USD 28.50 28.69
  • USD 28.50 28.69
  • EUR 32.05 32.50
  • PLN 7.00 7.07

Суд над Силюком: комбриг для дачі свідчень не з’явився

Під час чергового судового засідання по справі бійця 51-ої ОМБР Максима Силюка, яке відбулося сьогодні, 28 січня, у режимі відеоселектору, нарешті допитали свідка обвинувачення Сергія Чембулаткіна. Олександр Жакун – комбриг 14-ої ОМБР у Червоноармійський суд Донецької області для дачі свідчень не з’явився. Причина – виконання важливих службових завдань. Про це повідомляє Буг.

Нагадаємо, Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло про судилище над бійцем, коли прокуратура півроку шукає винних. Так, боєць колишньої 51-ої ОМБ пройшов судове засідання у Володимирі-Волинському, під час якого з нього зняли кримінальне обвинувачення через залишення військової частини. Втім, військова прокуратура домоглася апеляції й повторного суду. Під час минулих судових засідань свідок звинувачення заплутався у показах та з’явився новий прокурор – Олег Балакунець.

Сергій Чембулаткін у період несення служби Максимом Силюком був його командиром. Правда, пригадати підлеглого одразу не зміг. Точних фактів, дат та причин виникнення кримінального провадження проти військовослужбовця командир не озвучив судові. Щось приблизно пам’ятає, однак, чітких свідчень дати не міг. Чому так наполягав державний обвинувачував на важливості показів Чембулаткіна – не зрозуміло.

Все, що повідомив свідок – це порядок залишення військовослужбовцями частини.

«Закон ми знаємо. А як насправді відбувався розпуск бійців при поверненні 51-ої ОМБР зі сходу на місце постійної дислокації у Володимир-Волинський?», – запитав суддя Валентин Лященко. На що Чембулаткін ще раз повторив статутний порядок залишення бійцями території військової частини.

Далі почалася довготривала тяганина із з’ясуванням, чому Силюк не перебував постійно в частині у Володимирі-Волинському. Максим сказав, що усним наказом, який віддав полковник Яцків, їм дозволили відбути у місце постійної дислокації. У вересні-жовтні 2014-го року у частині В 3938 відбувалися масові збори військовослужбовців, де командування бригади не віддавало солдатам жодних наказів, не ставило завдань до виконання та взагалі казали, що не знають, як чинити із бійцями і що з ними робити.

На той момент в частині взагалі панував хаос – ніякого чіткого контрольно, пропускної системи, повальна пиятика та не облаштовані для нормального проживання казарми. Про це розповів свідок захисту, товариш Силюка Віталій Несторик. Максим двічі в тиждень приїжджав у військову частину, з’являвся на очі командирам дивізії, однак ніхто жодних наказів йому не віддавав. На нього просто не звертали уваги.

Боєць оформлював документи – довідки – на оформлення посвідчення «Учасник бойових дій». Усі командири, які підписували документи, бачили Силюка. І лише рік поспіль прокуратура зацікавилася фактом його відсутності на місці несення служби.

Хлопці із телевізійних новин дізналися про реорганізацію 51-ої ОМБР у 14-ту ОМБР. Ніхто до їхнього відома не доносив накази про те, що вони автоматично стали бійцями нового формування.

Через дурість військового механізму, сьогодні тим, хто вижив та намагається жити далі, замість «дякую» «шиють» кримінальні справи. Подібних прецедентів в Україні більше ніж 1700-т.

Зауважимо, вчора, 27 січня, у Володимирі-Волинському відбулося судове засідання у справі бійців 51-ої бригади.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus