USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку відзначили 108-ому річницю від дня народження Степана Бандери

1 Січня 2017 15:34
108-му річниця від дня народження керівника проводу Організації Українських Націоналістів Степана Бандери відзначили у Луцьку. Вшанування відомого українця відбулося 1 січня біля луцького РАЦСу, де планують спорудити пам'ятник на його честь.

На захід зібралося близько сотні лучан: політики, громадські діячі та просто небайдужі до минувшини та сьогодення лучани.

На місці майбутнього пам'ятник духівники прочитали спільну молитву за за упокій душі Степана Бандери. Як наголосив один із присутніх священиків, сьогоднішня війна в Україні - це наслідок відсутності потужної національної ідентичності, тож українцям необхідно берегти свою історію та традиції.

Також до присутніх звернувся голова Волинського братства ветеранів ОУН-УПА Богдан Вівчарик.

«Ми стоїмо біля цього сірого постаменту, а тут вже мав би бути пам’ятник, вартість якого понад 3 мільйони гривень. Роботи частково відбуваються, вже з гіпсу скульптори роблять постамент Степана Бандери в натуральний ріст. Але кошти потрібно ще чималі, тому міська влада повинна дослухатися до нас, не відкидати історію та виділити впродовж двох років необхідні гроші, аби ми гордилися цим місцем та своїм містом. Бандера – Герой, визволитель України, й ми це повинні пам'ятати», - наголосив Вівчарик.
Опісля усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх загиблих у боротьбі за свободу України та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Зауважимо, що Степана Бандеру вважають спірною особистістю. Проте окремі цитати, написані відомим українцем в еміграції, все ж заслуговують на увагу:

«...Український народ матиме змогу свобідно жити й розвиватися тільки тоді, коли визволиться з гніту й визиску російсько-большевицького імперіялізму, коли позбудеться всякого поневолення і стане сам господарем на своїй землі, в Самостійній Соборній Українській Державі...

...Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом. Сприятливий розвиток міжнародньої ситуації може значною мірою причинитися до нового розгорнення й успіху нашої визвольної боротьби, але він може відограти тільки допоміжну, хоч дуже корисну ролю. Без власних змагань українського народу найсприятливіші ситуації не дають нам ніколи державної незалежности, хіба тільки зміну одного поневолення на інше...

...Як визволення, так і оборона самостійности України може в основі спиратися тільки на власні українські сили, на власну боротьбу і постійну готовість до самооборони...

...Росія, із своїм глибоко вкоріненим, а в сучасну добу найбільш розпаленим загарбницьким імперіялізмом у кожній ситуації, у кожному стані, всіми силами, з усією запеклістю буде кидатися на Україну, щоб утримати її в складі своєї імперії чи наново поневолити...

...Основною метою і найголовнішим принципом всієї української політики є і мусить бути відбудова української держави, шляхом усунення большевицького поневолення і розчленування російської імперії на самостійні національні держави...»
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 56
луцьк Показати IP 1 Січня 2017 15:45
дожились до ручки ми...зупиніться пока не пізно.....
Анонім Показати IP 1 Січня 2017 16:02
Сьогоднішня війна - це не відсутність "потужн. нац. ідентичності", а шовінізм, нетерпимість, майже фашизм. Бандера, мабуть, в труні перевертається - Росія жива-здорова, а ось Україну наступники і учні Бандери вже розчленували. Добрий вчитель...
Олександр Показати IP 1 Січня 2017 16:09
І коли ж той визволитель Україну визволяв? З року в рік кілька десятків осіб - як відповідь на питання, кому той памятник у Луцьку тре.
луцьк до Олександр Показати IP 1 Січня 2017 19:01
історію вже перекрутили на свій лад...скоро будуть казати що бандерівці берлін брали...ми вже дійшли до ручки...
Анонім до луцьк Показати IP 1 Січня 2017 22:55
ручка ти нещасна, менше пити треба, особливо настоянку глоду
ще не зовсім свідоми Показати IP 1 Січня 2017 16:38
збіговисько нацистів
але зовсім дурнувати до ще не зовсім свідоми Показати IP 1 Січня 2017 22:57
сам придумав, чи з маацкви вказівка прийшла ?
дідо Показати IP 1 Січня 2017 17:13
Де кервництво облдержадміністрації. облради, міськради? Невже совки заправляють на бандерівській Волині.
Анонім до дідо Показати IP 1 Січня 2017 21:39
Це в ваші часи Волинь була "бандерівська", а в наші вона завжди була "Нескореною Волинню", "Партизанським краєм", "Червоною Волинню"!!! Волинь - традиційно відходила від Галичини, де бандеризація розквітала чорно-червоним цвітом.
Анонім до Анонім Показати IP 1 Січня 2017 22:59
ой, там далеко на Волині, родилась Армія УПА !!!!!! вчи історію, пр*дурку
Галина Показати IP 1 Січня 2017 17:38
не густо...Слава Богу...
Анонім до Галина Показати IP 1 Січня 2017 23:00
з якого це часу камуняки стали Бога славити ?
Знаючий Показати IP 1 Січня 2017 17:52
Сто чоловік. Ось реальний рівень підтримки. Хай вони і скинуться 3 мільйони. 3 000 000 /100=30 000. Не так і багато.
Анонім до Знаючий Показати IP 1 Січня 2017 23:01
тебе не запитали. чому це ? мабуть нікому не цікава твоя думка
Анонім Показати IP 1 Січня 2017 17:55
по чем опиум для народа?
Анонім до Анонім Показати IP 1 Січня 2017 23:02
почитай сіфілітика ульянова. його це турбувало
Макс Показати IP 1 Січня 2017 17:59
Меня всегда очень радует количество народу на таких мероприятиях. Не так много свидомых у нас к счастью
Активіст до Макс Показати IP 1 Січня 2017 19:08
На щастя закінчуються.
Олег Показати IP 1 Січня 2017 18:05
Для чого там цей пам'ятник?Люди одумайтесь!!!Подивіться хто зібрався,кучка старих пирдунів,перенесіть це все дійство за місто,або на край міста,а не там де люди реєструють шлюб!!!
саша Показати IP 1 Січня 2017 19:02
купка ід*отів зібралися........
Анонім до саша Показати IP 1 Січня 2017 23:03
так, так. прид*ркуватих тролів в коментах вистачає
лучанин до саша Показати IP 2 Січня 2017 13:00
головний ідіот це ти
Активіст Показати IP 1 Січня 2017 19:05
Показане реальне відношення до особистості С.Бандери. Навіть "свобода" ігнорувала чи пробухала таку "визначну" дату.
Іван до Активіст Показати IP 2 Січня 2017 12:18
Сам ти пробухав все на світі. Свободівців свідомо уникають фотографувати. Але, як би ти мав бажання, то й на тих фото побачив би як рядових свободівців, так і діючих депутатів.
А Показати IP 1 Січня 2017 19:08
А Вівчарик звідки виплив? При Радянському Союзі був воєнкоматчиком в Ратному, відправляв хлопців в Афган та на ЧАЕС. А тепер він борець і патріот?
дідо Показати IP 1 Січня 2017 19:13
Сьогодні День народження Степана Бендери! Людини, яка поклала своє життя у боротьбі за незалежність України. Його родина (три брата та батько) також загинули у цієї боротьбі. А сестри були заслані до Сибіру. Вся родина – приклад героїчного служіння української нації. Шануймо героїв національно-визволеної боротьби! Герої не вмирають! Як би вся Україна була національно свідомою, як родина Степана Бендери, не було б в Україні ані Голодомору-геноциду, ані 7 млн. жертв ДСВ, ані сучасної війни на Донбасі. А Мордор/РФ – імперія Зла давно розвалився на окремі маленькі та безпечні для світу держави
Анонім до дідо Показати IP 1 Січня 2017 20:29
Якби вся Україна була свідомою? Не було б ДСВ? Що це за маячня? В 1939-45 роки "свідомість" по-Бандерівськи куди могла завести, не здогадуєтесь?
Анонім до Анонім Показати IP 1 Січня 2017 23:07
історія не знає поняття "якби". але пропоную повправлятись на тему: що було би якби: 1. СССР не допомогав гітлерівській німеччині будувати армію. 2. СССР не підписав пакт молотова-рібентропа.
Анонім до Анонім Показати IP 2 Січня 2017 13:30
По п. 1. - не думаю, що таке мало місце, керівники СРСР ким-ким, а самовбивцями точно не були. По п. 2 - завдяки пакту Молотова-Ріббентропа замлі, на яких ми з Вами живемо, стали УРСР, а потім Україною. Сильно сумніваюсь, що Ви б зараз писали українською, як би Ваші діди-батьки жили б за Польщі. Сам пакт був просто відтягуванням неминучого.
Анонім до Анонім Показати IP 2 Січня 2017 15:41
по п.1 раджу почитати: http://www.vokrugsveta.ru/telegraph/history/567/; по п.2 - пакт Молотова-Рібентропа був апофеозом багаторічного савєцко-гітлерівського співробітництва, який свідчить про те, хто був реальним колаборантом, вішаючи при цьому всіх собак на ОУН-УПА. історія не знає поняття "що було б", якби країни світу не потурали фашистській німеччині. варіантів дуже багато. а для України (особливо західної) найгіршим варіантом була війна на два фронти - проти гітлерівської німеччини і такого ж фашистського по суті СССР
Virji Показати IP 1 Січня 2017 19:40
А ти діванний патріот чогось не в Ато. А ну на захист неньки. Чи базікати легше. А там страшнувато.
Анонім до Virji Показати IP 1 Січня 2017 23:08
приходь завтра у військкомат. у тебе бачу є гаряче бажання
Франко Показати IP 1 Січня 2017 20:01
Громадяни поважайте своїх героїв
Анонім до Франко Показати IP 1 Січня 2017 20:25
Бандера - не мій герой!
Анонім до Анонім Показати IP 1 Січня 2017 23:09
а хто твій герой ?
Анонім до Анонім Показати IP 2 Січня 2017 13:51
Багато хто. Наприклад, льотчик Олександр Мамкін, який під час Великої Вітчизняної війни врятував діток ціною власного життя - почитайте, в нього замість рук та ніг через пожежу в літаку лишились майже самі кістки, але він зумів посадити літак. Потім лікарі, коли його мертвого дістали з кабіни, не могли зрозуміти, як він від больового шоку не втратив свідомості. Або навіть кожна проста людина, простий українець, який навіть тепер, коли наш уряд обікрав всіх і продовжує красти, далі чесно працює, сплачує комунальні, намагається виростити дітей чесними і працелюбними - це в наш час справжній подвиг!
Анонім до Анонім Показати IP 2 Січня 2017 15:54
Я РОЗУМІЮ, що багато людей вчиняли в історії людства героїчні вчинки. я можу навести таких прикладів тисячі. але в даному випадку йдеться про історичні постаті, діяльність яких формувала історію. щодо мамкіна мені чомусь та історія , у якій у підбитому літаку постраждав лише пілот, нагадує анекдот про останні слова матросова. на всіх ресурсах історія слово в слово повторюється, що наводить на думку, що вона написана однією журналістською рукою
Ще не зовсям свідоми Показати IP 1 Січня 2017 20:30
Дідо. Перш ніж писати тут маячню про бандита та його дідів-прадідів, поїдьте в Єрусалим та Варшаву і скажіть місцевим простим людям те, що на сайті накалякали. Думаю, в кращому випадку без зубів і на милицях в Україну повернулися би.
але зовсім дурнувати до Ще не зовсям свідоми Показати IP 1 Січня 2017 23:10
вийди на майдан і розкажи про свої погляди. ліпіни гарантую
Олександр Показати IP 1 Січня 2017 21:30
Дякую Богу, що у нашому Луцьку ще не геть народ здурів. Бажаю тільки владі гарно вивчити дописи під цим матеріалом і зробити висновки. Шкода, щоправда, що конюктура ринку у нас вирішує все. А що, здавалося б, заважає на перших же виборах зробити міський референдум про ставлення до цього ідола?
123 Показати IP 1 Січня 2017 21:48
Таке відчуття, що на волинських сайтах сидять засланці і строчать коменти протиукраїнського напрямку
Анонім до 123 Показати IP 1 Січня 2017 23:14
погано люстрацію провели, от тролятина і повилазила
Анонім Показати IP 1 Січня 2017 22:17
А Ви не замислювались, що це не "засланці", а Ваші співвітчизники. І що замість ура-патріотизму вони обирають знання і аналіз?
Анонім до Анонім Показати IP 1 Січня 2017 23:13
"знання" вони набрались із запліснявілих савєцкіх агіток
Анонім до Анонім Показати IP 2 Січня 2017 13:56
Навіщо демонструвати такий рівень ведення діалогу? Те, що Ви вважаєте своїх співвітчизників гідними тільки "запліснявілих савєцьки агіток" і не здатними читати серйозніші джерела, не робить Вам честі.
Анонім до Анонім Показати IP 2 Січня 2017 15:57
а тому що ці особи нічого іншого слухати не хочуть. вони мають чітко запрограмований світогляд. всі інші аргументи їх не цікавлять і про ніякий діалог не може бути мови
ТАя Показати IP 2 Січня 2017 02:55
Бандера – Герой, визволитель України, й ми це повинні пам'ятати. Мусимо відбудовувати українськість нашої держави шляхом вивчення правдивих історичних фактів і оприлюднення їх в пресі і засобах інформації,а тако ж, більше вивчати це в школах. Треба оприлюднювати факти поневолення большевиками наш патріотичний народ і наші землі, які всі віки були ласим кусочком для ворогів. Ніхто в світі не ігнорує так правдивою історією свого народу як це роблять у нас. Комусь це вигідно і добре видно це саме тепер, коли на сході України іде війна яку хтось назвав АТО. Не АТО це, а останні потуги москви знищити нас на нашій території. Слава Україні!
Анатолій Бідзюра Показати IP 2 Січня 2017 09:46
Не слухайте колоборантів і яничарів, лучани. Ми завжди були нескореними і гордими. Безумовно, всілякі рагулі і песики будуть верещати на радість 5 колоні. Проте, С. Бандера, таки наш герой!
Анатолію Бідзюрі Показати IP 2 Січня 2017 11:39
коментар було видалено
Бідзюрі і Таї Показати IP 2 Січня 2017 11:59
Може він і ваш герой, але не наш. І не лізьте до нас зі своїми героями. А щодо іншого: так, наш народ поневолювали, ніхто не сперечається. Але методи бандерівців - не наші. А як ваші, то значить і ваші руки у крові
Анонім до Бідзюрі і Таї Показати IP 2 Січня 2017 16:01
ти спочатку змий кров з комуно-фашистських рук, які мільйонами знищували український народ. ОУН-УПА вела визвольну війну проти фашистських та савєцьких окупантів.
злий Показати IP 2 Січня 2017 12:11
коментар було видалено
луцький Показати IP 2 Січня 2017 13:03
Це для такої купки людей пам'ятники будують?! Кількість людей нікого не хвилює? До чого все котиться - жах! :(
Анонім до луцький Показати IP 2 Січня 2017 16:01
втікай в парашію. там тобі буде комфортно
Житель 33-го Показати IP 3 Січня 2017 07:12
З Новим роком усіх дописувачів! Я в певнений і знаю, що новий Майдан не за горами, а люд маяючи вже зброю у руках а не палки як у бандерівців будуть дійсно вже наводити лад у державі. А то бідні бандарерівці так хотіли до Європи, що аж до влади монополістів привели. А замість Європи як бачимо привели до Ж..пи!
Алла Показати IP 3 Січня 2017 21:48
Любому образованному человеку понятно, что такие люди, как С. Бандера рождаются не часто, это настоящие герои, патриоты. Их потомки были бы гордостью Украины. А вместо этого Украина кишит потомками НКВДистов, вертухаев, членов заградотрядов. Наследники коммуно-комсомольцев еще долго будут терзать эту страну.Империя все сделала, чтобы уничтожить украинский дух. А как только станем достойными наших патриотов, вот тогда будут и памятники.