим українці відрізняються від хохлів? - Українці люблять свою культуру та мову. Живуть в Канаді, Аргентині та США. А хохли це українці що живуть в Україні та заважають жидам та москалям будувати нам нашу державу......
Харків'янин із Салті Показати IP 14 Березня 2015 16:06
99,99% населення України знає і може розмовляти українською, решта 0,01% її чудово розуміють. Незрозуміло, що влада хоче від людей. Та зробіть ви підходящі умови і за рік-два ситуація буде як в Литві чи Польщі. Населення, як на мене, повинно знати мінімум ще й англійську, а більше можна за бажанням. Але звісно який буде зиск з такої політики. У нас є і було багато олігархів, політиків і тд., які говорили вишуканою українською, російською. І всі звісно зрадили Вітчизну, вивезли свої статки і залили закордон. І так, що я хотів цим Вам сказати. Кожен знає українську мову. Ви говорите також англійською, російською, польською і тд. - це безперечно плюс для Вас. Зробіть такий експеремент, почніть розмовляти один тиждень всюди, ну можливо крім роботи, де ви працюєте, українською, а потім тиждень російською, польською і тд. мовами. Через два тижні Ви самі зробите висновок. І ще одна річ, знання української і вміле використання інших мов у суспільстві робить Вас цікавою людиною, а це погодьтеся є досить добре.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.