USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Автозавод із Луцька купує російське обладнання. Документи

16 Січня 2018 10:00
Поки Україна продовжує вести боротьбу на сході, луцький автозавод купує деталі для тролейбусів у фірми з країни-агресора.

Інформацією про те, що ДП «Автоскладальний завод № 1» АТ «АК «Богдан Моторс», який знаходиться в Луцьку, закупляв обладнання у російської фірми, поділився депутат Луцької міської ради Микола Собуцький.

«Четвертий рік війни з Росією. Більше 10 тисяч загиблих, тисячі поранених, сотні зниклих безвісти. Весь цивілізований світ засудив дії Росії, і більше 40 країн, аби припинити агресію Росії проти України, застосували санкції. Мабуть, у керівництва луцького автоскладального заводу інше мислення. Поки ведеться війна, наш автозавод замовляє деталі у Росії», – зазначив обранець громади.

Так, відповідно до договору від 4 жовтня 2017 року, ТзОВ «БАС МОТОР», яке є структурним підрозділом і дистриб’ютором техніки компанії «Богдан», налагодило співпрацю з ТзОВ «ЧЕРГОС», зареєстрованим у Санкт-Петербурзі. Поставка за цим договором здійснюється для виконання умов іншого – між «БАС МОТОР» і ДП «АСЗ № 1» АТ «АК «Богдан Моторс».

Предметом договору є комплекти тягового електрообладнання. Це, зокрема, комплектуючі для промислового складання моторних транспортних засобів, електронні перемикачі, кабелі, інвертори двигуна гідропідсилювача керма, перетворювачі напруги, зарядні блоки. Їх поставка здійснювалася на умовах FCA Інтеркомс-2010, тобто проходження експортних митних процедур для ввезення обладнання на територію України перейняв постачальник – ТзОВ «ЧЕРГОС».

Загальна сума договору склала 102,560 тисячі євро.

Окрім того, згідно з протоколом про узгодження ціни від 10 липня 2017 року, ТзОВ «ЧЕРГОС» та ДП «АСЗ № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» дійшли згоди щодо договірної ціни на виготовлення одного комплекту тягового електрообладнання для тролейбуса Т70117 в сумі 16,123 тисячі євро.
Нагадаємо, раніше також з’являлися повідомлення про те, що луцький автоскладальний завод закупляв електрообладнання та тяговий навіс фірми «ЧЕРГОС» для тролейбуса Т70117.

Відзначимо, що ТзОВ «ЧЕРГОС» було створено в 1991 році. Продукцію фірми найактивніше купують у Росії та країнах колишнього СНД. Також, окрім луцького автозаводу, на офіційному сайті ТзОВ «ЧЕРГОС» серед партнерів фірми згадано й два інші підприємства, розташовані в Україні. Це львівський «Електронтранс» та «Крюківський вагонобудівний завод» із Кременчука.
Інформаційне агентство Волинські Новини, своєю чергою, звернулося до директора ДП «АСЗ № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» з проханням прокоментувати ситуацію, проте на конкретно сформульовані запитання так і не отримало чітких відповідей. Фактично представники підприємства надіслали у відповідь на інформаційний запит відписку, де зазначено, наприклад, що ДП «Автоскладальний завод № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» – це найбільше підприємство в Україні з виробництва сучасних автобусів і тролейбусів, з виробничою потужністю до 6000 автобусів і тролейбусів на рік».

Окрім того, у відповіді перераховано роботи, які здійснює завод за участі закордонних підприємств, та вказано загальну суму сплачених податків у 2017 році (77,701 мільйона гривень).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 29
Депутат Показати IP 16 Січня 2018 10:17
Поки ми з вами отут теревеним, пенсіонери не получають пенсію, солдати патрони, газовики газ, нафтовики нафту, а в Дніпрі перевелась риба, а в коморах миші, бо нема що гризти, так що без Росії нам, товарищі і панове, повний гаплик, що не ясно?
скептик до Депутат Показати IP 16 Січня 2018 11:40
то в тебе і тобі подібних в голові миші, причому трикольорові
Анонім Показати IP 16 Січня 2018 10:20
Коли самі не здатні його виробити то зупинити виробництво ,робітників вигнати на вулицю без засобів існування???
скептик до Анонім Показати IP 16 Січня 2018 11:42
параша не є унікальним виробником у світі, просто червоно"опий директорат крім рускаго і матєрного більше ніяких мов не знає і знати не хоче
Григорій Іванович Показати IP 16 Січня 2018 10:59
Нда.....а крім росіян ніхто більше не виготовляє??!! А анонімна істота не розуміє про що мова?! " Більше 10 тисяч загиблих, тисячі поранених, сотні зниклих безвісти. Весь цивілізований світ засудив дії Росії, і більше 40 країн, аби припинити агресію Росії проти України, застосували санкції. " А поліщучки фінансують агресора діти гинуть а батьки ворогу на озброєння копієчку...тху мерзота.
У Показати IP 16 Січня 2018 11:10
Сами гоним, сами пьем, И кому какое дело, где мы сахар достаем. Самі клепаємо, самі і їздимио. Бо ніхто не купує таке.
Іван Петрович Показати IP 16 Січня 2018 11:29
А що ж дід Гунчик? В голові інше....( щоб носату прогодувати)))))))
Мудрий до Іван Петрович Показати IP 16 Січня 2018 13:02
Хто така носата?
Хрен собачий до Мудрий Показати IP 16 Січня 2018 13:59
Жінка Івана Петровича. :)
Аня Апрель Показати IP 16 Січня 2018 11:33
Міжнародний скандал назріває. Богдан купує обладнання у РОСІЙСЬКОЇ фірми, яка не визнає незаконну анексію УКРАЇНСЬКОГО Криму й не зображає півострів на своєму сайті. Перемога
скептик Показати IP 16 Січня 2018 11:44
ну яакже ж !!!!!!!! беруть приклад у пана президента і його прихвоснів
dasdasdas Показати IP 16 Січня 2018 12:06
А маразматіки в себе опалення і газ також виключають бо він Російський? Хоть і з Європи берем, но там газ не з ж?п жеш береться.
Олена Показати IP 16 Січня 2018 12:38
"Модерн-кспо" теж працює на рашку, через білоруську прокладку.
Володимир Показати IP 16 Січня 2018 13:25
Та ви заї...ли нити. Завод працює, люди працевлаштовані. Найбільший виробник автобусів і тролейбусів в Україні. Практика закупівлі деяких агрегатів в інших країнах практикується по всьому світі. Ще нехватало, щоб через чиєсь скигління зупинилось виробництво.
123 до Володимир Показати IP 16 Січня 2018 14:33
Прочитав оцей от допис і зразу згадав кравасісіні слова: - Хватіть скігліть, треба працєвати ...
К.лучанин до Володимир Показати IP 16 Січня 2018 15:52
У нас в УКРАЇНІ , чомусь стараються робити по принципу : ЧИМ ГІРШЕ , ТИМ КРАЩЕ. Надміру драматизують ситуацію ЗМІ! Чомусь не говорять про те що купують вугілля із РОСІЇ ( у того клятого ворога, як оце Росії називають). 72млрд. гривень було заплачено за вугілля , при тому воно могло бути заміщено українським, і шахтарі мали б заплату та роботу. Цю цифру називав нещодавно М.ВОЛИНЕЦЬ -голова незалежної профспілки гірників, він казав ПРАВДУ! Унас на війні з РОСІЄЮ наживається український олігархат. Можна називати призвіща навіть, але вони всім відомі і так. А в даному випадку, якщо ЛУАЗ використовує тягове електрообладнання із РОСІЇ, то воно йому дешевше обходиться аніж європейське і ціна тролейбуса нижча значно. І завод працює і люди мають роботу , а не поневіряються в пошуках роботи по Польщі , Німеччині і т.д. А завод правильно відписав.
скептик до К.лучанин Показати IP 16 Січня 2018 20:18
на закупівлю в параші вугілля гроші є, а на зарплату шахтарям в Нововолинську - дуля
К.лучанин до скептик Показати IP 16 Січня 2018 21:19
В тому то й справа!!! Це характеризує нашу владу - бодай її....!!! ЦЕ МЕНЕ ДІЙСНО ШОКУЄ, коли узнаю про закупівлю вугілля . А ще цікаво, що ПОРОХ коли був в США вів мову про закупівлю 2млн. тонн антрациту із штатів. Та штати взагалі добували 2млн. т і на нього вже були контракти! І все це робиться по політичним мотивам! Та це вугілля буде ЗОЛОТИМ для України з врахуванням доставки. І це все робиться владою за спинами українців, з яких роблять ДУРНІВ і прикриваються війною з РОСІЄЮ. Я переконаний у тому, що влада це робить зумисне для власного збагачення. Вугілля в УКРАЇНІ достатньо для власних потреб і на зарплату шахтарям. Вміст сірки присутній і у вугіллі яке добувається в Європі (Польща, Німеччина і т.д.)- це для того кажу з посиланням на спеціалістів, якщо хтось про це буде зауважувати. А випадок на ЛуАзі на вартий уваги і не треба робити з мухи СЛОНА.
Хрен собачий Показати IP 16 Січня 2018 14:08
Для бізнесу не існує Бога,війни чи чорта. А тільки бабки..,бабки..,бабки... Та й більшість війн розв'язується через чиїсь економічні інтереси. Сувора правда життя. :(
Лучанин Показати IP 16 Січня 2018 14:50
І що?
Ололо Показати IP 16 Січня 2018 15:09
Мене харить, коли начинається скигління "Бо ж то російське, вороже...". РЄБЯТА, самі скакали на Майдані, самі ту війну сюди і принесли. А чого купляють російське? А щоб здешевити на виході готову продукцію, бо тоді Богдан буде програвати тендери через дороговизну продукції.
скептик до Ололо Показати IP 16 Січня 2018 20:22
і що ж бідні чехи, поляки, німці, французи роблять із своїм дорогущим транспортом, який вони виробляють ? мабуть стоїть на стоянці і пилюкою припадає
1111 Показати IP 16 Січня 2018 15:23
навіть не знають хто на заводі директор аби запит написати і статтю вкліпати!
2222 до 1111 Показати IP 16 Січня 2018 18:11
Оце дійсно. І пишуть....
XXXL Показати IP 16 Січня 2018 17:49
І тролейбуси у Росію потрібно продати
Працівник Показати IP 16 Січня 2018 19:19
І російськомовного ПІСАНОГО в ті тролейбуси загрузити
Анонім Показати IP 16 Січня 2018 20:35
НУ ТО Й ЩО??? ЦЕ ВЕЛИКЕ ГОРЕ ДЛЯ ПРИБАБАХАНИХ, ЯКІ ВНОСЯТЬ ХАОС ТА ВОЛАЮТЬ ЗРАДА !
Ростов Показати IP 17 Січня 2018 09:58
А это правда что Украина с Россией воюет ? А что тогда 100 000 украинцев у нас делает ?
Григорій Іванович до Ростов Показати IP 17 Січня 2018 10:52
Мабуть як кацапи на Донбасі - організовують якусь недореспубліку....