USD 40.30 40.90
  • USD 40.30 40.90
  • EUR 38.50 39.60
  • PLN 8.00 8.25

Польща різко посилює контроль на кордоні з Україною

29 Листопада 2016 08:14
Поки Україна домагається лібералізації візового режиму для громадян, український західний сусід - Польща - істотно посилила правила перетину свого кордону. З середини листопада був значно посилений контроль щодо палива, що ввозиться на територію Польщі в баках легкових автомобілів, - повідомляє Strana.ua.

Так, тепер в'їзд до Польщі транспортних засобів з повними баками буде можливий без мита тільки один раз в 72 години (3 доби). Якщо в'їзд буде здійснюватися частіше, то норма безмитного ввезення не може перевищувати 20 літрів автомобільного палива на бак будь-якого обсягу, передбаченого заводом виробником. При перевищенні ліміту водіям автомобілів пропонується або заплатити мито, або повернутися в Україну. Ця ситуація не тільки спровокувала величезні черги на пунктах пропуску, але й позбавила місцевих жителів одного з основних видів контрабандного заробітку.

Детальніше про такі нововведення розповіла директор Центру балто-чорноморських досліджень Ірина Верещук, яка 5 років була мером прикордонного міста Рава-Руська (Львівська область).

"Я знаю про цю ситуацію від жителів Рава-Руської, від інших прикордонних районів. Змінилося ставлення до тих перевізників, яких називають" човниками ", які щодня їздять до Польщі на заробітки. Буквально з початку листопада відбулася зміна правил перетину кордону. Нововведення поширюються на заповненість паливних баків. Одним з найпопулярніших видів заробітку було наповнити бак паливом, буквально через 3 кілометри від кордону вони зливали це паливо і заробляли на різниці в ціні. Залежно від цін на паливо за один раз можна було заробити і 100, і 200 доларів. Це була ціла система заробітку. Тепер же з листопада Польща змінила правила перетину кордону. І забороняється водіям, які роблять більш одного в'їзду, мати повний бак палива. Тільки не більше 20 літрів. Як я розумію, у Варшаві вважали, що в річному вимірі вони несуть багатомільярдні збитки і посилили свої норми ", - розповідає Ірина Верещук.

Уряд Польщі заявив про підготовку комплексу заходів, спрямованих на скорочення поставок нелегального палива в країну, ще в кінці жовтня. Головні звинувачення з боку польських чиновників звучали на адресу прикордонних торговців і водіїв фур в Україні та Білорусі. За підрахунками Польської організації нафтової промисловості і торгівлі, чорний ринок бензину в Польщі становить 7-8%, а дизельного палива - до 10%. Фактично через українських (і в меншій мірі білоруських) човників бюджет країни зазнає колосальних втрат. У місцевих ЗМІ називаються суми 3,5 - 4 мільярди злотих на рік - це приблизно 25 мільярдів гривень.

Жорсткість торкнулося ще одного найважливішого виду контрабандного заробітку - цигарок. "На кордоні кажуть, що польським прикордонникам надійшла негласна команда різко посилити перевірки людей, які перетинають кордон. У тому числі, і в плані провезення сигарет", - говорить Верещук.

Це ж підтверджує і один із «човників» з Рави-Руської. "Для того, щоб контрабандні схеми нормально діяли, в справі і в частці повинні бути прикордонники по обидві сторони кордону. Але буквально в останні місяці налагоджена роками система почала давати збої з польської сторони. Кажуть, що там з самого верху надійшла команда закінчувати цей «міжусобойчик». А це порушує всю схему бізнесу. В результаті, обороти почали падати ", - говорить човник.

Ірина Верещук звертає увагу на те, що негласні правила посилення перетину кордону торкнулися не тільки "човників".

"Ми всі бачимо ці кілометрові черги на кордоні. Це дійсно гнітюча ситуація. Такого, щоб фури стояли не тільки до центру міста, а й розтягнулися в черзі на 5 кілометрів від кордону, ще не було ніколи. Є кілька причин, які пояснюють цю ситуацію. По-перше, це відсутність взаєморозуміння між службами. Раніше були умовні домовленості, щоб пропускати на годину певну кількість машин. Зараз такого немає. По-друге, це відсутність зв'язку між нормативами перетину кордону. Якщо у нас встановлені певні нормативи, то для поляків вони нічого не значать. Нерідкі випадки, коли відбуваються так звані "італійські страйки" - коли вони працюють, але настільки повільно, що все закінчується величезними чергами. Є причини і корупційні. В ручному режимі всі проблеми вирішуються. так, камери встановлені, але вони спрямовані не туди, куди треба ", - говорить колишній мер Рава-Руської.

Ірина Верещук у коментарі також зазначила, що в той час, коли вона очолювала місто, статистичні дані свідчили про те, що за добу пропускна здатність Рава-Руської становила до 4 тисяч автомобілів. "Тепер через черги на кордоні ця цифра набагато менша", - підкреслила Ірина Верещук, додавши, що всі ці дії завдають величезного удару по економіці прикордонних районів України та значно знижують рівень легальних і, в ще більшій мірі, нелегальних доходів населення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
435 Показати IP 29 Листопада 2016 08:32
Кому вона потрібна це транзитна країна в Європу. Тепер черги будуть на 20 км. У нас не хватає мізгів підняти вартість спирту і цигарок до світових та не ганьбитися.
васька до 435 Показати IP 29 Листопада 2016 19:55
тупе ствердження, піднімають ціни, лєвак і контрабанда росте в рази!
Євген Показати IP 29 Листопада 2016 09:00
Читаю цю "писанину" і дивуюся... Ця Ірина Верещук, певно, з "бабкіних чуток "аналізи робить??? "Залежно від цін на паливо за один раз можна було заробити і 100, і 200 доларів" - і які ж мали бути ціни на паливо, щоб за один раз навіть 100$ наварити??? Ціна бензину/солярки в Польщі біля 1євро (0,96-0,99), а в нас трііішечки менше доляра, то як можна за раз 100$ накрутити??? Бак мати на 1000 літрів? Чи бензин купити два роки тому і зара завозити? Ця писанина на кого розрахована?
Житель Показати IP 29 Листопада 2016 09:05
Так і не треба нелегальних доходів. Молодці поляки, дбають про свою країну.
Анонім Показати IP 29 Листопада 2016 09:10
якщо дадуть безвіз, то ті всі папери, які зараз подають у консульство, треба буде показувати на границі, а пускати когось у Польщу чи не пускати, вирішуватиме особисто польський офіцер, ітут вже можуть обмежити в'їзд як захочуть, навіть з діючим безвізовим режимом
Анонім Показати IP 29 Листопада 2016 09:26
"всі ці дії завдають величезного удару по економіці прикордонних районів України" - якщо економіка і контрабандна діяльність для нас це одне і те ж саме - то у яку ж скотились прикордонні райони і не даремно поляки з нас так насміхаються, бо ми того заслуговуємо
Анонім Показати IP 29 Листопада 2016 09:34
Ага сигарети по 3.5 евро, солярка по 1.2 евро, водка приблизно по 5евро за 0.5. Зарплата мае бути по 300 евро мінімалка, як було при Яниковичу в тяжкі часи, коли нас гнобили.
Читаючий Показати IP 29 Листопада 2016 09:53
Взяли б нас у Євросоюз і усе б вирівнялось, і не треба було б посилювати чи послаблювати. А то хочуть нас бачити - то не хочуть. Набридло. Набрали б чинності Європейські правила і директиви, і не треба було б винаходити велосипед з кривими колесами. Не так вже нас багато дієздатних залишилось.
все правильно Показати IP 29 Листопада 2016 11:42
наші закони за тою Угодою і так мають бцти усі підігнані під європейські, гармонізовані тобто. тоді незрозуміло нащо верховна рада потрібна. розпустити, яка ж то буде економія. треба висунути ультиматум євросоюзу щоб нас прийняли до себе негайно, вони тоді муситимуть нам субсидії давати. може нарешті заживем
мандрівник Показати IP 30 Листопада 2016 09:49
Поляки - такі ж самі шовіністи, як і росіяни.. Дуже добре, що такі речі проявляються зараз. Є ще час переоцінити таку дружбу
Надія Показати IP 30 Листопада 2016 19:39
Можна подумати шось змiни ься коли будим в эвропi в кращу сторону. Всi виходять а Укра iна намилилася Эвропа це гамно невже ще досi не ясно. I нiхто туда вас не вiзьме а як вiзьме то буде зарплата мiнiмальна а комуналка податкi максимальнi. Вас розвели. Поiдьте поживi ь в Эвропу. Однi гомосекскали педофiли, наркотiкi i проституткi. Ви хочете лоб дитина ваша покi дойде в школу борделiв 10 пройшла i накропритонiв.Зранку замiсть зпапаху кави , ашиш стоить.Там всi курять гашиш бо вiн дешевший ч iм сигарети , наркотикi легалiзрванi . Кругом однi мусольмани i негри. В эвропi цiй вже нiчого Эвропейськооо не лишилось.Россия була одна Другом а ми iй як завжди пiдсираем.По iсторii подиви ься почитайте.Як проституткi бiгаете вiдеднуэмося iкiдаем потiм зноаюву прибiгаем.Мозгi маете подумайте кому вигiдна вiйна чи Россi? Чи поруху чого в президента краiне де вiйна завкди аружейнiз танками? Ви воюете претеся розрушили краiну . Сини чоловiки вмирають,задля киовожадного олiгарга.I як паследнiбаригi виживаем стгячи на кордонi перевезти контрабанду.Менi соромно шо люди з вищими освiтами сегарети возять.
татишо до Надія Показати IP 30 Серпня 2017 11:13
Чи ти з борделю збігла кацапського??? Я даю гарантію, що ти дальше свого села в напрямку Європи не виізджала, що такі стереотипи тут чешеш про гоміків та наркоманів.Купи надійко кольоровий телевізор, ,але кацапа не дивись, з твоЇми мізками -це смерті подібно !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus