USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.90

Україна за рівнем корупції зрівнялася з РФ. Дослідження

25 Січня 2017 17:50
У Всесвітньому рейтингу СРІ (індекс сприйняття корупції) за 2016 рік Україна отримала лише 29 балів зі 100 можливих, таким чином, посівши 131 місце зі 176 країн.

При цьому цей же щабель з Україною розділили такі країни, як Росія, Казахстан, Непал та Іран, повідомляють на сайті Transparency International.

Перше місце в успішному протистоянні корупції посіли Нова Зеландія і Данія. Також найкращі результати мають Фінляндія, Швеція, Норвегія і Швейцарія. Серед найменш корумпованих країн — і США, Канада, Британія, Німеччина, Уругвай, Австрія і Австралія.

І хоча показник України покращився порівняно з попереднім роком (підвищився на 2 сходинки), у міжнародній організації ТІ такі результати для країни, влада якої взяла курс на боротьбу з корупцією, називають недостатніми.

"Покращенню нашої позиції у світовому рейтингу сприяло просування антикорупційної реформи, проте відсутність дієвої судової системи та фактична безкарність корупціонерів не дає Україні зробити потужний ривок уперед і подолати 30-бальний бар'єр, що зветься "ганьбою для нації", — йдеться в повідомленні.

Зазначають, що найбільше балів Україна отримала завдяки дослідженню World Justice Project Rule of Law Index, який враховували в побудові індексу.

Так, показник України в ньому зріс на +10 балів порівняно з минулими роками.

"Це пов'язано зі зменшенням використання службового становища в органах виконавчої влади (показник покращився на 14%), в поліції і збройних силах (показник покращився на 6%), але в судовій гілці влади ситуація залишилася такою ж, що і за часів режиму Януковича. Про цю ж проблему говорить і дослідження World Competitiveness Yearbook, яке принесло в цьому році Україні +3 бали", - йдеться в повідомленні.

Ще 4 бали Україна отримала завдяки підзвітності державних закупівель завдяки системі ProZorro, державному фінансуванню партій, першим розслідуванням НАБУ, участі громадськості в антикорупційних реформах. Проте в дослідженні Freedom House Nations in Transit найбільшими викликами для України визнали слабкість інституцій, які мають забезпечувати верховенство права, надмірну зарегульованість економіки та зосередження влади в руках олігархічних кланів.

Дослідження World Economic Forum Executive Opinion Survey та Economist Intelligence Unit Country Risk Ratings забрали в України 1 і 2 бали відповідно.

"Бізнес побачив значну корупцію при розподілі державних коштів, а судову систему визнав нездатною зашкодити цьому. Дійсно, унаслідок роботи систем ProZorro та Dozorro випадки порушень у закупівлях стали більш очевидними для бізнесу та громадськості порівняно з паперовими тендерами. Активне викриття таких тендерів за допомогою Dozorro може значно зменшити корупцію при закупівлях. Для того ж, щоб вирішити проблему безкарності в судах, необхідно зробити набагато більше", — наголосили в TI.

Індекс сприйняття корупції базується на незалежних опитуваннях, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі експерти Світового банку, Freedom House, World Economic Forum тощо.

На першому місці у боротьбі з корупцією з 90 балами - Данія. На останньому - Сомалі, з двома балами.

Нагадаємо, в минулому дослідженні Transparency International Україна зайняла перше місце за корупцією в Європі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Сераховичі Показати IP 25 Січня 2017 17:55
Щось мабуть напутав цей Всесвітній рейтинг...
Цукерман М. Показати IP 25 Січня 2017 19:10
Це " Майдан " так поборов корупцію , казнокрадство і порушення прав людини ... Дякую за ло*отрон .!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus