USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Інцидент зі священиками УПЦ МП обговорюватимуть на рівні області

21 Червня 2015 15:18
До депутатів облради звернулися члени комісії Луцької міськради щодо випадків неправомірного надання переваг духовенству УПЦ МП перед іншими конфесіями.

Питання про порушення вимог чинного законодавства при підготовці та проведенні урочистих заходів відзначення Дня пам’яті та примирення вдруге розглянули під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту 18 червня.

Нагадаємо, що інцидент, який трапився під час урочистостей 8 травня у Луцьку комісія розглядала під час засідання 12 травня. Йшлося про те, що тоді окремо надали слово для проведення поминального молебню Українській православній церкві Московського Патріархату, хоча представники чотирьох християнських конфесій – УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ та Римо-католицької церкви молилися спільно. Таким чином, на думку депутатів, це виглядало, як політична корупція, коли одній церкві представники влади надали перевагу над іншими. Також це могло означати, що попередня служба автоматично вважається недійсною.

Тоді чиновники облдержадміністрації, яких запросили для надання пояснень, проігнорували засідання комісії, тож депутати звернулися у прокуратуру щодо притягнення їх до відповідальності.

Як зазначив член комісії Богдан Шиба, надійшла відповідь про те, що органи прокуратури не мають відповідних повноважень. Відтак, звернення скерували для розгляду та реагування голові Волинської облдержадміністрації. Депутат відзначив, що до голови ОДА зверталися вже двічі, просячи прислати на засідання комісії відповідальну особу, або з’явитися особисто для пояснень – ці звернення лишилися безрезультатними, адже облдержадміністрація не відреагувала. Богдан Шиба запропонував затвердити висновки та рекомендації комісії щодо того, що дії відповідальних посадових осіб ОДА такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства та сприяють розпалюванню неприязні, ворожнечі між представниками різних релігійних організацій шляхом надання одній з них неправомірних переваг.

Враховуючи те, що подібні випадки продовжують траплятися і в інших населених пунктах Волинської області (зокрема, у Володимирі-Волинському, де священики УПЦ МП планували здійснювати богослужіння окремо від інших православних конфесій), від імені комісії звернуться до Волинської облради. У зверненні закликатимуть розглянути питання про виконання посадовцями ОДА чинного законодавства щодо свободи світогляду, віросповідання та створення умов для міжконфесійного порозуміння в області. Таким чином, передбачається, що питання розгляне відповідна комісія облради та у разі потреби винесе його на розгляд депутатів під час сесії Волиньради. Богдан Шиба наголосив, що проблема – загальнообласна, тож у міськраді її вирішити не зможуть.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 36
дідо Показати IP 21 Червня 2015 15:23
МП/РПЦ потрібно заборонити,як тоталітарну ворожу секту.
Анонім до дідо Показати IP 21 Червня 2015 15:34
коментар було видалено
Терітор до Анонім Показати IP 21 Червня 2015 18:24
Такі заходи церкви повинні проводити для членів церкви у своїх приміщеннях для віруючих. З історії відомо, що молебни поза приміщенням церквою відбувались тільки під час єпідемій і зоерема чуми.
Мік (галицька миша) до дідо Показати IP 21 Червня 2015 15:35
Що ти мелеш? УПЦ МП- то велика та поважна серед православних людей в усьому світі-єдина а Україні спражня канонічна церква, ти неуку!
ВОНО до Мік (галицька миша) Показати IP 21 Червня 2015 17:47
десь 60 мнлн душ у всьому світі є прихожанами РПЦ. так пятидесятників аж 600 млн душ не кажучи вже про 2,5 лярда католиків. дрібненька секта по масштабах планети а гонору ніби вони самі самі
Андрій до Мік (галицька миша) Показати IP 21 Червня 2015 18:45
Крисак Сахалінській, МП РПЦ заснував сРалін в 1943 році. (А УПЦ МП - похідна від неї,) Взагалі Моськовскій пЕдріахат ГБняєва - гнати з України, як і "сахалінськіх "знавців"". Зверніться до московскіх попів, щоб повінчали, провели в останню путь чи охрестили БЕЗКОШТОВНО.. Ага, це тільки в канонах такє сказано, а цих попів - своя "такса".. (Колись Христос виганяв торгашів з Храмів..) Не пора почиститись?
онижедети до Андрій Показати IP 21 Червня 2015 18:49
біжи, пора пити заспокійливе.
дивись в гугл до Мік (галицька миша) Показати IP 21 Червня 2015 21:34
митрополит рпц угрожает новым чернобылем
Анонім до Мік (галицька миша) Показати IP 21 Червня 2015 22:57
Невже церковні миші московської парафії такі мудрі? Мені здається, мишко, що ти іронізуєш своїми умовиводами про московську церкву.
День до Мік (галицька миша) Показати IP 22 Червня 2015 21:11
Стосовно єдиності канонів - це особиста справа кожного. Ми світська держава, і церква являється просто релігійною організацією......... А тепер візьмем до уваги, що УПЦ МП така сама релігійна організація, як і всі інші, то про шо зара ти ведеш мову???? Єдина, справжня, канонічна церква!!! Дорогі друзі!!! Коли ці канони писались???? На вселенських соборах15-18 століть назад??? Коли обізнаних людей було одиниці? Ти ще скажи, що Кіріл Гундяєв єдиний справжній патріарх канонів і ми маємо приклонятись перед ним....ну ж МП, значить і Московія керує УПЦ МП........чи як??? Тут мова ведеться, що вони нічим не відрізняються від всіх інших конфесій, і права бути кращими чи мати переваги не мають взагалі
))) до дідо Показати IP 21 Червня 2015 18:10
мо, краще раду цю розігнати, щоб не позорились?
православний фашизм до дідо Показати IP 21 Червня 2015 21:37
фільм про єто.набирай в гугл: ЗАПРЕЩЕННЫЙ ФИЛЬМ ПРО РПЦ
до дідо до дідо Показати IP 22 Червня 2015 11:10
Шибу треба заборонити. Кожна церква має право на своє існування. Проово вибору кожної людини ми живем в демократичній країні. Замісить того щоб псіювати ворожнечу нехай Шиба займеться корисними справами.- наприклад помолиться за загиблих в аварії яку він скоїв. Попіаритись хоче пер виборами- час пройшов
Анонім Показати IP 21 Червня 2015 15:36
Проблема нашого сьогодення : ДЕ НЕМА ПРОБЛЕМИ - МИ ЇЇ ЗРОБИМО, а ДЕ Є ПРОБЛЕМА- ЗАКРИЄМО ОЧІ !!!
да до Анонім Показати IP 21 Червня 2015 21:45
то всьо пусте..заніматса економікой..тоєсть нагнути спину і на прохідну. за хліб...про ярмо знающі люді попєчуться..
дідо Показати IP 21 Червня 2015 15:39
РПЦ благословляє кремлівську сатану,яке напало на Україну та вбили 10 тисячс українців.
алекс Показати IP 21 Червня 2015 15:42
Геть московського попа.
АС до дідо Показати IP 21 Червня 2015 16:03
коментар було видалено
дідо до АС до дідо Показати IP 21 Червня 2015 16:08
В Україні нема роколу. Є зовніщня фашистська агресія. Недомірок Путлєр окупував Крим та Донбас. І все з благословінням Гундяя.
Луцьк Показати IP 21 Червня 2015 16:14
Мік. 100% і 12 балів.
БОГ Показати IP 21 Червня 2015 16:23
гоговне що шиба експегт в цегкві загаз ве погамнішае ну що ви він у всьому розбегеться
в шоці Показати IP 21 Червня 2015 17:33
коментар було видалено
Бастер Кейсі Показати IP 21 Червня 2015 20:20
блін, та замініть дітям частину шкільних підручників, на книги з психологіі, і така хєрь як релігія, зникне у тому поколінні
макс Показати IP 21 Червня 2015 20:53
З яких пір пришиба Шиба став авторитетним експертом в галузі релігії? Як горіляку хляти і аварію з смертельними наслідками влаштувати - то він був дійсно вдалий. А в частині релігії, вибачте, - лай.....о.
та до макс Показати IP 21 Червня 2015 21:19
Сиба навіть в га.ні не розбереться а ще до церков лізе.
А Показати IP 21 Червня 2015 21:55
Вже давно це пройшло, забулись. Але треба розворушити, зтравити людей. Більше цим при...кам, по другому не можу, зайнятись немає чим.
бог до А Показати IP 22 Червня 2015 01:09
бо треба брали вiдповiдальнiсть треба шевелити i зтравлювати поки винуватець не почне каятись нiчого не забуто шиба повинен своею кровью викупити свою вину
111@ Показати IP 21 Червня 2015 22:40
Уже остогидло як политики лизуть у церкву.Ми люди и кожен мае право яку виру сповидувати.
Ігнатій Лойола Показати IP 22 Червня 2015 00:04
А в чому полягає сам інцедент? Тепер Шиба буде вказувати кому і з ким молитись? Ну не хотіли вони з ними спільно молитись, кому яка справа?
День до Ігнатій Лойола Показати IP 22 Червня 2015 21:14
НУ не хтіли, то ідіть собі тихенько в свій храм і там собі моліться скільки влізе!! Єднання конфесій показує єднання людей, які ходять до них. УПЦ МП показало своє ставлення до цього
Месник. Показати IP 22 Червня 2015 08:02
І Ви ще миру хочете в цій Державі? Накинулися всі, хто за, хто проти. Тут і Путлєра не треба, самі собі глотки поперегризаємо. Віру туди вписали. Давайте ще Христовий похід зробимо.(( Гидко слухати та читати.
шеф Показати IP 22 Червня 2015 09:31
релігія має обєднувати націю. не думаю що м.п. працює на обєднання. будьмо обережні .
Прихожанин УПЦ КП Показати IP 22 Червня 2015 19:05
ЦИХ ТВАРЮК З УПЦ МП РПЦ В УКРАЇНІ ГНАТИ З УКРАЇІНИ, *** *** І ТАКІ ПОГЛЯДИ У КОЖНОГО НОРМАЛЬНОГО УКРАЇНСЬКОГО ХРИСТИЯНИНА.
Анонім Показати IP 25 Червня 2015 11:42
Шибу на шибу
прихожанину Показати IP 25 Червня 2015 19:18
Мабуть, нешановний, ви прихожанин скотобійні, а не церкви.