USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Чи приніс Майдан зміни: спогади та віче у центрі Луцька

21 Листопада 2015 21:35
Пригадати революційні події та подискутувати щодо того, чи змінив Майдан Україну, запросили лучан у День Гідності та Свободи.

Народне віче відбулося 21 листопада на Театральному майдані у Луцьку.

Після завершення панахиди за душами полеглих Героїв Небесної Сотні продемонстрували фільм про події луцького Євромайдану. Одночасно тих, хто прийшов, аби відзначити другу річницю Революції Гідності, закликали ставити підписи на підтримку бійців колишньої 51-ої ОМБ, проти яких нині тривають судові процеси.



Після перегляду фільму розпочали народне віче у формі спілкування з майданівцями, які прийшли до влади, та волонтерами.

Майданівців-представників різних гілок влади запитували про те, чи змінив щось Майдан.

Начальник департаменту інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації Іван Мирка зауважив, що відбуваються лише окремі реформи, до того ж, доволі в’яло. Він наголосив, що робота державного службовця може змінитися лише тоді, коли йому дадуть нові правила гри, адже реформи роблять не у Луцьку, а в Кабміні. Він зазначив, що після Майдану спостерігалася криза кадрів, а багато хто з революціонерів сам не погоджуватися йти на роботу в органи державної влади.



Депутат Луцької міськради Павло Данильчук зазначив, що тепер колишні регіонали та їхні прибічники кладуть квіти до пам’ятників Небесній Сотні, заробляючи собі на цьому політичні дивіденди. Він зазначив, що провина усіх майданівців полягає в тому, що немає такої структури, яка запропонувала б альтернативу післяреволюційних подій. Після справжнього повстання владу віддали представникам найбільших партій, які виходили на Майдан у Києві та «зливали» його. З його слів, завданням є об’єднувати тих, хто готовий «бити точково» на місцях, зокрема, не дозволяти корумпованим кадрам потрапляти в оновлені правоохоронні органи.



Сільський голова села Дерно Ківерцівського району Олександр Гуч розповів, що побачив позитивні зміни у свідомості молодого покоління. Зокрема, це він зауважив на прикладі дітей із Сумщини, з якими працював вихователем в одному з дитячих таборів у Карпатах. Нині діти приїздять з прапорами, усвідомлюють себе українцями, розуміють ситуацію на сході, співають українських пісень (цього не було ще два роки тому). Також чимало школярів зізнаються, що хочуть захищати Україну в майбутньому.



Майданівець Сергій Мерчук, який нещодавно долучився до нової поліції, розповів, що сподівається, що до правоохоронних органів вдасться повернути довіру завдяки революціонерам, які вступають до їхніх лав. Він зауважив, що Майдан, на жаль, не надто змінив країну, адже, наприклад, ще вчора відбувся концерт, який влада проводила «для галочки». Він закликав людей змінюватися попри те, як би складно не жилося.



Після цього про свою думку щодо волонтерського руху та того, чи він не згасає нині, розповіли представники волонтерського середовища.

Завершили віче спільним виконанням Державного Гімну України перед стендом Героїв Небесної Сотні.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 45
ник Показати IP 21 Листопада 2015 21:45
укщо наш президент не сделает выводов после вече по всей украине... то нема братьтя в нас гетьмана на украини
Скептик до ник Показати IP 22 Листопада 2015 17:37
Точно. И не буде.
Конюшина Показати IP 21 Листопада 2015 22:22
Одне *@йно, крім Мирки, звісно. Мирка няша)
А Показати IP 21 Листопада 2015 22:41
А Паша за цей час конкретно відгодувався.
!!! до А Показати IP 22 Листопада 2015 02:25
І квартиру не хілу купив! нехай розкаже за які-такі гроші!!!!
А до !!! Показати IP 22 Листопада 2015 11:58
коментар було видалено
Лучанка Показати IP 21 Листопада 2015 22:51
Нехай такі б заходи проводили паралельно біля порт сіті,там молодь гуляючи забуває про тих кому має завдячувати мирним небом!
Ас до Лучанка Показати IP 22 Листопада 2015 12:03
Молодь має завдячувати своім батькам,а до цього що небо не мирне було?
Андрій Показати IP 21 Листопада 2015 22:55
А Башкаленко не виступав? Не ділився тодішніми спогадами та сьогоденними досягненнями?
иван Показати IP 21 Листопада 2015 23:02
мирка а чому ти не сході
Ас Показати IP 21 Листопада 2015 23:15
Приніс долар по 25 газ по 7500 смертність зросла і дегенератів у владі так нам і треба маємо те що хотіли буде ще гірше і гірше війна громадянська за кусок хліба в європі мусульманам місце є,а християнам немає
Анонім до Ас Показати IP 22 Листопада 2015 08:05
Ми маеио не те ,що хотіли, не те, за що загинула Небесна сотня...... І треба про це пам'ятати!!!!
Анонім до Анонім Показати IP 22 Листопада 2015 11:51
Небесна сотня загинула для того, щоб скинути Януковича і на його місце поставити Порошенко. Якби її не було, то нічим було би виправдовувати такі дії.
Ас до Анонім Показати IP 22 Листопада 2015 12:11
Небесна сотня перетвориться на небесний міліон і тоді нічого не зміниться в цій краіні нічого не змінитья ніколи. А причина одна всі православні кріни бідні і люди там бідують
Гете Показати IP 21 Листопада 2015 23:36
Нет рабства безнадежнее , чем рабство тех рабов, себя кто полагает свободным от оков.
Анонім Показати IP 22 Листопада 2015 00:28
А чого добилися? З якого боку стало краще
небайдужа до Анонім Показати IP 22 Листопада 2015 03:07
Хочете сказати, що все марно?! Що невинні життя покладено даремно?! А чим ви допомогли добитися кращого? Всі тільки на готовеньке чекають. Треба працювати заради кращого майбуття. Хтось не побоявся ризикнути життям на Майдані, воює в АТО, а тут Вам змін не видно? Змініть свою свідомість. Хоч подякуйте тим, які за вас невдячних поклали життя. І не смійте говорити, що нічого не змінилось. Ідіть і змінюйте!
Анонім до небайдужа Показати IP 22 Листопада 2015 11:47
коментар було видалено
Майданутый до небайдужа Показати IP 22 Листопада 2015 12:08
коментар було видалено
віра до Анонім Показати IP 22 Листопада 2015 08:08
Добивайся, полішуче!!!!Не скіглі!Хто мае за тебе, вже голови поклали найкращі, тепер діло за тобою і такими ,як ти.. ...
Анонім до віра Показати IP 22 Листопада 2015 09:09
коментар було видалено
Анонім до віра Показати IP 22 Листопада 2015 10:37
коментар було видалено
Анонім до віра Показати IP 22 Листопада 2015 10:51
коментар було видалено
Анонім до Анонім Показати IP 22 Листопада 2015 08:48
коментар було видалено
Ас до Анонім Показати IP 22 Листопада 2015 12:27
З правого подивись направо
Українець Показати IP 22 Листопада 2015 01:22
Напередодні 2-ї річниці Майдану почалася якась масова істерія (хоча вона й не припинялася). Наприклад, журналісти та політики обговорюють погано вчинив Парасюк вдаривши ногою в обличчя СБУшника. Адже сбушник насправді зробив для Майдану багато !!! Тобто, якби він не підтримував революцію - ногою в обличчя можна. Всі цілі та дії в цій країні нібито спрямовані на ідеали майдани і майданівців. За межами цього кола людей просто не існує! Новий поліцейський хотів, щоб беркут розігнав Майдан - тепер його звільнять. Хлопці, ви задовбали зі своїм майданом. Я маю право його не любити і ви не маєте право обмежувати мене за це. Я не вважаю, що зона вільної торгівлі це головне досягнення цієї країни. Я вважаю, що людей, які стояли на майдані не можна випускати з країни, коли вони тікають жити в США або Європу. Я вважаю, що висловлювати свою думку і скидати президента - це не право, а ще й колосальна відповідальність. Сидіть, і насолоджуйтеся своїми плодами.
Українка до Українець Показати IP 22 Листопада 2015 09:29
І, що саме цікаве: ніяких перешкод активістам Майдана у отриманні візи у Америку чи Єс немає. Напршуються запитання...
303 до Українець Показати IP 22 Листопада 2015 10:07
"Я вважаю, що людей, які стояли на майдані не можна випускати з країни, коли вони тікають жити в США або Європу." - ++++++++++
Анонім до 303 Показати IP 22 Листопада 2015 12:50
коментар було видалено
Ас до Українець Показати IP 22 Листопада 2015 12:25
чим гірше люди жити будуть тим скоріше скоротиться населення на украіні треба 7 000 000 населення тоді і пенсія європейська буде памятаєте до 1950 Як в луцьку добре жилось всім все правельно порошенко робить він найкращий
Василь Показати IP 22 Листопада 2015 02:43
коментар було видалено
Тьху Показати IP 22 Листопада 2015 07:55
коментар було видалено
Лучанка Показати IP 22 Листопада 2015 08:17
коментар було видалено
Вася Показати IP 22 Листопада 2015 08:20
коментар було видалено
майданівець Показати IP 22 Листопада 2015 11:40
Нічого не змінилося. Навіть під час Майдану у Луцьку це виглядало як шоу балаган. Не змінилося навіть на 1 мікрон. Подивіться полішуки на результати виборів. Де ваші герої? В ду*і!
ВОВК до майданівець Показати IP 22 Листопада 2015 18:23
коментар було видалено
ку Показати IP 22 Листопада 2015 11:47
Цього патріота, на 8 фото з верху, бачив у візовому центрі, цікаво куди це він зібрався тай навіщо, якщо тут стільки здобутків що аж не знаєш куди їх ті здобутки подіти. )))))))))
я Показати IP 22 Листопада 2015 13:31
да, данильчук за майдан прикупив собы квартирку на киъвському майданы в луцьку
Ігор Показати IP 22 Листопада 2015 15:06
Блюзнірство на горі і смерті людей, які загинули на Майдані та гинуть на Сході.Ці,що так кричать голосно там не були, або були, сфоткалися і приїхали. Зробили учасника АТО і кричать,як вони люблять Україну. Нічого не змінилося після Майдану,жити стало сто раз гірше. почалася війна,де гинуть тисячі наших хлопців.А коли вона закінчиться ніхто не знає. І не хочуть знати,гинуть же не їхні діти.Он як рветься полішучня захищати Україну. А тому, що вигідно,щоб ця війна йшла. Що далі буде,знає лише Бог. Ні одного бандита не посадили за вбивство наших людей.Про що може бути мова.
вона до Ігор Показати IP 23 Листопада 2015 15:22
таке враження, що просто вибивають дітородне населення, щоб не плодились і не родились здорові нормальні українці.
ВОВК Показати IP 22 Листопада 2015 18:30