USD 37.12 37.50
  • USD 37.12 37.50
  • EUR 37.25 37.60
  • PLN 9.10 9.40

«Вільним шляхом» роздержавлюється зі скандалами: редакцію опечатали, у фінансових звітах – помилки

30 Серпня 2016 12:47
Навколо ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» останні місяці вирують резонансні події.

Газета, що стала на шлях роздержавлення, виявилась не готовою піти у «вільне плавання», а усіляки спроби районної влади як співзасновників видання допомогти редакція розцінює як «свавілля місцевої влади».

Нагадаємо, Ківерцівська районна газета «Вільним шляхом», засновниками якої були Ківерцівська районна рада, райдержадміністрація та трудовий колектив редакції, на початку березня 2016 року на редакційних зборах прийняла рішення реформуватися. Було ухвалено взяти участь у першому етапі реформування, за спосіб реформування редакція обрала стати суб’єктом господарювання.

У квітні відбулася сесія Ківерцівсько районної ради, на якій розглядали «редакційне» питання. Депутати підтримали бажання журналістів «Вільним шляхом» реформуватися, однак каменем спотикання, та, як згодом виявиться, головним об’єктом конфлікту видання та районної влади стало приміщення, де розташована редакція газети.

ВІЙНА ЗА ПРИМІЩЕННЯ

Вулиця Паркова, 8 у місті Ківерці. Двохповерхове приміщення, загальною площею 339 квадратних метрів. Газетярі займають більшу частину – 167, 2 квадратних метри другого поверху, це при тому, що штат працівників видання становить всього 7 осіб. Однак, реформуючись, редакція хоче не лише ту площу, на якій працює зараз, а загалом усе приміщення. Під час сесії тоді ще виконуюча обов’язки редактора газети «Вільним шляхом» Марія Хітько зізналася, що ставши суб’єктом господарювання, газета не зможе вижити за рахунок однієї передплати і реклами, тому вона розраховує використовувати приміщення для підприємницької діяльності. Голова Ківерцівської райради, депутат райради від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Григорій Недопад запевнив депутатів і присутніх на сесії працівників газети «Вільним шляхом», що ту площу, яку наразі займає редакція, ніхто не відбирає, адже згідно закону про реформування друкованих ЗМІ, вона лишається за редакцією на 15 років з орендною платою в одну гривню на рік. Проте такі аргументи йшли всупереч амбіцій редакційного колективу.

СТАТУТ ВИПРАВИЛИ САМОВІЛЬНО

Згодом на поверхню випливли нові факти, які підтвердили, що редакція веде нечесну гру у відносинах зі своїми засновниками. Районне керівництво, аналізуючи Статут, яким регулюються відносини засновників та редактора газети «Вільним шляхом», прийнятим ще у лютому 1998 року, виявило розбіжність між Статутом, який їм надали у районному архіві, і тим, який надало газетне видання. Пункт 4.2 Статуту, наданого в архіві, говорить про те, що: «Колектив редакції висуває кандидатуру редактора». Однак, редакційна версія Статуту у пункті 4.2 містить закреслення та виправлення слова «висуває» на «обирає», що кардинально змінює зміст речення та надає право редакції самостійно обирати керівника.

У ФІНАНСОВИХ ЗВІТАХ – ПОМИЛКИ

Як з’ясувалося, окрім самовільного внесення змін до Статуту, редакція не може розібратися у бухгалтерії. За словами, заступника голови районної ради Тамари Чигрин, у балансі підприємства станом на 01 січня, 01 квітня, 01 липня 2016 року є розбіжності. Крім того, зі слів чиновниці, баланс, який редакція надала незалежному аудитору не збігається з тим, що був наданий до районної ради. До слова, незалежний аудит виявив суттєві помилки у бухгалтерський звітах редакції та зробив висновок, що «баланс не можна вважати достовірним».

Голова райради Григорій Недопад переконаний, що зважаючи на те, що районна влада досі є співзасновником газети «Вільним шляхом», стояти осторонь бухгалтерського безладу та самоуправства редакції не можна. Його думку підтримує і голова райдержадміністрації Валерій Ткачук.

НОВИЙ СТАТУТ РЕДАКЦІЯ НЕ ЗАРЕЄСТРУВАЛА

Навести лад взялися грунтовно. Шостого липня були скликані Збори засновників районної газети, на яких обговорювали нову редакцію Статуту редакції газети, розрозбленого юристами районної ради згідно ЗУ «Про друковані ЗМІ». Після дискусій та внесення змін, вирішено зобов’язати виконувача обов'язків редактора видання Марію Хітько та двох представників районної ради, Д. Лелікова та Н. Снішко, зареєструвати Статут у десятиденний термін, тобто до 16 липня.

Однак Марія Хітько не виконала дорученого їй завдання, за що на чергових зборах засновників газети 22 липня отримала догану. А свою відмову реєструвати установчий документ пояснила тим, що, на її думку, новий Статут змінює організаційно-правову форму редакції, і що районна рада у такий спосіб хоче перетворити колективне підпримство на унітарне.

Проаналізувавши запропонований райрадою Статут, жодних посягань на зміну організаційно-правової форми ми не знайшли. Редакція видання так і лишається комунальним підприємством. Для роз’яснення, унітарне підприємство – те, засновником якого є один суб’єкт, а у новому Статуті їх вказано троє – Ківерцівська РДА, районна рада та трудовий колектив редакції «Вільним шляхом».

ЗА ЩО ЗВІЛЬНИЛИ РЕДАКТОРА?

Зі слів Григорія Недопада, виконувач обов'язків редактора Марія Хітько чинить супротив та відмовляється співпрацювати із засновниками видання, у даному випадку – із районною радою та райдержадміністрацією. Останньою краплею стало те, що Марія Григорівна пішла у відпустку, не узгодивши це із районною радою та ні на кого не переклавши обов’язки. Так, рішенням тимчасової контрольної комісії районної ради з питань проведення перевірки діяльності підприємств, установ та організацій, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл,селищ, міста Ківерцівського району, члени комісії рекомендували голові райради звільнити виконувача обов'язків редактора «Вільним шляхом» Марію Хітько. Підставами визначили таке:систематичне невиконання покладених на неї обов’язків та доручень, керуючись п. 3, 4 ст. 40, п. 5 ст. 79, 139 КЗпП України та ст. 10 ЗУ «Про відпустки». Розпорядження про звільнення виконувача обов'язків редактора голова районної ради Григорій Недопад підписав 01 серпня.

ПРОТЕСТ ЖУРНАЛІСТІВ ВИЛИВСЯ НА СТОРІНКИ ГАЗЕТИ

Після чого редакція «Вільним шляхом» вдалася до радикальних дій. В знак протесту черговий номер газети від 13 серпня вийшов із білою шпальтою. Крім того, колектив редакції звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Генерального прокурора Юрія Луценка і Президента України Петра Порошенка з проханням «припинити свавілля місцевої влади». У тексті звернення читаємо таке:

«…посадові особи Ківерцівської районної ради – голова
Недопад Г.В. та заступник голови Чигрин Т.Г. і голова Ківерцівської райдержадміністрації Ткачук В.Є. – у період, коли триває реформування друкованого засобу та Редакції, чинять тиск на працівників редакції, перешкоджають професійній діяльності й штовхають на посадовий злочин, а саме: змушують підписати Договір оренди на частину приміщення й підписати та зареєструвати нову редакцію Статуту підприємства з тим, аби змінити організаційно-правову форму юридичної особи й підпорядкувати районній раді усю фінансово-господарську та професійну діяльність, незважаючи на пряму дію Закону України «Про реформування друкованих ЗМІ».

Шукають підтримки журналісти «Вільним шляхом» і у медіа-юристів, зокрема у президента Української асоціації медіа-юристів Тетяни Котюжинської, яка на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомила, що «ківерцівська влада у стосунках з місцевими журналістами переступає межу закону».

Натомість голова районної ради Григорій Недопад запевняє, що жодного втручання в діяльність колективунемає, є лише «незрозумілий бухгалтерський облік» та «амбіції» редакційного колективу, який отримує на розвиток кошти із місцевого бюджету, але відмовляється співпрацювати.

«Ківерцівська районна рада працює у правовому полі. На жодні прокації, самовільні зміни Статуту ми не пристанемо, як і не дозволимо витрачати кошти громади невідомо куди. Протест, розпочатий редакцією, вважаю безпідставним, тому що порядку немає ні в установчих документах, ні в бухгалтерії. Крім того, ми не проти роздержавлення газети, про що вже неодноразово заявляли. У квітня цього року сесія районної ради пішла назустріч редакції та прийняла рішення про реформування та про спосіб реформування газети «Вільним шляхом». Підозрюю, що опір редакція чинить виключно через приміщення, у якому працює і яке є власністю ківерцівської громади, тобто районної ради», – наголосив Григорій Недопад.

НАСАМКІНЕЦЬ

За останньою інформацією, Ківерцівська районна рада призначила виконувачем обов'язків редактора Людмилу Михайленко (філолога, депутата Ківерцівської міської ради), яку 26 серпня працівники редакції не впустили на робоче місце, замкнувши вхідні двері. В результаті представники районної ради опечатали кабінети редакції. Поліція, яка прибула на Паркову, 8 за викликом редакційних працівників, порушень у діяльності районної ради не виявила, пояснивши, що комунальним майном районна рада може розпоряджатися на власний розсуд.

Катерина СЕМЕНЮК

Відео: ТРК АверсЗнайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
давид Показати IP 30 Серпня 2016 12:56
все через владу що ніде немає порядк ні в якій структурі. Все влада так керує що тільки гроші свої пересчитує
Одним словом - мараз Показати IP 30 Серпня 2016 13:03
Яке може бути "роздержавлення" цієї газети, котра у державній власності не перебуває?! А оце що: "...ставши суб’єктом господарювання"? Газета на сьогодні й так є юридичною особою, що здійснбє господарську діяльність.
Аліна Показати IP 30 Серпня 2016 13:29
Та кому ці газетьонки потрібні тим більшерайонні. Це пережиток минулого позакривати їх потрібно. Інформації зараз вистачає.Хто ці районки перебплачує.Добровільно примусово заставляють селюків.Нема де гроші дівати,
дмитро Показати IP 30 Серпня 2016 13:44
для ківерцівських владців як колишніх так і теперішніх закони \ про пресу \ не писані. там постійно воюють із журналістами . про це можуть багато розповісти редактори миценко. юшковець та іх наступники. схаменіться. відпустіть журналістів не волю.небудьте посміховиськом на всю украіну.чиновники приходять і безслідно йдуть в небуття. а газети і іх творці жили. живуть і будуть жити вічно.
Ганьба Показати IP 30 Серпня 2016 19:36
І ви ще називаєте себе журналістами? Знову показуєте лише один бік медалі - думку влади! В законі чітко сказано, що редакція має отримати все приміщення, яке числиться в неї на балансі. І ці виправлення в Статуті ви вважаєте кардинальними? Він з 98 року, а редакційні працівники там з якого року працюють не цікавились? І як вони на сучасному комп'ютері зробили правку на документі надрукованому печатною машинкою. Аудитор має право звернутися в правоохоронні органи,якщо знаходить правопорушення, але він мовчить, бо криміналу там не має! Все у вас зі слів, ви документи і закони почитайте!
Що робиться Показати IP 30 Серпня 2016 20:17
Подавайте інформацію повністю. Михайленко філолог, але англійський і вже пенсіонерка. І однопартійка Чигрин, невже так важко зробити висновки правильні. Відео під статтею зняте 26 серпня в приміщенні редакції, а ви написали, що її не пустили на роботу. Тьху
правдолюб Показати IP 30 Серпня 2016 21:09
"шановний" голова ви зі своєю чигрин забрехались. Як відомо ви звільнили в.о. редактора за "прогул" , а не за невиконання обов'язків! І що до іншого відчувається брехня! Побійтеся БОГА і людей! Р.s. автору не продавайте свою совість!
правдолюб Показати IP 30 Серпня 2016 21:40
Видно голова не голова, бо там є шия( така собі чигрин, яка має кримінальне минуле! Яку виводили у наручниках з базару, а люди аплодували!). Може голова не в курсі?
правдолюб Показати IP 30 Серпня 2016 22:09
Будь ласка поставте коментар!Нехай люди знають хто така заступник голови ківерцівської райради Т. Чигрин!
ківерчанка до правдолюб Показати IP 1 Вересня 2016 15:08
хто її не знає. Хто таких до влади ставить?
правдолюб Показати IP 30 Серпня 2016 22:15
Головою керує шия в особі заступника голови райради Чигрин! У якої кримінальне минуле(виводили з ринку у наручниках під аплодисменти людей!). Може голова не знає?
правдолюб Показати IP 31 Серпня 2016 20:09
хто така михайленко: вчитель -ніякий(досягнень нема, учні мають претензії до викладання англійської - сама не знає, що може навчити?), секретар міськради - помилки у матеріалах сесії, нарікання і претензії від депутатів... Приїхала каже у 80-роках, ну що можу сказати: чоловік її промишляв розбоєм(пом'ятаєте про те, як у лісі в ті роки вимагали гроші на трасі у іноземців? Сумнозвісна історія про болгар, яких палили жицем!). За що ми стояли на майдані? За кого загинули наші діти?
правдолюб Показати IP 31 Серпня 2016 20:56
знову модерація!
ківерці Показати IP 1 Вересня 2016 16:23
Не роздувайте з мухи слона.Перестаньте примусово виписувати ту застарілу газету вчителів і держслужбовців. І проблема зникне, як сама та газета. Совіцьке минуле. А хто дійсно хоче - хай купує в кіосках.
Андрій до ківерці Показати IP 1 Вересня 2016 17:48
Ніхто не роздуває. Що правда то правда - про цих осіб! Якщо вам не подобається газета, то це ваш вибір і не більше! Районка потрібна для людей нашого району! Я за "Вільним шляхом" на волі!
Андрій Показати IP 4 Вересня 2016 12:10
Не знав, що працівники редакції це майно районної комунальної власності? Що вони є рабами ради? Можновладці схаменіться! А "пані" чигрин треба свою "кримінальну прудкість" заспокоїти! Ходять чутки, що вона мстить за якійсь "образи"? Тай кажуть , що після її арешту була у лікарні (порушення психіки), не можу зрозуміти хто її допустив до влади?! А ще чув, що Чигрин бігає по бухгалтеріям оргінізацій і підприємств Ківерець і заставляє бухгалтерів вносити правки в документи і звіти... Може правоохоронці зупинять вже цей дурдом? Голова райради Недопад також вже заговорився( в одній статті розказує, що в.о. редактора звільнили за прогул. А у другій за невиконання обов'язків...) Тож тут якась брехня зі сторони ради і видно не тільки в цьому?!
ківерчанин Показати IP 4 Вересня 2016 12:16
все доручіть чигрин.і не треба ніякого спору. ВОНА як не металолом крутить,то заготконторою.то насінням гарбуза. КОЛИ вже сяде .МОЖЕ після ліквідаціі газети.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus