USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

7,5% населення: назвали кількість українців, які виїхали на заробітки

9 Січня 2019 20:16
Міжнародний валютний фонд нарахував близько трьох мільйонів українців, які працюють за кордоном.

Про це йдеться в огляді МВФ.

Як наголошується, економіка України стикається з серйозними проблемами. Її зростання недостатнє для того, щоб відновити рівень доходів, втрачений під час кризи, а також досягти результату, близького до інших країн регіону, повідомляє видання «Страна».

За даними МВФ, бізнес-клімат все ще в незадовільному стані, що перешкоджає інвестиціям. А проблеми в банківській системі, зокрема, безнадійні кредити, залишаються невирішеними.

«Важливо, що в результаті розчарування зовнішнім економічним становищем значно зросла трудова міграція: за кордоном працюють близько 2.5-3 мільйонів українців», - йдеться в звіті.

Відзначимо, що населення України за останніми даними становить близько 42 мільйонів людей. Таким чином, кількість заробітчан близько 7,5% населення України.

Особливо активний відтік працездатного населення розпочався із запровадження безвізового режиму з країнами ЄС, який ініціював президент Петро Порошенко. Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що після початку дії безвізового режиму з ЄС в Україні зменшилась кількість охочих працевлаштуватись через центри зайнятості, а безвіз сприяє трудовій міграції.

Така тенденція не може не відобразитись на електоральній ситуації в Україні. Більшість емігрантів не зможуть проголосувати на президентських виборах, а якби і мали таку можливість, то навряд-чи підтримали б чинного президента, через «реформи» якого вони змушені шукати роботу закордоном, аби прогодувати сім’ю.

Проте на загальнодержавному рівні така ситуація, схоже, всіх влаштовує. За кошти, які заробітчани відправляють додому (а це – колосальні суми, тільки з Чехії за рік Українці передали додому 600 мільйонів євро), держава має змогу регулювати валютну ситуацію в країні.

При чому тенденція тільки погіршується і, за оцінками експертів, якщо ситуація в країні не зміниться, еміграція тільки посилиться. Беручи один за одним кредити МВФ Україна поступово сіла на «боргову голку», адже віддавати борги доведеться навіть не нинішній молоді, а їхнім дітям. Та й суми траншів розраховані таким чином, щоб їх вистачило строго «від дози до дози».

Українці відчувають ефект від цієї співпраці вже зараз, адже умовою отримання чергового траншу є підвищення цін на комунальні послуги. Цей процес навіть не думають зупиняти – вже відомо, що Україна взяла на себе зобов'язання підвищити ціну на газ для населення на 15% з 1 травня 2019 року, а також з 2020 року прирівняти ціни до ринкових.

«Потягнути» такі тарифи і ціни, на яких (як у випадку з формулою «Роттердам+» та Ринатом Ахметовим) будують мільярдні статки олігархи, прості українці не можуть, а тому змушені шукати кращої долі за кордоном.

Тим більше, що ринок праці країн ЄС тільки сприяє цьому. Приміром, вже з цього року Німеччина відкриває ринок праці для українців, інші держави-члени ЄС лібералізують процедуру отримання дозволів на роботу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Луцьк Показати IP 9 Січня 2019 21:21
а тому змушені шукати кращої долі (ПОКРАЩЕННЯ!!!) за кордоном...
Ноунейм до Луцьк Показати IP 10 Січня 2019 09:48
Ну а чим не покращення? Ті хто звалять з сім'ями, отримають громадянство, то дісно відчують те покращення і будуть жити по новому.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus