USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

У Луцьку священик покарав дітей за сміття

25 Червня 2015 22:20
Священик Української автокефальної православної церкви святих апостолів Петра і Павла, що розміщена в парку на вулиці Баранова (за тубдиспансером), закрив на замок гойдалки. Про це пише Район Луцьк.

Діти, які живуть в прилеглих будинках, прийшли, як завжди, побавитись на невеличкому майданчику, встановленому недавно біля церкви благодійним Фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк», однак на гойдалках погойдатись вони не змогли, бо ті обкручені ланцюгом і закриті на замок.

До сьогоднішнього дня в парку могли безперешкодно гратися діти, а після встановлення дитячого майданчика та ігрових конструкцій місце взагалі стало улюбленим для батьків з дітками, адже нарешті трішки подбали і про них.

Однак однією з конструкцій, а саме гойдалкою, наразі скористатись неможливо. Отець Володимир каже, що відтепер він відкриватиме її тільки у своїй присутності, адже люди, мовляв, не цінують, зробленого тут ним, тож таким чином він вирішив «покарати» дітей та підлітків, які смітять в парку та нищать насаджені квіти.

Після встановлення ігрового майданчика його віддали на баланс церкви, тому ніхто зірвати ланцюг не має права.

Мама двох діток Ілона скаржиться, що ввечері діткам неможливо погойдатись: «Як можна додуматись до такого – закрити гойдалку на замок? Батюшка що, цар чи Бог, що таке собі дозволяє? Парк – це наша територія, і ми все одно сюди приходитимемо, бо де нам тоді гратись і гуляти? Іншого місця поблизу нема, а дітей на околиці багато. І сміття тут ніколи не було, це вигадка і брехня».

Величезну територію парку на вулиці Баранова кілька років тому віддали територіальній громаді міста в особі «автокефалів» в оренду на 49 років. Тут розміщені тимчасова церква і цегляний храм. Свого часу настоятель храму розчистив тут дерева й кущі, постійно косить траву, старається облагородити територію.

Люди побоюються, що невдовзі, після обгородження території парку священик взагалі заборонить їм заходити в парк.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 40
Ніка Показати IP 25 Червня 2015 22:33
А для кого той майданчик, якщо дітям заборонено там бавитися? Дії священика абсурдні.
Анонім до Ніка Показати IP 25 Червня 2015 22:43
А що можна очікувати від розкольника?
Ніка до Анонім Показати IP 25 Червня 2015 22:50
Раскольніков - це той що в "Ідіоті" Достоєвського, тобто в РПЦ?
Хлоп до Ніка Показати IP 25 Червня 2015 22:57
Нi, це той, кому "все дозволено" в "Бесах", тобто унiату))
до Ніки до Ніка Показати IP 26 Червня 2015 00:03
Раскольников герой Достоєвського " Преступление и наказание"
БОГ до Ніка Показати IP 26 Червня 2015 14:55
от вам християнство не має значення якого патріархату всі попи одинакові і виглядають теж одинаково животи до землі попадали дітям нащо бавитись нехай в церкву ходять
лучанин Показати IP 25 Червня 2015 23:08
то всьо московські попи
Перехожий до лучанин Показати IP 25 Червня 2015 23:45
І путін!
Анонім до лучанин Показати IP 26 Червня 2015 00:01
А ти хоч статтю читав?
Анонімка до Анонім Показати IP 26 Червня 2015 00:17
А для чого? Легше когось осудити! Розумію невдоволення батьків. В самої дитина з якою щодня гуляю на дитмайданчиках і повірте, що поведінка деяких батьків і дітей залишає бажати кращого. Діти як діти смітять. За собою не прибирають. На твоє зауваження зреагують невдоволено. Не факт, що не нарвешся на придуркувату мамашу, яка не обложить тебе матами, за зауваження дитині. А про те що валазять на гойдалку з ногами і катаються, незважаючи, що поряд бігає маплеча чи хтось потівм попою туди сяде я важе мовчу... Батюшка зробив грубо, але справедливо. Немає чого судити когось, не бачачи себе.
Анонім до Анонімка Показати IP 26 Червня 2015 00:28
Но справа в тому, що страждають і ті діти, які ведуть себе гарно. Це перше. А інше - це те, що я пишу про Ярему, а Ваша Світлосте каже про Фому. Бо річ в моєму пості йде не про осуд, а про спирання з хворої головушки на здорову.
Анонімка до Аноніма до Анонім Показати IP 26 Червня 2015 00:46
Та я вас повністю підтримую!
Анонім до Анонімка до Аноніма Показати IP 26 Червня 2015 01:32
А я Вас полностью поддерживаю в вопросе присущего нам всем в массе бескультурью.
вова до Анонімка Показати IP 26 Червня 2015 14:59
треба батюшку самого на цеп посадити собака скаженний не батюшка а чорт що йому ті гойдалки заважають жити? набудували церков а толку все гірше і гірше що вони вчать?
Анонім до вова Показати IP 26 Червня 2015 16:23
Да и я про то же самое. Ведь он, по идее, пастырь, т.е. учитель, а не надсмотрщик.
знаючий Показати IP 26 Червня 2015 00:02
приходилось бувати в цій церкві.Це пункт де випрошують гроші підходячи до кожного і ДАЙ! Ну мусиш дати. А ще кажуть: Іванов Петро дав на храм 100ргн. Петров Іван дав 50 грн і т.д.То є автокефальна. Формально ні укр. ні рос. патріархат. Хоча без Михаїла там не обійшлось. До УПЦ МП відношення немає.
ВОНО Показати IP 26 Червня 2015 05:45
ой не дарма комуняки винищували цих дядьків в спідницях
Анонім Показати IP 26 Червня 2015 08:35
ця церковна територія має державний акт у постійне користування а не на 49 років.
Анонім Показати IP 26 Червня 2015 08:39
отець Володимир це господар там у храмі красота і на дворі теж.
Анонім до Анонім Показати IP 26 Червня 2015 10:13
VIN BIZNESMEN V RYSI
смс Показати IP 26 Червня 2015 08:43
а ця мамочка це маскаліца їй українська церква не потрібна їй дай качелі
віра Показати IP 26 Червня 2015 08:44
А чому батьки не задумались про благоустрій територіі, про те, що хтось доклав зусиль в облагородженні площадки?! Може варто і дітей привчатидо культури, а не тільки висувати вимоги!!! А для священника цей поступок ,напевно вже крайній ,після розмов і нотацій т.з діткам і іх мамам. Вчіться культури ,шановні, не смітіть ,не ламайте, шануйте, те, що вам дали!!!!!!
Жанна Показати IP 26 Червня 2015 08:51
Взагалі - все вірно. Людина облагороджує ділянку, приходять люди і після них залишається жах. Як інакше боротися з людським свинством? Якщо дитинка смітить, то її треба навчати прибирати за собою. Якщо ж вона надто маленька це зробити,то для цього є ЇЇ батьки,щоб прибрати за нею. Але в нас люди рахують за потрібне прибрати в себе вдома, але не за межами, а потім ще й звинуватити інших в свому свинстві. Ті,що тут говорять про те,що згодом не пустять людей на територію, то вдумайтесь в те,що ви кажете!! Священик сам сяде на ці гойдалки ?? Абсурд! Виховуйте своїх дітей і контролюйте за межами своєї оселі. P.S. Про те,що діти смітять, в статті жодного слова так і не найшла...
Анонім Показати IP 26 Червня 2015 09:04
батюшка закриває на вечір,а що твої діти там у цей час роблять
Анонім Показати IP 26 Червня 2015 09:19
Шановні Шановні! навчіть своїх дітей культури і поведінки у храмі і біля нього.
знайомі Показати IP 26 Червня 2015 09:45
ця писака Ілона забрала чужу хату ,а тепер ще хочи землі церковної.
123 Показати IP 26 Червня 2015 09:58
Хай та мамаша Ілона спочатку навчить свою дитину гарним манерам і не смітити. А то попривикали - все їм зроби за рахунок когось (держави, мецената) то можна все навкруги ламати і трощити. І не дай бог, щось сказати в бік тої дитини, яка нищить гойдалку чи квіти - тут як фурія з"являється мамаша з одним єдиним аргументом "ну це ж дитина, хай грається". Я б на місці батьшюки ще й різок навкладала щоб дійшло швидше і було наукою, раз батьки навчити не можуть
Олена Показати IP 26 Червня 2015 12:50
Парафіяни цієї церкви завжди дбали і дбають про благоустрій парку!Цей парк був заснованиний набагато раніше ніж церква,хоча і церкву випросили тіж самі парафіяни!Раніше цей парк мав багато рідкісних дерев і був прекрасним місцем для відпочинку дітей та їх батьків,сама виросла,граючись вньому....і постійно люди самі його прибирали і озеленювали!І коли побудувалася капличка всі дуже тішились,але коли прийшов до нас служити о.Володимир,здається теж все було добре,але до пори....Всі парафіяни гуртом,хто руками,хто фінансово робили все щоб збудувати велику церкву,бо прихожанів не мало....І ось є велика церква,красива і простора,але з її появою в о.Володимира виросло велике Я!Мало того що весь парк знищив,залишивши лише пеньки,то почав грозити що загородить все,бо парафіяни заходячи на тереторію роблять колгосп,а коли запитуєш у нього хто збудував церкву,на що отрумуєш від нього відповідь що він сам!А тепер і до дітей добрався до Божих янголят,яких він повинен заохочувати до церкви,створивши наприклад Недільну школу,то він їх з ципами проганяє...то який він після цього священник?!
Наталія Показати IP 26 Червня 2015 13:27
До чого вже дійшло це жах!!На замок гойдашкі закривати,щоб "Діти"не гойдались там.Отець не Бог щоб карати,а вже уявлаю собі, який він насправді "ОТЕЦЬ".В цьому випадку про дітей не подуманно!!
Анонім до Наталія Показати IP 26 Червня 2015 15:06
Він не карає, він вчить таким чином. Судити когось легко!
Олена до Анонім Показати IP 26 Червня 2015 16:06
Священнику дітей треба вчити Божим словом,а не ланцюгами...!!!!
Наталія до Анонім Показати IP 26 Червня 2015 16:07
Ви шо смішні,вчить таким чином?Хай себе вчить бути людяним і робити добро!!ЦЕ ж Діти!!Я не сужу ,я висловила свою думку.Особисто відчуваю відразу до таких людей як "ОТЕЦЬ" які служачи в церкві мають нести добро!!А не оце...Надіюсь він прочитає і йому буде соромно!!!
Олена до Анонім Показати IP 26 Червня 2015 16:14
І якщо вже на те пішло,то отець пригрозив дітям що буде відкривати гойдалки на період служби,але на мою думку на період служби діти повинні молитися в церкві до Бога,а не гойдатися на гойдалках!!!!То це він так привчає дітей до церкви????
до Наталії до Наталія Показати IP 27 Червня 2015 10:12
а Бог і не карає нікого, він не прокурор. ми самі себе караєм своїми ж поступками і думками.
Мама Показати IP 26 Червня 2015 17:11
Мама Ілона - це скандальна "журналістка" О.Бузулук, яка тільки й вміє хамство плодити. Яблука і від яблуні.....Яка мама - такі й діти. Тому від таких мешканців щей паркан треба поставити. Т*пі, обм*жені і безкультурні.
Олена до Мама Показати IP 26 Червня 2015 17:45
До чого тут Ілона і її мама?!Є факт,що священник порушує всі правила людяності до дітей та своїх парафіян,які дали можливість йому служити в цій церкві!Про це ж написала не лише Ілона,а й сам фонд Ігоря Палиці!
ольга Показати IP 27 Червня 2015 13:24
Люди, що ви творите. Як так можна. Самі своїх дітей не можуть виховати, навчити культурі а хочуть , щоб це зробив батюшка! Позор нації! Це московський патріархат кинув вам кістку роздору, а ви і раді обсмоктувати. А з гойдалкою то до дітей з мамами, бо хочуть багато а граблі і віники взяли хоч раз. Починайте з себе. Путін нас нищить а ми одне одного!!!
до Ольги Показати IP 27 Червня 2015 13:41
Цілком з Вами згідна, як у людей язик повертається обгажувати отця Володимира?Це взагалі настільки порядний і скромний батюшка, а якщо хтось хоче тільки кататись там, то, будь ласка, є парк центральний, є власні території, це церква, а не якась площадка для розваг, а то палець в палець одна з одною жалільщиць не вдарила, щоб там порядок був, бігають до російських попів, а розважатись сюди, ні, так не будею ганяйте до кацапійської церкви і там катайтесь, все робилось за підтримки порядних бізнесменів і парафіян для своїх прихожан, а якщо ви думали що там вам буде площадка для розваг, то такого не буде, а за обгажування доброго імені батюшки Господня кара не за горами, бо то великий гріх, учіть, шановні, діток добру і культурі.
Олександра Показати IP 30 Червня 2015 15:23
Я є постійною прихоєанкою храму вже давно і далека від сепаратизму. Те, що зявилась стаття про закриття гойдалки на замок отцем Володимиром в інтернеті. не є випадковістю.Якби він попередив прихожан про такий вимушений свій крок з метою забезпечення порядку навколо церкви і порадився з громадою як це правильно зробити ціієї статіт просто не було б . Але це- не в його стилі.. Після того, як відкрилася церква в отця з матушки виросли крила. Вони ні з ким не радяться , всі рішення приймають самі, вважаючи, напевно, що храм - це їхня власність.Ігнорування отцем Володимиром і матушкою думками громадян веде до наростання обурення серед людей, які відвідують храм. Ні откцб, ні матушка не чують, які неприємні розмови йдуть як в храмі. так і за його межами про те, що в храмі вже давно немає старости, а церковна двадцятка існує лише на папері. і мало хто знає про її склад , не говорячи вже про її роботу..Скільки разів просили отця навести порядок з грошима, забрати той піднос, на який люди повинні класти гроші в кінці служби, тим більше, що вони йдуть йому в кишеню, а не в церковну касу. В яких церквах ще є такий відкритий збір грошей? Всім зрозуміло що гроші. які люди кладуть під Євангеліюс теж осідають в кишеню батюшки. А йому крім того громада платить ще заробітну плату і комунальні послуги.Я впевнена, що більшість людей не знає, що гроші, які бере священик за позорони, освячення домівок, хрестини іт.д теж йдуть йому в кишеню. і ні копійки він з цих грошей не дав на храм. Пропонували поставити скриньки. щоб люди давали пожертви в залежності від своїх можливостей і бажання, але цієї пропозицні матушка. ні отець не почули.. В багатьох церквах або в кінці служби, або раз в місяць чи квартал отець звітується перед громадою про надходження всіх коштів в храм, а в нас цього нема.Є тільки звіти про пожертви, бо тут вже, напевно. неможливо щось приховати. само отець не чує прохань людей скоротити проповіді. не переказувати детально Євангеліїї, бо ж всі уважно слухають, коли вона читається.А для чого ці ходіння по церкві з Євангеліі\ю після її читання і добровільно- примусове її цілування? Адже цілують її всі -хворі і здорові і ніхто її після себе не витирає.До речі такого ритуалу я не бачила в жодній з церков . які мені довелось відвідувати. Може це отець привіз зЛьвівщини, звідки він родом? Чому просто не перехрестити всіх, як він це робить в великі свята. і вирішиться дві великі проблеми: зекономиться час і зникне загроза підхопити якусь інфекцію. Але ні отець, ні матушка не чують людей, дуже образливо реагують на критику чи зауваженя, не прислухаються до порад, вважаючи найлютішими ворогами тих. хто їх дає. І в цьому - їхня найбільша помилка.Бо керівник. який не чує своїх підлеглиїх, поступово втрачає свій авторитет і втрачається авторитет колективу і організації, якою він керує Про це не повинні забувати ні матушка, ні отець бо саме громада утримує як церкву. так і їх особисто. І. якщо вони це не розуміють чи не хочуть розуміти. і продовжуватимуть керувати всім. що відбувається в храмі своїм сімейним підрядом. то це може привести до того, що на службіі будуть присутні лише вони двоє а обурення людей не обмежаться лише і нтернетом..І останнє . не треба рахувати ворогами тиз, хто щось радить чи підказує а може навітьі критикує, бо саме ці люди щиро вболівають за . все . що відбувається в храмі.. Дуже хочеться, щоб наш храм мав авторитет, щоб сюди з задоволенням йшли люди, надіючись на одержання божої благодаті, а не нашто вхуватись на людські пересуди. В україні стартує клич на люстрацію, і саме храм має бути прикладом для наслідування.
Галина Показати IP 30 Червня 2015 16:33
Храм святих апостолів Петра і Павла я почала відвідувати зовсім недавно. Мені дуже подобається цей храм. в ньому затишно і світло. , є багато місця. Дуже подобається, як співає церковний хор, Мені здавалось, що тут панує злагода і взаєморозуміння., а тому поява статіті з осудженням дій священика мене дуже здивувала. Для чого потрібно було залучати в цю справу інтернет? Невже не можна було поговорити відверто про наболіле? Я взагалі не розумію, чому приходячи в храм, чи за його межами я чую постійно якісь обурення чи невдоволдення відносно порядків в храмі? Якщо є якісь проблеми, їх треба вирішувати. В кожному храмі(я думаю і в нашому) є "двадцятка", яка не чекаючи навіть на вказівки Отця, повинна збиратись хоча б один раз в місяць і вирішувати наболілі проблеми. Не повинен стояти осторонь цього і староста, адже його прямий обовязок слідкувати за порядком. Я йду в храм слухати Боже слово, надіючись ,що саме тут існує справедливість і порядок.І, повірте, дуже неприємно чути постійні невдоволення людей. але з другої сторони я бачу, що багато в чому вони праві.Я не знаю чия вина в тому,що панує така нездорова атмосфера в храмі- безінціативних громадян чи небажання настоятеля храму прислухатись до тих, хто не зоче мовчати і хоче добитись якоїсь справедливості.Одне тільки скажу: порівняно з першими моїми віідвідами цього хоаму, бажання приходити сюди поступово згасає, а тому я невпевнена, що буду відвідувати його далі.