USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Волинський храм хочуть розділити між двома громадами

23 Липня 2015 09:16
У селі Угринів Горохівського району парафіяни Московського патріархату перейшли у Київський. Водночас, змінили вони і священика – запросили іншого.

Під час підсумкової прес-конференції голови облдержадміністрації Володимира Гунчика вчора, 22-го липня, в будівлі облради губернатор сказав, що храм треба поділити між двома громадами.

Зауважимо, парафіяни Московського патріархату в Горохівському районі оголосили про перехід до Київського патріархату ще торік.

«В усіх церквах наші люди – волиняни. Щодо конфлікту навколо храму в Угринові, то я закликаю громаду порозумітися. Втім наголошу, що це державна власність, і, якщо громада не може розібратися, то треба буде встановити почерговість для людей, які будуть користувалися храмом. На це я буду націлений», – сказав Гунчик.

Нагадаємо, соціологічні дані свідчать, що кількість прихильників УПЦ (КП) за минулий рік збільшилася з 32% до 44%, а це вдвічі більше, ніж прихильників Московського патріархату.

Як повідомяляло Інформаційне агентство Волинські Новини, на Волині Московський патріархат втратив декілька парафій. Зокрема, у Київський патріархат перейшли церковні громади села Стрільче Горохівського деканату, церковні громади МП в селах Угринів та Печихвости.

Губернатор також додав, що на Волині є багато провокаторів, у тому числі в рясах, які не відстоюють інтереси України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
мда Показати IP 23 Липня 2015 09:21
парафіяни Московського патріархату в Горохівському районі оголосили про перехід до Київського патріархату ще торік..... а докази відео як відбирали храм силою- ТО ЦЕ ДОБРОВІЛЬНИЙ ПЕРЕХІД ?? Шановні, ДАВАЙТЕ ВЖЕ ГОВОРИТИ ПРАВДУ І НАЗИВАТИ ВСЕ СВОЇМИ ІМЕНАМИ !!!
Анонім Показати IP 23 Липня 2015 09:41
Як можна розділити храм це, що хлібина, нехай розкольніики побудують свій і там правлять служби
Степан Показати IP 23 Липня 2015 10:15
Є ще провокатори, так називаючи себе самі, пердставники КП як Собуцький М.Т., Турак А.А. клоуни клоунами) ось відео https://www.youtube.com/watch?v=7RWhMCLf4bQ див. 1:41:30
Микола Показати IP 23 Липня 2015 10:18
Я розумію що Турак там заправляє і люди залежні від того князька, бо можуть без роботи лишитись... але що ж то за віра і яка глибина тої віри коли зрікаються канонічної цкруви і йдуть в розкол у гріх за кусень хліба. тому і біда в Україні бо не має єдності ні у вірі ні у любові до країни.
Турка Показати IP 23 Липня 2015 10:19
Хай той олігарх, який курував захопленням храму тепер тішиться.
Онуфрій Показати IP 23 Липня 2015 10:32
Дякую Гунчику за підтримку. Пробачаю йому всі гріхи. Він же наш парафіянин! Доповім про його позицію Кирилу.
до онуфрія до Онуфрій Показати IP 23 Липня 2015 10:53
не забагато береш на себе? дивись щоб тобі було кому гріхи простити!!!!
Віра Показати IP 23 Липня 2015 10:50
Громада в Угринові не перейшла в КП-її Турко в їжакових рукавицях перегнав,трясучи своїм пузом.Наша влада проснулась,бо вибори на носі...Ганьба Тураку і його прихвостням "українським"!!
Надія Показати IP 23 Липня 2015 11:46
Гарні коментарі від парафіян московського патріархату,не сійте розбрат і моліться за мир,а не за руський мир.
))) до Надія Показати IP 23 Липня 2015 12:17
руський мир - це ваша солодка мрія. не лізьте з соромом своїм до людей, все одно вся правда рано чи пізно вийде.
Олександр до Надія Показати IP 24 Липня 2015 16:15
А чому говорити правду по факту - це сіяти розбрат? А забирати храм силою - це богоугодна справа по-вашому? Христос розпинав фарисеїв, чи фарисеї Христа? Отож знайте, гонителі - завжди фарисеї, якими б назвами вони не прикривались.
з Угринова Показати IP 23 Липня 2015 11:48
Якщо Турак такий поганий то може МП дасть людям роботу?
))) до з Угринова Показати IP 23 Липня 2015 12:16
то може, він поверне те, що з колгоспу вкрав та на паях надурив? роботодавець хрінов.
з Угринова до ))) Показати IP 23 Липня 2015 15:58
кому,тобі,та ти це все про...еш за місяць,а далі знов почнеш скиглити!
Микола до з Угринова Показати IP 23 Липня 2015 16:10
В такому разі нвіщо вам взагалі церва, аби робота була...якби Турак був мусульманином то і мечеть пішли б, чи не так.... аби робота була. Рабська психологія.
апостроф Показати IP 23 Липня 2015 12:33
Гнати треба з Волині всіх мацковських попів з їхнім гундяєвським паханатом.
християнка Показати IP 23 Липня 2015 14:31
Дай Боже, між людьми бути любові !
Атеїст Показати IP 23 Липня 2015 23:59
Вас як овець стрижуть і ріжуть.А барани попам руки цілують.Розум в рабів зовсім відсутній.Відволікають рабський електорат від дійсних прблем в державі.