USD 24.8 25
  • USD 24.8 25
  • EUR 27.45 27.69
  • PLN 6.35 6.46

Лучанам пропонували відмовитися від «соціалістичного» Діда Мороза

Не використовувати нав’язаний соціалістичною антирелігійною обрядовістю образ Діда Мороза та замінити його Святим Миколаєм пропонувала депутат міськради.

Про це йшлося під час 15-ї сесії Луцької міськради 30 листопада.

У запиті до міського голови депутат Анна Мовяк зауважила, що нинішній етап розвитку суспільства гостро ставить проблему поваги до рідної мови та традицій. З її слів, в стародавніх традиціях сконцентрована багатовікова культура українського народу. Так, напередодні Різдвяних свят вона закликала пригадати, що відзначення Нового року з Дідом Морозом повертає в радянське минуле, адже це вигаданий герой, який впроваджувався внаслідок соціалістичної антирелігійної обрядовості.

Під час проведення святкових заходів вона пропонувала відмовитися від використання образу Діда Мороза, а натомість використовувати образ Святого Миколая. Окрім святкувань в комунальних закладах, таку рекомендацію депутат пропонувала спрямувати підприємствам та організаціям усіх форм власності.

Втім, запит отримав підтримку лише 19 обранців міської громади.
Реклама
Загрузка...
Коментарів: 17
Лучанин Показати IP 30 Листопада 2016 16:29
Вони там після виборів вже деградують?? Якесь прокляте місце. Білбше не має нагальніших проблем. Краже ти вийшла з лопатою та сніг поприбирала.
Луч до Лучанин Показати IP 30 Листопада 2016 23:54
Ви шо? Дід мороз сепар? Да не сепар Он. Он бухарик. Є така мудрість: "Ті, що вживають алко і ті хто співае революції не роблять".
Анонім Показати IP 30 Листопада 2016 16:36
Idioto
Лука Показати IP 30 Листопада 2016 16:40
В педколеджі є такий простужений Черніка М. Д. Випустив збірник дитячих пісень.Рядки з його пісні: "Баба Снігова в гості до нас прийшла ріки і озера кригою вкрила". От хто морозить, а ви Дід мороз, дід мороз. Тупі дітки.
лучани Показати IP 30 Листопада 2016 16:47
Дєда Мароза придумали більшовики. В Україні є тільки Святий Миколай. Новий рік -пянка серед посту.
Оленю до лучани Показати IP 1 Грудня 2016 02:58
Святий Миколай не тiльки в Украiнi
Анатоль_ Показати IP 30 Листопада 2016 16:49
Ніколи не відмовлюсь від Діда Мороза та Снігуроньки!
геть ! Показати IP 30 Листопада 2016 17:12
Дід Мороз - ворог україни !!! то в нас через нього усі проблеми ! Гееееть !
777 Показати IP 30 Листопада 2016 17:24
Тобто Анна Мовяк рахує Діда Мороза агентом Путіна? То далі йдіть: забороніть ялинки, бо радянські діти завжди хороводили навколо ялинок. Зобороніть вдягати дівчаток у сніжинки, бо кожна радянська дівчина колись була сніжинкою. Взагалі відмініть свято у ті числа, що святкували Новий рік у радянські часи. Бо 1 січня народився Степан Бандера!!! Ось це свято!
до геть до 777 Показати IP 30 Листопада 2016 18:34
де*іл..такі як ти і баламутять людей...
О! Показати IP 30 Листопада 2016 17:54
Най-най "розумніші луцькі та волинські " обібранці! та анна Мовяк .Запропонуйте відмовитись від ялинки. Нового року і ще щось може збреде в ваші "світлі" уми ?
дідо Показати IP 30 Листопада 2016 18:05
Церква називала Діда Мороза демоном.На Західну Україну Дід Мороз прийшов після 1945 року, насильно витіснивши свого побратима Святого Миколая, «реабілітованого» лише в часи незалежності. Дід Мороз був одним із елементів пропаганди
Марія Показати IP 30 Листопада 2016 18:12
Я не розумію,що проблем для вирішення вже немає?причому тут Дід Мороз,д**іли схаменіться ,був і буде Дід Мороз,а може ще придумали б дід бандера?прид*ркуваті,подумали б як учнів нагодувати і щоб тепло було в школах,короче Україна деградує все далі і далі
волинь Показати IP 30 Листопада 2016 18:31
хай поцілують мене в одне місце...ніколи невідмовимось...що??? немае проблем більше..баламутять людей.....ми вже дожились до ручкі...
Сераховичі до Марія Показати IP 30 Листопада 2016 18:34
Дуже шкода .що обібранцям усіх рівнів приходять"бредові" ідеі і дуже часто! А дійсно до чогось розумного та необхідного не те що ума не вистачає-він в них відсутній!
Пасажир Показати IP 1 Грудня 2016 08:34
"адже це вигаданий герой, який впроваджувався внаслідок соціалістичної антирелігійної обрядовості." Круто! А Миколай - реальний депутат міської ради? Пані Анно, почитайте статтю 35 Конституції України.
ВЯЧЕСЛАВ Показати IP 1 Грудня 2016 09:05
АННО,зробіть щось розумніше!