USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.70
  • PLN 9.76 9.95

Беркуту дозволили стріляти в протестуючих

20 Січня 2014 16:30
Під час виконання наказів співробітникам "Беркута" дозволяється застосовувати фізичну силу, спецзасоби та вогнепальну зброю.

Про це йдеться в наказі №19/24796 за підписом глави МВС Віталія Захарченка, зареєстрованому в Мін'юсті, пише Лігабізнесінформ.

Так, згідно з "Положенням про спецпідрозділ міліції громадської безпеки "Беркут", правоохоронцям під час виконання наказів дозволяється застосовувати фізичну силу, "спеціальні засоби і вогнепальну зброю у випадках і в порядку, визначених статтями 12 - 15 ч.1 Закону України "Про міліцію".

Завданнями спецпідрозділу визначаються забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав, законних інтересів; запобігання правопорушенням, охорона і забезпечення громадського порядку; участь у заходах щодо розшуку та затримання осіб, підозрюваних у скоєнні кримінальних злочинів і т.п.

"Підрозділ підпорядковується начальнику ГУМВС, УМВС, а у разі його відсутності - заступнику. При виконанні завдань поза регіоном постійної дислокації підрозділ переходить в оперативне підпорядкування відповідного начальника ГУВС, УВС", - зазначено у документі.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Хомич Показати IP 20 Січня 2014 16:47
От і приїхали ... ігри в євродеградацію скінчилися, манатки за спину і додому з майдану!
Павлович до Хомич Показати IP 20 Січня 2014 16:52
Ну якщо опозиція недолуга і не розуміє в що "грає" - то іншого немає!!! Нажаль...:(
Алексей до Хомич Показати IP 20 Січня 2014 17:08
Якшо так буде дальше люди вийдуть і будуть боротися )Беркут буде стріляти ми тож будем я сам особисто візьму в рукі ружйо і піду протів них
Лучанка до Алексей Показати IP 20 Січня 2014 17:47
Ы) если так пишут на родном патриоты - не странно, что они как бычки мечутся по майдану)
Лучанин до Алексей Показати IP 20 Січня 2014 18:07
Люди не вийдуть, вийдуть такі як ви. Зі своїм ружжом і залишешся лежати посеред майдану. Не Беркут почав перший. Та й є ще мільйони українців проти тих тисяч які будуть не на вашому боці. Як кажуть, за що боровся, на те й напоровся! Вже не за горами!
Чарівник Смарагдовог до Лучанин Показати IP 21 Січня 2014 00:13
Всі ми десь будемо лежати! Тільки на чиїсь могили носитимуть квіти а на чиїсь плювати. Краще померти стоячи ніж все життя повзати на колінах. (Ернесто Че)
Анонім до Хомич Показати IP 20 Січня 2014 17:57
100%. А який Ви Хомич?
уточнення Показати IP 20 Січня 2014 17:23
хочу внести деякі уточнення. По-перше за №19/24796 від 11.01.2014 року зареєстроване в Мінюсті Наказ Міністра внутрішніх справ №1011 від 24.10.2013 року. По-друге, Даним Наказом затверджено Положення "Про спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки "Беркут". По-третє, положення ще не набрало чинності, оскільки не було опублікованим. По-четверте, у Положенні є чітке посилання на ЗУ "Про міліцію", а саме статті 12 - 15, якими власне і передбачене застосування засобів впливу на громадян. Варто додати, що і раніше, згідно ЗУ "Про міліцію" працівникам міліції було дозволено у певних випадках застосовувати заходи впливу, у тому числі вогнепальну зброю. Тому, дане Положення лише конкретизує дії спецпідрозділу, а Закон залишився без змін. По-п'яте, мітингувальникам боятися нічого, адже п.6 ст.15 ЗУ "Про міліцію" визначено наступне: "Забороняється застосовувати і використовувати вогнепальну зброю при значному скупченні людей, якщо від цього можуть постраждати сторонні особи". Ось так от. більше того, у ст.19 Конституції України визначено: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України". Захищайте свої права законним шляхом.
Закон не для всіх до уточнення Показати IP 21 Січня 2014 00:15
Охоронці закону вже давно наплювали на Закон..
Лучанин Показати IP 20 Січня 2014 17:58
Наказ стосується не мирних громадян, а бандюг з коктейлями Молотова, що все руйнують і підпалюють. Це різні категорії!
Чарівник Смарагдовог до Лучанин Показати IP 21 Січня 2014 00:19
Ви не враховуєте, що цей поділ вельми умовний. І перехід з однієї категорії в іншу - справа кількох секунд. І взагалі є приказка: хочеш миру - готуйся до війни.
123 Показати IP 21 Січня 2014 09:00
Нарешті! Слава беркуту!!!