USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.87

Інавгурація у найбільшому ВНЗ Волині: 1715 першокурсників обрали СНУ

9 Вересня 2017 15:35
Кроком в майбутнє освіти і майбутнє України для студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки назвали день інавгурації нового навчального року, яка відбулася 9 вересня у Луцьку.

Поблизу головного корпусу СНУ імені Лесі Українки новий навчальний рік оголосив відкритим ректор Ігор Коцан.

Митрополит Луцький та Волинський Михаїл благословив першокурсників та магістрів на успіхи в навчанні. Він зауважив, що, зробивши крок у приміщення університету, студенти зробили крок у майбутнє освіти та у майбутнє України, адже обрали свій найкращий український ВНЗ. Він подякував студентам, за те, що, як справжні патріоти, не спокусилися на безплатні польські чи дорогі англійські університети.

Митрополит наголосив, що ніхто не підтримає українську науку, якщо її не підтримуватимуть український професор та український студент. Він закликав на студентів Боже благословення. Побажавши успіхів у навчанні та особистому житті та зичив, аби Господь дав нам перемогу над агресором та над людськими немочами, адже сильна людина – та, яка може перемогти себе.
Після покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку велелюдна хода студентів усіх факультетів та інститутів університету вирушила проспектом Волі та вулицею Винниченка до стадіону СНУ. Нині 1715 юнаків та дівчат стали першокурсниками найстарішого та найбільшого вишу Волині, а 1315 студентів вибороли право стати магістрами. Тих, хто став зразком самопожертви заради нашого майбутнього, загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.
Текст обітниці студента СНУ імені Лесі Українки виголосила студентка першого кусу факультету філології та журналістики Ірина Загорська.
Ректор університету професор Ігор Коцан зазначив, що добрим знаком став початок навчального року разом з дією Угоди про асоціацію України та ЄС та разом з введенням в дію безвізового режиму. Він наголосив, що університет багато років тому обрав європейський вектор розвитку, навчання у ньому відбувається за європейськими традиціями, випускники отримують диплом європейського зразка. Ректор подякував від імені університету Героям, які зараз стоять на захисті вітчизни від агресора.

Першокурсникам він нагадав про правила успішних людей: потрібно бути креативним і творчо мислити, навчитися обходити обмеження, використовувати свої, нетрадиційні рішення.
Оскільки університет пишається, що серед його студентів та працівників є люди, які відстоюють територіальну цілісність України, до слова запросили студента факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Юрія Собчука та доцента кафедри політології Тараса Літковця. Юрій Собчук зазначив, що усіх повинна об’єднувати спільна мета – вільна, незалежна та соборна Україна. Також потрібно пам’ятати про тих, хто віддавав життя за незалежність України. Одним з таких став студент СНУ Андрій Снітко, який у віці 18 років без вагань і сумнівів пішов боронити Україну.
Тарас Літковець зауважив, що сьогодні не лише день знань, а й день молоді, краси та спорту і вся молодь та краса зібралася на стадіоні СНУ. Він побажав, щоб найближчі 5 років у студентів були такими ж сонячними, як день інавгурації. Доцент зізнався, що в роки свого студентства несерйозно ставився до вивчення військової дисципліни, адже тоді ніхто не планував воювати. Через багато років виявилося, що в життя доведеться втілювати те, що вивчали на військовій кафедрі: викладач був першим заступником командира окремого штурмового батальйону. Отже, він закликав студентів з перших днів вивчати усі дисципліни.

Заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба повідомив, що студентам надзвичайно поталанило навчатися у цьому виші, який є одним з найкращих в Україні. Він висловив сподівання, що студенти пронесуть сонячний настрій протягом усіх років навчання, а згодом будуватимуть Європу в Україні, таку країну, в яку їхатимуть з усього світу. Він закликав студентів пам’ятати про слова студентського гімну «радій, поки молодий».
Заступник голови Волиньради Роман Карпюк передав вітання усієї волинської громади, депутатів та голови облради Ігоря Палиці, побажавши, аби студенти працювали на майбутнє України, любити працю та мріяти.
Радник Луцького міського голови Ігор Поліщук привітав студентів із початком нового періоду у їхньому житті – періоду нових знайомств, здобуття нових знань, життєвої мудрості та життєвого досвіду. Він побажав, щоб протягом років навчання студенти завжди згадували тих, завдяки кому вони можуть навчатися – батьків та рідних, а також здобули знання, що допоможуть стати успішними та поповнити лави видатних випускників, якими пишається університет, які прославляють місто та Україну. Він закликав студентів бути толерантними, прагнути нових знань та звершень.
Почесними гостями свята стали почесний консул України у Холмі Станіслав Адам’як та професор Державної вищої професійної школи у Холмі та кафедри міжнародних відносин та регіональних студій СНУ Анджей Вавринюк. Станіслав Адам’як зазначив, що цінує зв’язки університету з чисельними польськими вишами та підтримує польсько-українську співпрацю. Він зичив юним студентам, аби наука давалася їм легко та приємно, щоб вони отримували найкращі оцінки, а викладачам побажав великого задоволення від праці в університеті. Він передав подяку ректорові СНУ за співпрацю та підтримку праці почесного консула.
Станіславу Адам’яку вручили золотий нагрудний знак СНУ імені Лесі Українки, а Анджей Вавринюк отримав грамоту за вагомий внесок у розвиток міжнародної освітньої і наукової співпраці. Професор зауважив, що він сам є живим доказом того, що український диплом враховується в Європі. Так, свій перший диплом він отримав в Україні, а науковий ступінь – у Польщі.
Ігор Коцан вручив грамоти найкращим першокурсникам цього року за успіхи у складанні ЗНО та спортивні досягнення.
Церемонію інавгурації нового навчального року завершили випусканням синіх та жовтих повітряних кульок у небо.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Іван Показати IP 9 Вересня 2017 15:40
Якраз є вільні місця на базарі)
Анонім Показати IP 9 Вересня 2017 16:27
А що за чорні квадрати на головах? клоунада.
Петро Показати IP 9 Вересня 2017 16:29
Щось Мартиняк кривиться.Давно пішки не ходив,чи Луцьк після Іспанії не подобається?
Наташа Показати IP 9 Вересня 2017 18:32
хто відповідатиме за здоров'я дітей? хто дозволив маленьким гімнасточкам бути на холодному асфальті босими??? хіба варта красота здоров'я дівчат? невже не можна було зробити якесь покриття хоча б?
ruf до Наташа Показати IP 10 Вересня 2017 11:29
Там був ГРУБИЙ ковролін...
ще не зовсім свідоми Показати IP 9 Вересня 2017 19:07
Всі нормальні луцькі пацани вчаться в столиці України!
Лексус Показати IP 9 Вересня 2017 20:25
Початок мав бути в 10.00, але у коцана програма своя - поки усі студенти парились в тих рясах, наче вони в семінарію поступили, коцан з мартином та іншими запрошеними півтори години віскі лизалиб в ректорському кабінеті усі чекали цих цабе, потім усі святоши хресну ходу влаштували - мля, таке враження, що семінаристам гріхи відпускали. Просто цікаво, як два гонщики машин - джека коцан і вася подляшаник в мантіях про високі наукові здобутки триндять - це з купленими дипломами.
ruf до Лексус Показати IP 10 Вересня 2017 11:31
Ще за тиждень знав що початок в12.00
Студік Показати IP 9 Вересня 2017 20:28
Яка в дупу інавгурація? Посвята в студенти! Інавгурація це того оленя, що королівську мантію напялив, на ноги барабанщиць пялився і з батюшками цілувався.
Льолік Показати IP 9 Вересня 2017 21:52
1715 нових карманів з яких почали виманювати вже навіть не гривні а долари і євро. Прямо піраміда СНУ і не тільки.........
вася кнур Показати IP 9 Вересня 2017 22:35
Такі гарні наші дівчата-ніде в світі таких красивих немає. Не дивно що навіть папуаси своїх мавп в Африці покинули і приїхали на них подивитись.
Анонім Показати IP 9 Вересня 2017 23:13
А СБУ повинне ходити в сутанах з капюшоном - шоб як в святійшої інквізиціїї :-((
Анонім 2 Показати IP 10 Вересня 2017 09:36
А чому митрополит Михаїл? Якщо на те пішло, то серед студентства є представники інших християнських конфесій, юдеї, мусульмани. Де в такому випадку равин, імам і т.д? Не розумію, для чого на такі заходи взагалі запрошувати представників духовенства. У нас же церква відокремлена від держави, хіба ні?
Lora до Анонім 2 Показати IP 10 Вересня 2017 13:22
Михаїл звичайно ліпше ніж Нафанаїл, але я повністю згідна з Вами
ruf Показати IP 10 Вересня 2017 11:34
Там були представники різних конфесій

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus