USD 28.15 28.30
  • USD 28.15 28.30
  • EUR 34.00 34.23
  • PLN 7.45 7.55

Через Іспанію заблокована видача Фірташа до США

Європейський ордер на арешт, виданий Іспанією, ще півроку тому був головним болем для Дмитра Фірташа. Мільярдер, який вже понад три роки чекає у Відні на екстрадиції до США, в інтерв'ю австрійським ЗМІ натякав, що за іспанським ордером буцімто також стоять американці, для яких «головне, щоб Фірташ не повернувся в Україну». В Іспанії Фірташа називають головою злочинного угруповання, яке займалося відмиванням грошей і вимагають його екстрадиції. Тим часом США вже три роки домагаються екстрадиції Фірташа, звинувачуюючи його у корупції, пише Deutsche Welle.

Іспанці не поспішають

Як не парадоксально, тепер іспанський ордер грає на руку олігарху. Після рішення Вищого земельного суду Відня, який у лютому дозволив екстрадицію до США, іспанський ордер є єдиною причиною, чому Дмитро Фірташ ще не у Сполучених Штатах. Адже у разі, коли існують два паралельні запити на екстрадицію від різних країн, рішення кому видавати підозрюваного ухвалює міністр юстиції. Однак спершу він має дочекатися рішення суду щодо екстрадиції - як щодо запиту однієї країни, так і щодо іншої. Але якщо судове рішення щодо екстрадиції Фірташа до США вже є, то суд в іспанській справі ще навіть не починався.

Замість двох місяців, відведених європейським законодавством на розгляд ордерів з інших країн ЄС, іспанський ордер на Фірташа залишається без судового розгляду вже вісім. Спершу його розгляд відклали до моменту, поки австрійський суд ухвалить рішення в американській справі. Однак рішення за запитом США ухвалене ще п'ять місяців тому, а питання екстрадиції до Іспанії досі не зсунулось з мертвої точки.

Справа, що розвалюється

У квітні Земельний суд Відня направив іспанським колегам запит з проханням надати додаткову інформацію щодо обставин злочину, в якому підозрюють Фірташа. Утім, відтоді з Іспанії не надійшло жодної відповіді, повідомили в австрійському суді. Нещодавно австрійська сторона через Європейське відомство з питань співпраці у сфері юстиції - Eurojust - подала Іспанії заяву з вимогою термінової відповіді. «Відповіді на заяву про терміновість справи немає. У вересні ми подамо ще одну заяву», - повідомила DW речниця суду.

Натомість у 21-му Місцевому загальному суді Барселони, який у листопаді минулого року видав ордер на арешт Дмитра Фірташа, відмовилися коментувати причини зволікання. Тим часом перспективи справи за підозрою у відмиванні грошей стають дедалі туманнішими. Зокрема, наприкінці червня Іспанія скасувала Європейський ордер на арешт Хареса Юссефа, якого слідчі у Барселоні вважали правою рукою Фірташа в «очолюваній ним злочинній організації». Юссеф, як і Фірташ, багато років мешкає у Відні. Як повідомили у Земельному суді Відня, ордер скасували після того як Юссеф відвідав Барселону і надав суду роз'яснення щодо обставин справи. Йшлося про походження грошей, за які здійснювалися операції з нерухомістю. «Ордер на арешт був відкликаний щойно мій підзахисний надав роз'яснення іспанським правоохоронцям», - підтвердив адвокат Юссефа Клаус Айнедтер. Адвокати Дмитра Фірташа і його речник не відповіли на запитання DW щодо подальшої долі іспанської справи.

У США готуються до приїзду Фірташа

Три роки Дмитро Фірташ ігнорував суд у Чикаго, який видав американський ордер на його арешт. Олігарх винаймав лобістів у США, а також виділяв гроші на підкуп правоохоронців у Німеччині, які мали через неформальні канали комунікації вийти на американських слідчих. Утім, після рішення австрійського суду другої інстанції, який дозволив екстрадицію Фірташа до США, найнята ним у Сполучених Штатах команда адвокатів активно включилася у процес. Захист українця кілька місяців тому вніс до суду у Чикаго клопотання з вимогою скасувати ордер на арешт, вказуючи насамперед на те, що їхній підзахисний ніколи не бував у США і не давав нікому хабарів на території цієї країни. Справа проти олігарха стосується імовірного підкупу чиновників в Індії для отримання дозволів на видобуток титану. США вважають, що Фірташ очолював злочинне угруповання, яке нелегально прагнуло здобути ліцензії на видобуток титану і давав особисті доручення на підкуп чиновників і фальсифікацію документів.

Читати ще: США знайшли, як посадити Фірташа на 50 років

Минулого тижня Департамент юстиції США надав суду відповідь на клопотання адвокатів Фірташа, поглибивши аргументацію запиту на екстрадицію. У документі обсягом у 115 сторінок, який є у розпорядженні DW, олігарха названо «високопоставленою особою російської організованої злочинності». Таку саму ключову роль у російському злочинному світі американські слідчі відводять і угорцю Андрашу Кноппу, який також є підозрюваним в «індійській» кримінальній справі. Кнопп - співавтор сумнівних посередницьких «схем» у торгівлі газом, таких як «РосУкрЕнерго» і Eural Trans Gas, які принесли мільярди Фірташу і його впливовим партнерам у Росії. Кнопп вже багато років проживає у Москві і досі ігнорував американську кримінальну справу. Утім, з наближенням екстрадиції Дмитра Фірташа до США, адвокати угорця активно підключилися до судового процесу.

Захистити США від російської корупції

Газовий бізнес Дмитра Фірташа був тісно пов'язаний з людьми з оточення Володимира Путіна. Зокрема, партнерами українського олігарха у «РосУкрЕнерго» були ставленики російського президента у «Газпромі». Після арешту Фірташа у Відні 2014 року саме впливові російські друзі прийшли олігарху на допомогу. 125 мільйонів євро застави за олігарха вніс Василь Анісімов- друг довіреної особи Путіна Аркадія Ротенберга, фігуранта санкційних списків США і ЄС.

Департамент юстиції США у наданих суду в Чикаго роз'ясненнях наголошує, що кримінальне переслідування Фірташа і Кноппа «найвищою мірою відповідає інтересам Сполучених Штатів». Притягнення їх до відповідальності зруйнує російську організовану злочинну групу і унеможливить подальше вчинення злочинних дій на території США, вважають у Федеральному департаменті юстиції. «Ця кримінальна справа має на меті захистити цю країну, її бізнес-середовище та її громадян від корупційного впливу і руйнівних дій міжнародної організованої злочинності», - йдеться в обґрунтуванні, наданому Департаментом юстиції. Фірташ і Кнопп планували продавати видобутий в Індії титан, дозвіл на видобуток якого був, вочевидь, отриманий за хабарі, американській літакобудівній компанії «Боїнг».

Екстрадиція буде нескоро

Швидкої екстрадиції Дмитра Фірташа до США не очікують і за океаном. Департамент юстиції звернувся до суду в Чикаго з проханням відтермінувати винесення рішення про припустимість чи неприпустимість кримінального переслідування українця у Сполучених Штатах до моменту екстрадиції обвинуваченого. Попередньо рішення очікувалося наприкінці серпня. Однак до цього моменту, переконані слідчі, Фірташ не буде переданий США. Не лише з огляду на зволікання Іспанії, але й через те, що олігарх анонсував скаргу на рішення про екстрадицію до Конституційного суду Австрії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 1
1111 Показати IP 3 Серпня 2017 09:08
Постоянная бессмысленная война становится смыслом существования режима. Победа не нужна. Победа бессмысленна. Потому что Океания всегда воевала с Остазией. Потому что война — это мир, свобода — рабство, незнание — сила…Что бы мы ни делали, всё равно получается совок. Совок, в котором девяносто процентов беднейшего населения совершенно бесправны, но формально имеют все права. Совок, в котором принята самая лучшая Конституция, а страна всё равно живёт по понятиям. Совок, в котором власть передаётся по наследству: от секретаря райкома — к его сыну, секретарю комсомола; от красного директора государственного предприятия — к его дочери, приватизировавшей завод.Почти каждый из нынешних власть имущих — родом из парткомовских, райкомовских, директорских, советско-профессорских, генеральских. Или из уголовных. В 1991 году они сменили вывеску и переписали правила игры, назвав их модным словом «демократия». В 2004-м они объявили очередной косметический ремонт. В 2014-м — капитальную перестройку. Но как бы мы ни надеялись, и что бы они ни делали, какие бы законы не принимали, но расклад не меняется: по-прежнему 10% парткомовско-чиновничьих бандитов живёт за счёт 90% остальных. И дело совсем не в гримасах капитализма. Рыночные отношения предполагают обязательную конкуренцию; совок — безусловное сохранение статус-кво, бесконечное воспроизводство феодальной системы. Иногда феодалы воюют между собой за право на наши деньги, наши ресурсы, наш труд, и тогда нам кажется, что осуществляется революция… Но нет — победившие феодалы ещё опаснее прежних; и бесправные становятся ещё бесправнее, правящие — упиваются вседозволенностью. Война, патриотические чувства, консолидация нации — только укрепляют правящий режим. Во время войны можно больше запрещать, больше следить, больше сажать, больше забирать. Военная индустрия феодального государства исправно платит ренту феодалам. Опасных пассионариев пожирает фронт. Ежедневные кровавые жертвы формируют в массовом сознании образ страшного, непобедимого врага, единственной защитой от которого является мудрость высших руководителей. Если бы не они — было бы ещё хуже, если бы не они — мы бы все уже умерли. Постоянная бессмысленная война становится смыслом существования режима. Победа не нужна. Победа бессмысленна. Потому что Океания всегда воевала с Остазией. Потому что война — это мир, свобода — рабство, незнание — сила… И вот самое главное. Никакие выборы ничего по сути не изменят. Во-первых, сами выборы под контролем феодальной системы являются хорошо срежиссированной фикцией, грандиозным псевдодемократическим шоу, главная цель которого — периодическое понижение градуса социальной напряжённости. Выборы — это предохранительный клапан для перегретого пара. Во-вторых, никакая «партия», и никакие «лидеры» даже не предполагают демонтаж существующей феодальной системы. Кто бы ни пришёл к власти в результате формальных «выборов» — все они, от оппоблока до младодемократов — творцы системы или её производные, рабы, мечтающие иметь своих рабов. Иных система просто не подпускает к контролируемым ею «демократическим» процедурам — это делается с помощью карманных СМИ и «правоохранительного» репрессивного аппарата. Выиграть у системы, играя по её правилам, невозможно. Вот что важно знать, чтобы наконец начать выигрывать.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.