USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Школа на Волині досі носить ім'я радянського партизана

28 Вересня 2017 07:20
Нарешті почалися певні зрушення у так званій «справі» Бринського. Йдеться про позбавлення звання «почесного громадянина Луцька» радянського партизана, підполковника ГРУ Генерального штабу Червоної армії - Антона Бринського та перейменування однієї з шкіл Маневич, яка ще й досі носить його ім'я.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав маневиччанин Антон Романюк.

«Нарешті «справа» Бринського почала рухатися у сторону вирішення. Надіюсь, що червону гн...у все таки позбавлять статусу «почесного громадянина Луцька». На черзі демонтаж погруддя та перейменування школи в Маневичах. Надіюсь це також вдасться вирішити цивілізованим шляхом, адже ми з побратимами неодноразово закликали владу селища це зробити. Якщо ні, зробимо це власноруч», - йдеться у дописі до якого прикріплені підтверджуючі документи.

Як відомо, в Маневичах одна зі шкіл, а саме НВК «Маневицька ЗОШ I-III ст. №2-гімназія» носить ім'я радянського партизана, підполковника ГРУ Генерального штабу Червоної армії - Антона Бринського, який у період 1943 організовував каральні акції стосовно українських селян. У приміщені школи знаходиться музей присвячений Бринському та його загону, а на подвірї встановлено бюст.

Школі присвоєно ім’я Героя Радянського Союзу А.П.Бринського у квітні, 1985 року постановою Ради Міністрів України № 150. Але до сьогодні більшість маневичан не знають хто такий Бринський, та чому саме його ім'ям названо школу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
123 Показати IP 28 Вересня 2017 08:03
"Каральні акції стосовно українських селян" - є інформація яка це доводить? ( просто цікаво)
12345 до 123 Показати IP 28 Вересня 2017 09:20
Троль, тобі напевно потрібно рішення Мосгорсуду, іншому ти не повіриш ?! Так там в мордорі всі причетні до масових репресій і вбивств обожнюються, ти ж це краще всіх знаєш.
Мігель до 12345 Показати IP 28 Вересня 2017 11:25
Хоч речення одне зможеш без слів "путін, кремль, фсб" написати, чи це буде зрада?
Я Показати IP 28 Вересня 2017 08:10
Школу побудували совєти Може хай і їхня назва буде Ніби в країні інших справ нема як перейменовувати все
Таки Да до Я Показати IP 28 Вересня 2017 08:56
Школу побудували не совєти!Школу побудували при совєтах.Є різниця
ddd Показати IP 28 Вересня 2017 09:05
"....Надіюсь, що червону гн,..у все таки...." як жеж декому промило мозгі. Більше 70 років бути героем, а потім таке..... фу фу фу
Sieger Показати IP 28 Вересня 2017 09:16
Нехай спочатку цей клоун "історик" романюк вкаже в себе на сторінці у Фейсбуці, що Маневичі - це Волинська область, а не Рівненська, а потім лізе в історію.
Читач Показати IP 28 Вересня 2017 10:48
На мою думку, раціонально називати заклади простими практичними назвами. Наприклад, "Загальноосвітня школа №__ смт Маневичі". Тепер багато дітей і їхніх батьків не можуть згадати правильну складну назву своїх шкіл або садочків. Для чого ламати мізки складними довжелезними назвами типу Навчально-виховний комлекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня - гімназія ім. В. Газіна смт Ратне".
Йолипали Показати IP 28 Вересня 2017 10:52
Знову на комуняїв напысяли, айайай, бідненькі, давляться в істериках ...
777 Показати IP 28 Вересня 2017 11:10
Полковнику и герою уже ваши потуги по барабану!
проклятый совок Показати IP 28 Вересня 2017 11:31
кто построил - тот назвал! А сколько школ построено за 25 лет? только закрывают и пересаживают на порошенковские автобусы. Пусть историк читает историю в цифрах, а не пропаганду. Программа самоуничтожения работает...
Григорій Показати IP 28 Вересня 2017 12:39
Нехай собаки гавкають, а караван історії вже пішов. Найлегше воювати з мертвими - вони німі. А "пану " Романюку і його "побратимам" історія приготує місце на своєму смітнику.