USD 27.10 27.25
  • USD 27.10 27.25
  • EUR 30.75 30.89
  • PLN 6.60 6.70

Олександр Товстенюк: «Луцьк буде іншим – кращим»*

Олександру Товстенюку – 38. Він – голова правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та кандидат на посаду міського голови. Таких молодих мерів наше місто ще не мало, - пишуть Хроніки Любарта.

Та не лише вік і життєвий досвід – аргументи Товстенюка. За ним стоїть потужний лідер – Ігор Палиця, який тривалий час не словами, а вчинками доводить свою любов до рідного Луцька й обіцяє робити це надалі. За чотири роки діяльності Фонду «Новий Луцьк» у місто вкладено понад 180 мільйонів гривень, особистих коштів Ігоря Палиці. Більше того, на 2016 рік Фонд планує бюджет у 100 мільйонів. Й сам Ігор Петрович твердить: довіряє Олександру Товстенюку власні кошти, бо той вміє ними розпоряджатися ефективно, а головне – чесно.

Команда Ігоря Палиці балотується від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» – нової партії, яка, зі слів її представників, здатна змінити політичні реалії у нашій державі.

Більше того, член політради УКРОПу Ігор Палиця несе особисту відповідальність за кожного, кого веде за собою. У тім числі й за Олександра Товстенюка, якого він вважає найкращим кандидатом у мери Луцька.– Під час прес-конференції 1 вересня Ігор Палиця заявив, що кандидатом у мери будете саме ви. Хоча напередодні розмови були різні…

– Важливо, що він сказав тоді, мовляв, пропонуватиме мені балотуватися і переконаний, що я погоджуся. Річ у тім, що в нас іще раніше відбулася серйозна розмова про розвиток і перспективи рідного для нас обох Луцька. Ми зійшлися на тому, що нам обом хочеться бачити прогресивне місто, у якому живуть успішні люди. Місто, яке є цікавим і туристам, і інвесторам. Місто, мешканці якого горді іменувати себе лучанами.

– Ви ж могли б і відмовитися від пропозиції. Довго вагалися?

– Я виглядав би легковажно, якби сказав, що рішення далося швидко й легко. Звісно, були сумніви. Адже я ніколи не був публічним. Займався бізнесом, останні три роки є головою правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Утім коли ми всерйоз заговорили про те, куди рухатися далі, що чекає на Луцьк після місцевих виборів, то відмовитися від пропозиції Ігоря Петровича поборотися за крісло мера я просто не міг. Він зумів мене переконати, що я повинен це зробити. У мене не було аргументів, аби заперечити. Хоча зізнаюся відверто: мені потрібен був деякий час, аби осмислити цей крок. Осмислити те, на що я наважився і яку відповідальність взяв на себе, балотуючись на посаду міського голови нашого обласного центру. Бо ж у разі перемоги я не маю права розчарувати ні Ігоря Палицю, ні команду Фонду «Новий Луцьк», а надто – лучан, які у мене повірили і підтримали. Сподіваюся, таких людей буде більшість. Бо вірю, що лучани відчувають, що місто потребує і заслуговує кардинальних змін, а головне – нових підходів у керівництві. Відчуваємо сили продовжити у міськраді започатковані Фондом зміни й довести усім і кожному, що Луцьк може бути іншим – кращим. І буде таким.

– Звучала думка і про те, що й сам Ігор Палиця мав намір балотуватися в мери Луцька. Такий варіант обдумувався?

– Говорити можуть що завгодно. Зрозуміло, що Ігор Петрович не балотувався б на посаду міського голови. Він здатен зробити, власне й робить уже давно, набагато більше, і насправді значно більше зробить для Луцька, Волині й України на вищому рівні. Я вірю в це, бо знаю Ігоря Петровича, його запал, силу і бажання змінювати світ довкола себе.

– Що буде із Фондом «Новий Луцьк» в разі вашої перемоги на виборах мера?

– З Фондом усе буде гаразд, він діятиме не менш активно, як донині. Фонд – це насамперед Ігор Палиця, його кошти, його внутрішній обов’язок і навіть потреба вкладати у розвиток Луцька і його жителів. Нині Фонд «Новий Луцьк» – це команда із 50 людей, які чітко знають, що і як робити. До того ж, у разі обрання мером я не піду з посади голови правління Фонду.

– Якщо говорити про особисту мотивацію, то для чого ця посада вам? Це політичні амбіції, бажання лишити слід в історії, новий життєвий і професійний досвід? Бо ж серед зареєстрованих кандидатів в мери , ясна річ, ви і діючий міський голова Микола Романюк – головні претенденти. Решта балотується для підтримки власного політичного рейтингу або ж політсили, яку представляє, хтось виконує технічну роль, хтось просто дивак…

– У мене є розуміння і відчуття, що я можу впоратися з такою роботою. Певен, що зумію вирішити ті проблемні питання, яким не могли дати раду нинішній міський голова і його попередники. Я говорю це не лише від себе єдиного, а від команди, яку веде за собою Ігор Палиця. Ми покажемо якісно новий рівень роботи і в Луцьку, і загалом на Волині.

– Вас не лякає те, що не маєте отого чиновницького досвіду, який, як багато хто твердить, просто необхідний на такій посаді. Чи, може, навпаки – це радше перевага?

– Мене взагалі мало що лякає у житті. І точно аж ніяк не лякає відсутність чиновницького досвіду. Мабуть, це все-таки на краще. Тому що з усіх волинських високопосадовців, з якими мені доводилося спілкуватися, викликав захоплення і справляв позитивне враження лише покійний Борис Клімчук. Зрештою, мер – це ж не чиновник…

– А хто такий міський голова у вашому розумінні?

– Мер міста у розумінні більшості наших людей – це насамперед господарник. Так, це збігається із моїм баченням. Проте мій погляд трохи ширший. Адже міський голова повинен бути не лише господарником, а й ефективним менеджером, який розуміє, що таке економіка, як працює бізнес, як мають працювати органи місцевого самоврядування. Ясно, що це має бути людина, яка готова і здатна великою мірою принести себе в жертву. В жертву людям, які його обрали і, що важливо, тим, які не голосували за нього. Тому що коли ти перемагаєш на виборах і стаєш мером – тоді слід попрацювати і з тими людьми, які не хотіли бачити тебе на цій посаді, довести їм, що вони помилялися. І саме так наша команда планує діяти у разі перемоги.

– Не маєте досвіду чиновницького, натомість маєте досвід бізнесовий. Як він допоможе вам у роботі на посаді міського голови?

– Бізнесовий досвід в Україні – це своєрідний імунітет. Ці знання й досвід точно не зашкодять.

– Якщо бути зовсім відвертим, для чого вам це все? Зобов’язання перед громадою, комунальні проблеми, місцева політика? Ви ж можете дуже навіть розчаруватися у своєму виборі…

– Знаєте, Ігор Палиця, попри те, що завжди наголошує на тому, як успішно я виконую обов’язки голови правління Фонду «Новий Луцьк» і як ефективно працює уся наша команда, наодинці часто каже мені, що насправді я можу робити ще більше. І я погоджуюся з ним. Завжди можна робити краще, більше, швидше. Але точно можу сказати: якщо вже беруся за якусь справу, то відпрацьовую на 100%.

А з приводу того, для чого мені всі ці проблеми… Я свідомий того, яка це відповідальність. Напрошується порівняння. Кожного дня я займаюся спортом. Думаєте, мені дуже кортить щодня втомлювати себе фізичними вправами? Часто я просто змушую себе. Бо знаю, що, долаючи лінь й утому, стаю сильнішим. Чесно: дуже важко прокидатися о 6:30 і за годину йти у спортзал. Але щодня після тренування я радий з того, що здолав себе. Така собі щоденна маленька перемога над самим собою.

– Усе-таки політичні амбіції набагато зручніше й простіше можна було реалізовувати у парламенті, однак ви обрали значно важчий, як на мене, шлях…

– Може, хтось не йме віри, але на сьогодні у мене справді нема політичних амбіцій. Зізнаюся: Ігор Петрович у 2014 році пропонував мені балотуватися до Верховної Ради, однак я навідріз відмовився. Не вважав, що це моє. Можливо, просто не готовий. Мені не подобається склад парламенту і те, як він працює, точніше сказати – те, чим він займається. Мене не влаштовує те, що ми нині маємо парламентсько-президентську республіку, а на ділі маємо Президента, який над усім і усіма головний.

– Тобто в кріслі мера ви себе уявляєте значно комфортніше?

– Я чітко розумію, що мені треба буде робити. Звісно, мені потрібно буде осягнути багато нового. Та я швидко вчуся. За три роки роботи у Фонді «Новий Луцьк» я мав змогу ознайомитися чи не з усіма проблемами життєдіяльності міста, тому добре знаю болючі точки.

– Чому ви вважаєте, що нинішній мер і ваш конкурент на виборах Микола Романюк повинен піти?

– На мою думку, його робота на посаді міського голови провалена. Це можна охарактеризувати простими словами – бездіяльність, безініціативність і неефективність. Він за п’ять років нічого нового, по суті, не створив. Можливо, тому що не мав бачення або ж не зумів організувати роботу команди.

– Маєте на увазі, що Микола Ярославович просто підтримував усе на плаву?

– Робота міської влади упродовж п’яти останніх років – це інерція. Інерція, що триває від попередників – Богдана Шиби, Антона Кривицького. По суті, ця інерція триває ще з 91-го року. Міська влада поки не працювала на громаду так, як би вона мала це робити у моєму розумінні. Та ми зможемо запустити цей процес і я вірю, що команді це під силу. Це не самовпевненість, це бажання зрушити з місця рідне місто, аби воно нарешті почало розвиватися так, як воно того потребує, як воно на те заслуговує.

– Чимало лучан кажуть, мовляв, голосуватиму за Романюка, тому що він не зробив нічого поганого…

– Це найгірший комплімент меру. Так говорять люди, які погано розуміють, чим повинен займатися міський голова. І це прикро.

– Як діятимете, якщо станете мером, але не матимете більшості у міській раді?

– У такому разі працювати буде складніше, але робота все одно буде. Відступати ніхто не збирається, це точно. Зрештою, завжди можна знайти порозуміння, домовитися. Насправді це мене не найбільше хвилює нині. Хочеться, аби ми отримали переконливу перемогу.

– Це означає, що ви розраховуєте на перемогу вже в першому турі?

– Звичайно. Можливо, це звучить дещо самовпевнено. Але підстави очікувати саме такого результату у нас є. Крім того, дуже хочу, аби лучани не були байдужими до місцевих виборів, щоби була хороша явка.

– Якими будуть перші ваші дії у разі перемоги?

– Думаю, що це буде так, як і раніше, коли я приходив на нове місце роботи. Знадобиться кілька днів чи тижнів, аби ознайомитися з ситуацією, познайомитися з людьми, дізнатися як можна покращити умови праці. Гарантую, що це буде тихо, мирно, спокійно. Я не звільнятиму фахівців, керівників структурних підрозділів міськвиконкому. Усі ті, хто не розділятиме моїх підходів, хто не захоче працювати за новими правилами, в основі яких буде чесність, прозорість і служіння лучанам, самі напишуть заяви та попрощаються із міськрадою. Звісно, заступники, які працювали з Миколою Романюком, зі мною не працюватимуть. Це правильно і чесно.

Один із перших кроків – аудит діяльності стратегічних комунальних підприємств, як то «Луцьктепло», «Луцькводоканал», «Луцьк­спецкомунтранс», «Луцьке підприємство електротранспорту», аналіз того, чим займався департамент житлового-комунального господарства під керівництвом пана Кубіцького.

– Якою бачите співпрацю міської влади із Фондом?

– Це буде синхронна робота. Важливо, що наш Фонд має чітку стратегічну програму розвитку обласного центру «Луцьк 2020». Ми почали реалізовувати її у 2012 році, коли Ігор Петрович балотувався у Верховну Раду від Луцька. Ця програма цілісна і стосується всіх сфер життя міста. Протягом листопада-грудня, вже прийшовши до управління містом, актуалізуємо цю програму, синхронізуємо її з часом та міською радою і вже в січні 2016 року запропонуємо цю програму розвитку на п’ять років. І хочу запевнити кожного лучанина: якщо він свідомий і відчуває себе патріотом рідного міста, то зможе взяти участь у формуванні та реалізації цієї програми. Нам потрібні ініціативні і небайдужі люди. Інструмент у нас є – ті ж Офіси розвитку кварталу, які з ініціативи Фонду «Новий Луцьк» успішно працюють і будуть працювати надалі. Та для того, аби реалізувати задумане, нам треба підтримка громади. Вірю, що лучани не підведуть і дадуть нам і самим собі шанс зробити місто кращим.

ЧИТАТИ ЩЕ: КАНДИДАТИ ВІД ПАРТІЙ ДО ЛУЦЬКОЇ МІСЬКРАДИ, ЗАКРІПЛЕНІ ЗА ОКРУГАМИ. СПИСКИ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 45
Лучанка Показати IP 19 Жовтня 2015 12:35
Один американський експерт сказав, що якби в Україні перестали красти і брехати чиновники різного рангу, то вже через рік вона могла бути процвітаючою державою.Ресурсів вистачає. Бажаю Вам успіху на виборах, пане Олександре!Не розчаруйте своїх виборців! Гроші можна заробити, можна втратити.А людську гідність втративши - не вернешь!
аяяй Показати IP 19 Жовтня 2015 12:35
Своей такой честностью и откровенностью кандидат напугает многих,проросших корнями в горсовете и перечисленных предприятий.Но нам нужны изменения к лучшему.Надеемся на молодое поколение.
мойша до аяяй Показати IP 20 Жовтня 2015 09:38
Что ви говорите?
ШЕФ Показати IP 19 Жовтня 2015 12:39
мені подобається як він думає.
Анонім до ШЕФ Показати IP 19 Жовтня 2015 13:56
про батька чого не роскаже про брата де живуть що всередині будинку за скільки слон продали
я до Анонім Показати IP 19 Жовтня 2015 21:48
Анонім, ти геть *ибіл? Їх батько, дуже порядний чоловік, кілька років назад загинув в ДТП.
meri Показати IP 19 Жовтня 2015 13:12
Бажаю перемоги усій команді!!!!!
Микола Показати IP 19 Жовтня 2015 13:17
так буде але без тебе хлопчику
Микола до Микола Показати IP 19 Жовтня 2015 13:37
Це без тебе буде - комсомолець ти древній!!!
виборець Показати IP 19 Жовтня 2015 13:24
з ньго мер,як і балерина.
марія до виборець Показати IP 19 Жовтня 2015 14:12
нормальний мер буде, у нього велика підтримка від палиці, який є одним з найсильніших і найуспішніших менеджерів, з яким можна працювати і не думати що тебе підставлять, це людина слова і діла, тому я за товстенюка!
болить... до виборець Показати IP 19 Жовтня 2015 14:25
а з кого мер? Ви знаєте якусь кандидатуру, яку не знає ніхто? Ви список кандидатів бачили? Дурдом , а не список...Я би дала цій людині шанс, бо всеодно треба вибирати, для Луцька гірше не буде, чи набагато краще...не знаю, думаю краще ніж є на сьогодні.
не байдужий до балер до виборець Показати IP 19 Жовтня 2015 23:19
хорошенький
аяяй до виборець Показати IP 20 Жовтня 2015 12:10
з вашої логіки виходить що діючий мер Романюк - балерина
Петро Показати IP 19 Жовтня 2015 14:03
Думає правильно. А те, що не ходить у костюмі з краваткою, не проблема. Удачі та ПЕРЕМОГИ!!!
лучанка Показати IP 19 Жовтня 2015 14:11
я підтримую кандидата на мера нашого міста О.Товстенюка.
до Лучанки до лучанка Показати IP 19 Жовтня 2015 15:07
а я підтримую Романюка.
Луч Показати IP 19 Жовтня 2015 14:13
товстенюк ти приймаєш виклик на дебати від Кралюка (морячка)?
лучу Показати IP 19 Жовтня 2015 14:25
Кралюку не обов"язково голосувати за Товстенюка.
Анонім Показати IP 19 Жовтня 2015 14:46
а я ні за кого всі робили,роблять і будуть гребсти для себе.
я до Анонім Показати IP 19 Жовтня 2015 22:06
От і сиди, *рокай біля компа. Хоч дурниць писати не будеш
5544 Показати IP 19 Жовтня 2015 15:00
Саша! Ти - розумний і потужний! Ми за тебе!
яра Показати IP 19 Жовтня 2015 15:28
шкода тільки Товстенюка тоді не буде
анонім Показати IP 19 Жовтня 2015 15:30
За нього, і тільки за нього, Товстенюка Олександра !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Лучанка Показати IP 19 Жовтня 2015 16:03
Підтримую Олександра. Впевнена, що під його керівництвом Луцьк стане прикладом для всіх міст! Вірю в перемогу!!! Майбутнє Луцька та й України вцілому за молодими людьми!!!
Тайна Показати IP 19 Жовтня 2015 16:14
Молодим і успішним дорога!!!!!!Кращого мера в списку не має!!!!! Я за Товстенюка О.В.!!!!! Перемоги Вам Олександре!!!
мicто Показати IP 19 Жовтня 2015 16:36
Бажаю перемоги Олександре! У вас сильний лiдер-наставник та команда, а все iнше прийде з досвiдом!
імунітет Показати IP 19 Жовтня 2015 16:41
“Я чітко розумію, що мені треба буде робити.” Спочатку зробити видимість почути думку факівців “дізнатися як можна покращити умови праці.” Але хто має своє бачення і власну думку хай звільняється бо вони не розділяють моїх підходів “Так говорять люди, які погано розуміють, чим повинен займатися голова.” “Усі ті, хто не розділятиме моїх підходів, хто не захоче працювати за новими правилами” Тільки мені дано осягнути нове “Звісно, мені потрібно буде осягнути багато нового. Та я швидко вчуся.“ Бо тільки мені одному важко “Думаєте, мені дуже кортить щодня втомлювати себе? Часто я просто змушую себе.” Тому тільки один єдиний можу “вирішити ті проблемні питання, яким не могли дати раду нинішні” а з Палицею ми отримаємо переконливу перемогу.
лучанка Показати IP 19 Жовтня 2015 16:59
а я за Романюка голсую
дмиитро Показати IP 19 Жовтня 2015 17:02
Романюк зе бест!
лера Показати IP 19 Жовтня 2015 17:14
Особисто я тільки Ромонюку довіряю
світлана Показати IP 19 Жовтня 2015 17:28
ну тут без віріантів - Романюк
аяяй до світлана Показати IP 19 Жовтня 2015 20:34
Думаю люди,которые живут возле пивбара Карабас вам бы по голове настучали:-) :-) :-)
Мерсі Показати IP 19 Жовтня 2015 17:55
Товстенюк і Палиця - молодчаги, вже декілька років працюють за Романюка, допомагають мешканцям з усіх питань!
ще одна така розумна Показати IP 19 Жовтня 2015 19:54
Романюк г***но
тетяна Показати IP 19 Жовтня 2015 21:40
романюк-без сліз не глянеш-інфузорія туфелька-тільки починає говорити-хочется спати!!!!!!
Відповідь до тетяна Показати IP 19 Жовтня 2015 22:17
Ви хоч знаєте що таке "ІНФУЗОРІЯ -Туфелька"?
я Показати IP 19 Жовтня 2015 22:01
Товстенюку Саня, ми давно не спілкувалися. Удачі тобі, добра, успіху - і основне - Божого благословіння. Тезка, і давній друг (чи знайомий)
Holy Bible до я Показати IP 20 Жовтня 2015 00:33
To Unforgiven: (Mat 16:27) "For the Son of man will come in the glory of his Father with his angels; and then he will give to every man the reward of his works."
Ірина до я Показати IP 20 Жовтня 2015 09:40
тільки поміняй шкарпетки
Галя Показати IP 19 Жовтня 2015 22:51
Хочу родити від товстенюка
вочков Показати IP 19 Жовтня 2015 23:21
Сашко пробач:( милий
5555 Показати IP 19 Жовтня 2015 23:38
Галя 5+))))))))))))))))))))
степова Показати IP 19 Жовтня 2015 23:49
Сьогодні моя мама побувала на зустрічі з Товстенюком в директоріі,прийшла в захваті і розказала про те ,який має бути справжній мер...(хоча раніше була настроєна категорично)..вся моя велика сім"Я тепер за укроп і Товстенюка,як мера...Справжня сильна команда...(це іі враження)
Влад Показати IP 20 Жовтня 2015 17:28
Романюк - Красава зробив дороги, заробив сам і дав заробити Ольховому "ЛАД" але ж це сталося лише за 6 місяців до виборів де був раньше ??? А Санька Товстенюк - він продукт самого себе, і гроші тратить теж свої і Палиці, і результати від його роботи не менш вражаючі- і він ще не Мер !!! ЛУЦЬК -ЗА Сашка SQ

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus