USD 39.35 39.65
  • USD 39.35 39.65
  • EUR 39.57 39.70
  • PLN 9.80 10.00

Подробиці мобілізації: на Донбас - з 25 років. ОНОВЛЕНО

22 Грудня 2014 10:31
В Україні збільшуватимуть чисельність армії. Нагадаємо, 2015 року в Україні буде три хвилі мобілізації, окрім цього, відновлять призов на строкову службу. Журналісти з’ясовували, кого і коли призвуть до армії та кого відправлятимуть в зону АТО.

До кінця березня в Україні треба мобілізувати 50 тисяч військових. Про це повідомив міністр оборони Степан Полторак, - інформує ВВС Україна.

З його слів, перша хвиля мобілізації буде найбільшою, вона в основному стосуватиметься офіцерів, дві наступні будуть менш масштабними. Він також пообіцяв, що мобілізованих вояків відправлятимуть у зону бойових дій лише після навчання та належного оснащення.

Нагадаємо, новопризначений глава РНБО Олександр Турчинов офіційно анонсував – в 2015 році буде мінімум три хвилі мобілізації, а також відновлять призов на строкову службу. Вік строковиків зсувається – призиватимуть чоловіків з 20 до 27 років, а не з 18 до 25 як раніше.

Як заявив Турчинов, три хвилі мобілізації повинні вирішити кілька проблем. Перша – це нарешті замінити тих, хто був мобілізований в цьому році і продовжує нести службу. Таких, до речі, чимало – в зоні АТО журналісти зустрічали бійців, які служать ще з березня минулого року, коли була оголошена найперша мобілізація.

Друга – повністю забезпечити необхідною кількістю особового складу армію, Нацгвардію, прикордонну службу (чисельність армії хочуть збільшити до 250 тисяч осіб). Скільки людей мобілізують, не кажуть, але у військкоматах пояснюють – якщо в районі проживають 5000 людей, з них закличуть 300-400 осіб потрібних військових спеціальностей, - повідомляють Патріоти України.



Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що військкомати Волині вже активно готуються до нової хвилі мобілізації. Як стверджують військові, на цей раз мобілізація найбільше торкнеться будівельників. При цьому це буде не «совковий стройбат», а підрозділи, що споруджуватимуть інженерні комунікації, укріпрайони, а згодом і відновлюватимуть інфраструктуру Донбасу. Серед військових спеціалістів, на передовій гостро не вистачає кулеметників, гранатометників, керівників кулеметних підрозділів та БМП. Потрібні також командири та заступники взводу, механіки, водії. А ще, як кажуть військові, на фронті зараз гостра нехватка поварів.

«Офіційно під мобілізацію потрапляють особи від 18 до 60 років. Але по факту, мобілізувати будуть від 25 років, – сказав офіцер військкомату Київського міськвійськкомату Ігор Слюсаренко. – Але якщо 18-річний добровільно захоче служити, ми врахуємо».

Киянин Вадим С. розповів, що йому вже прийшла повістка, хоча він є прихожанином церкви «Свідки Єгови»: «Коли я приніс довідку у військкомат, то у мене відмовилися її приймати і сказали, що все одно мобілізують, хотіли відразу підписати контракт. Я відмовився, адже по вірі я не можу брати в руки зброю». За словами Ігоря Слюсаренко, кожен випадок індивідуальний: «Але в принципі таких віруючих не повинні мобілізувати».

Ще новина від Турчинова – відновлення призову на строкову службу з нововведеннями. Офіційно дати призову немає, але, як сказали нам в Міноборони, це квітень-травень 2015 року. У цей же період повинна пройти демобілізація тих, хто вже служить. Призивати будуть з 20 до 27 років, а не з 18, як раніше. Не призиватимуть чоловіків, які мають двох і більше неповнолітніх дітей, і тих, хто має протипоказання по здоров’ю. Не призвуть і студентів стаціонару та аспірантів. Служити будуть не рік, а 1,5.

«В умовах ведення фактичної війни країна не може обмежитися призовом на один рік», – заявив Турчинов. Річний призов збережеться для строковиків з вищою освітою. У зону АТО їх обіцяють не відправляти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
123 Показати IP 22 Грудня 2014 10:52
Слава майдану ...
лучани до 123 Показати IP 22 Грудня 2014 11:09
Слава ригінальній мафії та масковській секті
123 до лучани Показати IP 22 Грудня 2014 11:28
ну да тож вони на майдані пригали а зараз в правосеки і самооборонівці пішли і чворять безпредел ...
Юрій до 123 Показати IP 22 Грудня 2014 12:03
Ні, вони прийняли гум.конвой з москвабада і тепер вбивають твоїх земляків...
Дмитро до Юрій Показати IP 22 Грудня 2014 14:55
до чього тут це? якій же ти дурний ...
Sieger до 123 Показати IP 22 Грудня 2014 11:10
Ага, хєроям сала...
Лучанин до 123 Показати IP 22 Грудня 2014 11:10
слава пупкіну
Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 11:16
Кажіть що співчуваєте людям на сході (сєпаратістам*) і ще питання чи заберуть.
Анонім до Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 11:27
заберуть, але не у військо...:)
Дід Панас до Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 12:32
У нас вже садять за релігійні чи політичні уподобання?
Йухан до Дід Панас Показати IP 22 Грудня 2014 13:10
Знов залупутінець виліз.
Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 11:27
коментар було видалено
луцьк Показати IP 22 Грудня 2014 11:51
як контрабанду тягати чи мрео кришувати - то свідки єгови чи штунди перші, а як мобілізація і воювати за Україну - то віра не позволяє ! Всіх в армію і її самих перших
Дід Панас до луцьк Показати IP 22 Грудня 2014 12:33
Це вам потрібна війна, ви і воюйте
Шашлик по одеські до Дід Панас Показати IP 22 Грудня 2014 17:50
Недосмажили шкода вас в Одесі
OTC до луцьк Показати IP 22 Грудня 2014 14:07
Волонтерів забирайте, вони своєю допомогою і підтримують війну - не було б чого солдатам їсти вже всі в вдома були. А так сидять.
13 до луцьк Показати IP 22 Грудня 2014 16:33
коментар було видалено
дон Показати IP 22 Грудня 2014 12:09
Оружие можно и не брать,а поваров,водителей,инж.сооружуния(блиндажи,окопы и т.д.),санитары-этого вера не запрещает!!!Вообще на Украине армия уже около 300тыс.-и ее не может государство обеспечить.Хотя реально только десятая часть на передовой ,остальное-это штабы,др.органы управления,обеснечения,военные вузы.ВВУЗы-это порядка 10 тыс.преподавателей,а с курсантами и подразделениями обеспечения-почти 40 тыс.человек.Вот их туда на реальные полевые выходы,потому что выбрали профессию Родину защищать(а не только деньги получать,причем не минимальную зарплату!!!),а пограничная служба-50тыс.человек,национальная гвардия-40 тыс.человек,а еще спецподразделения СБУ,МВД,добровольческие батальоны.Вообщем почти полмиллиона под ружьем.Только военное положение- и тогда еще 500 тыс,а так призыв "срочников"_это только поле для коррупции.
Анонім до дон Показати IP 22 Грудня 2014 13:14
100%
Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 13:14
1
.. Показати IP 22 Грудня 2014 13:19
навіщо мобілізовувати наших волинських чоловіків??? он хай переселенці, що за спіднцями жіночими відсиджують тут війну - їдуть і відбудовують свої хати!!!!!!!!!!
ААА Показати IP 22 Грудня 2014 18:13
хай самі туди йдуть воювати, а то людей простих нищать, а самі потім наживатись будуть. як так - то йдіть всі за Вітчизну, а потім - докажи, що ти воював і можеш отримати якусь пільгу. от якби всі відмовились іти воювати і пішли на новий майдан, що тоді б зробили? самі пішли? нікому ми не потрібні. взагалі, дивуюсь, як ще добровольці туди йдуть. кому вони вірять? ми ж нікому не потрібні, тобто нашій владі
Анонім Показати IP 22 Грудня 2014 18:36
коментар було видалено
Руїна,хаос,непрофесі Показати IP 22 Грудня 2014 20:43
Можна пану Турчинову планувати і три, і п"ять хвиль мобілізації,Можна ввести військовий стан. Все можна. Проголосити,об"явити , запланувати та задекларувати благії наміри.Щоправда тут є одна прикра деталь .Для ведення війни,.або як хтось вважає проведення АТО - потрібні гроші,гроші і ще раз гроші.Україна мусисть в 2015 році повернути близько 15 мільярдів дол.боргів, для цього хтось повинен дати кредити.Ніхто кредитів в Європі Україніі за так покищо давати не хоче .Вимагають так званих реформ, що на просту мову означає підняття податків, замороження та скорочення пенсій, зарплат, соціальних виплат і т.п.Комбати без грошей воюваати не хочуть, вимагають для своїх бійців мініум 10 тис зарплані в місяць.Надійшли в грудні сенсаційні результати соц.опитувань в Києві -70% киян невдоволені своїм матеріальним становищем,ще весною таких було вдвічі менше,Тобто затягувати пояси вони однозначно не хочуть... а ми тут про щось зарозуміло розмірковуємо та чимсь себе тішимо.
А Показати IP 23 Грудня 2014 14:01
Тільки в новопризначеного глави РНБО Олександра Турчинова може бути 30 днів в лютому. І ви від них ще щось хочете розумного?????
обс до А Показати IP 23 Грудня 2014 14:24
це точно як і те що в березні минулого року не було мобілізаціі