USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.88

Докупити стаж: як це буде працювати в Україні

24 Жовтня 2017 07:00
Нещодавно стало відомо, що українці зможуть купувати страховий стаж в необмеженій кількості для виходу на пенсію.

Про це повідомляє «Антикор»

Про нововведення розповів заступник міністра соцполітики Микола Шамбір в ефірі Радіо Свобода. Суть змін у тому, що до прийняття законопроекту про пенсійну реформу там існувало обмеження на покупку всього 2 років стажу. Тепер же від цих рамок повністю позбулися.

Відзначається, що з 2018 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію в 60 років складе 25 років. Вже після 2018 р вимога мінімального страхового стажу щорічно буде збільшуватися на рік, тому в 2028 р остаточним вимогою для призначення пенсії буде 35 років страхового стажу.

Скільки коштує стаж і навіщо його купувати

«Якщо людині 60 років і стаж становить 24 роки і 9 місяців, наприклад, то він зможе доопрацювати необхідний період і вийти на пенсію в тому віці, коли доопрацює цей стаж. Другий варіант: якщо людина не працює і йому не вистачає стажу в якійсь кількості, то його можна докупити - заплатити за ті періоди, коли не було внесків », - пояснює Шамбір.

Таким чином, якщо у людини не вистачає стажу, він може піти до відділення Пенсійного фонду та підписати угоду про те, що він купує відсутні місяці, а після просто заплатити страхові внески.

Як пояснює Шамбір, зараз мінімальний страховий внесок становить 704 грн на місяць - 22% від мінімальної зарплати в 3200 грн, але для покупки стажу ця сума множиться на 2, в підсумку, місяць стажу обійдеться українцям в 1408 грн. А за рік стажу доведеться віддати і зовсім 17 тис. Грн.

Експерти вважають, що покупка декількох місяців стажу вигідна для українців. Таку думку висловив голова бюджетного комітету громадської ради Міністерства фінансів Тарас Козак в прямому ефірі телеканалу ZIK.

«Це вигідно, якщо ви купуєте 1-3 місяці. Тому що ви оплатите один раз і тут же отримаєте пенсію, яка буде дорівнює цього платежу. А такі пенсії ви будете отримувати автоматично. Якщо ж не купити, то ви просто не отримаєте пенсію », - зауважив Козак.

А ось покупка року стажу і більше - ініціатива витратна. Тому як у людей, які вже знаходяться без роботи і їм не вистачає певної кількості часу для отримання пенсії, навряд чи знайдеться 17 тис. Грн.

Що таке страховий стаж і чим він відрізняється від трудового

Поняття «страховий стаж» з'явилося в країні з 1 січня 2004 року і замінило таке поняття, як «трудовий стаж». Але не всі записи в трудовій книжці про роботу людини відповідають його страховому стажу.

Для того, щоб робочий місяць зарахували до страхового стажу, сума внеску до Пенсійного фонду повинна бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок (тобто на даний момент не менше 704 грн). Якщо ж людина працювала на половину мінімальної зарплати, тоді страховий стаж буде нараховуватися не за місяць, а тільки за ті дні, за які були сплачені страхові внески.

До слова, до страхового стажу також входить відпустка по догляду за дитиною до трьох років, а ось служба в армії сюди не зараховується. Якщо ви вчилися у ВНЗ до 2004 року, цей період автоматично зарахується вам в трудовий і страховий стаж. А ось все, хто вчився пізніше, таких привілеїв не отримають. Варто зазначити, що весь трудовий стаж, який був отриманий до 1 січня 2004 року, буде зараховується як страховий.

За фактом, страховий стаж залежить не від кількості відпрацьованих днів або місяців, а від того, чи була заплачена потрібна сума внесків до Пенсійного фонду, яка знімається з заробітної плати при «білому» працевлаштуванні.



Нагадаємо, що згідно з новим законодавством, пенсійний вік не підвищується, але з'явилися вимоги до страхового стажу. Якщо людина офіційно пропрацював 25 років, він зможе вийти на пенсію в 60, якщо ж його стаж становить від 15 до 25 років, пенсійний вік підвищується до 63, а якщо менше 15, тоді пенсію дадуть тільки в 65.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Роман Показати IP 24 Жовтня 2017 11:05
17000 грн. х 35 років страхового стажу = 595000 грн. / 27 грн. (курс долара) = 22 тис. $. Скоро багаті люди будуть своїм дітям на повноліття дарувати сертифікати на дострокову пенсію. Мажори в 18 років будуть пенсіонерами зі всіма пільгами :(
скептик до Роман Показати IP 24 Жовтня 2017 11:29
а на фіга вона їм треба , та злиденна пенсія ?
скептик Показати IP 24 Жовтня 2017 11:32
у влади явно проблеми із наявністю мізків. якщо відкладати на валютний депозит по 17 000 щороку, то через 30 років там буде щонайменше 20 000 зелених.
Flyer Показати IP 30 Березня 2023 15:36
Пенсійні чиновники жирують за рахунок наших пенсійних внесків і наших обкрадених пенсій. Обкрадають пенсіонерів і ні в чому собі не відмовляють, … і ніякого за ними контролю. Брехали у відписках та відмовлялися надавати відомості по своїх заробітних платах. Нараховують собі різні види премій, які багаторазово перевищують їх оклади. Наприклад, в судовій справі № 380/12268/20 були задіяні 21 чиновників ПФУ: 1-на чиновниця з ПФУ та 20 з ГУ ПФУ у Л/о, але пенсіні злодії справно нараховували собі премії – «за інтенсивність» та інші види премій за обкрадання наших пенсій. Профспілка вимушена була неодноразово звертатися в ПФУ, УКЦ, щоб отримати ці відомості по їх заробітних платах, але повний список по зарплатах запитуваних пенсійних злодіїв так і не отримали – чиновники вигадали, щоб профспілка платила їм за запитувану інформацію, надіслали сторінки з одностороннім друком та неповно заповнені. https://ibb.co/C7wvqhc https://ibb.co/zQtZ8Cc https://ibb.co/BN3WhW9 https://ibb.co/3vXrTNb https://ibb.co/CBbZsgK https://ibb.co/Dg9T9wW https://ibb.co/C7wzyV8 https://ibb.co/PDkqRvr https://ibb.co/Cb4XsWQ https://ibb.co/HHQkdwK https://ibb.co/ZWNcG4g

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus