Волиняни виступають проти будівництва телевежі
Громада села Дігтів Володимир-Волинського району виступає проти будівництва цифрової телевежі в безпосередній близькості від їхнього населеного пункту. Про це 7 березня селяни заявили під час громадських слухань участь в яких взяв директор Волинської філії Концерну радіомовлення Сергій Семерей та заступник голови Володимир-Волинської районної ради Павло Карпюк.
Відповідно до планів Волинської філії Концерну радіомовлення телевежу не випадково планують будувати у селі Дігтів, адже вона забезпечить максимальне покриття у містах: Володимирі-Волинському, Устилузі, Нововолинську, а також у селищі Іваничі.
Жителі села не згодні на таке «цифрове» сусідство, оскільки сама телевежа буде розміщуватися за 200 метрів від населеного пункту і в кількох метрах від неї пролягає стежка якою селяни щодня ходять на автобусну зупинку. Крім того, вони не хочуть жити в зоні постійного електромагнітного випромінювання, яке цілодобово йтиме від вежі.
«Наше село вже має декількох шкідливих сусідів – це ТзОВ «Кроноспан» та курятники Володимир-Волинської птахофабрики. Ми постійно дихаємо формальдегідами та нюхаємо сморід курників, а тепер ще й від телевежі отримуватимемо опромінення. Тому ми проти її будівництва в безпосередній близькості від села. Будуйте, але хоча б за кілометр від села», - заявила під час громадських слухань жителька села Дігтів Галина Казмірчук.
Директор Волинської філії Концерну радіомовлення Сергій Семерей намагався переконати селян у нешкідливості роботи телевежі, наводячи приклади наявності таких телевеж у смт. Маневичі та Камінь-Каширському і лякаючи перспективою залишитись без картинки в телевізорі, оскільки у 2015 році Україна з аналогового перейде на цифрове телебачення.
«При виборі місця будівництва телевежі для нас важливими критеріями були наявність ліній електропередач, висота місцевості та щоб вежа не розміщувалася посеред села. Хоча її розміщення в населеному пункті теж дозволяється. Ми узгодили проект землеустрою із депутатами сільської ради та виготовили проект будівництва. Шкідливого впливу для людей немає, опромінення можна отримати тільки тоді, коли залізти на антену, або, коли вежа завалиться», - розповів Сергій Семерей.
Громада села залишилася непохитною і заявила, що дозволить будівництво телевежі тільки в тому разі, якщо вона буде розміщена на відстані більше кілометра від населено пункту. Заступник голови Володимир-Волинської районної ради Павло Карпюк, вислухавши обидві сторони, запевнив громаду села, що без їхньої згоди телевежу поруч з селом не збудують.Тому за підсумками громадських слухань було вирішено, що директор Волинської філії Концерну радіомовлення Сергій
Семерей зустрінеться з керівництвом району для ґрунтовного вивчення уже наявного проекту будівництва телевежі та для пошуку альтернативного місця її встановлення.
Крім того було запропоновано на повторні громадські слухання запросити представників санітарно-епідеміологічної та екологічної служб та в якості незалежного експерта фахівця в галузі електромагнітного випромінювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Відповідно до планів Волинської філії Концерну радіомовлення телевежу не випадково планують будувати у селі Дігтів, адже вона забезпечить максимальне покриття у містах: Володимирі-Волинському, Устилузі, Нововолинську, а також у селищі Іваничі.
Жителі села не згодні на таке «цифрове» сусідство, оскільки сама телевежа буде розміщуватися за 200 метрів від населеного пункту і в кількох метрах від неї пролягає стежка якою селяни щодня ходять на автобусну зупинку. Крім того, вони не хочуть жити в зоні постійного електромагнітного випромінювання, яке цілодобово йтиме від вежі.
«Наше село вже має декількох шкідливих сусідів – це ТзОВ «Кроноспан» та курятники Володимир-Волинської птахофабрики. Ми постійно дихаємо формальдегідами та нюхаємо сморід курників, а тепер ще й від телевежі отримуватимемо опромінення. Тому ми проти її будівництва в безпосередній близькості від села. Будуйте, але хоча б за кілометр від села», - заявила під час громадських слухань жителька села Дігтів Галина Казмірчук.
Директор Волинської філії Концерну радіомовлення Сергій Семерей намагався переконати селян у нешкідливості роботи телевежі, наводячи приклади наявності таких телевеж у смт. Маневичі та Камінь-Каширському і лякаючи перспективою залишитись без картинки в телевізорі, оскільки у 2015 році Україна з аналогового перейде на цифрове телебачення.
«При виборі місця будівництва телевежі для нас важливими критеріями були наявність ліній електропередач, висота місцевості та щоб вежа не розміщувалася посеред села. Хоча її розміщення в населеному пункті теж дозволяється. Ми узгодили проект землеустрою із депутатами сільської ради та виготовили проект будівництва. Шкідливого впливу для людей немає, опромінення можна отримати тільки тоді, коли залізти на антену, або, коли вежа завалиться», - розповів Сергій Семерей.
Громада села залишилася непохитною і заявила, що дозволить будівництво телевежі тільки в тому разі, якщо вона буде розміщена на відстані більше кілометра від населено пункту. Заступник голови Володимир-Волинської районної ради Павло Карпюк, вислухавши обидві сторони, запевнив громаду села, що без їхньої згоди телевежу поруч з селом не збудують.Тому за підсумками громадських слухань було вирішено, що директор Волинської філії Концерну радіомовлення Сергій
Семерей зустрінеться з керівництвом району для ґрунтовного вивчення уже наявного проекту будівництва телевежі та для пошуку альтернативного місця її встановлення.
Крім того було запропоновано на повторні громадські слухання запросити представників санітарно-епідеміологічної та екологічної служб та в якості незалежного експерта фахівця в галузі електромагнітного випромінювання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 3
Семен
Показати IP
7 Березня 2014 18:31
Тупость, как всегда, побеждает!
Всезнайко
Показати IP
7 Березня 2014 20:08
У вас і так не стоїть, то хоч телевізор будете дивитись...
Віктор
Показати IP
8 Березня 2014 16:45
В Нововолинську вже є телевізійна вежа з якої ми вже дивимось 5 програм. Між іншим в Нововолинську, Іваничах і Жовтневому програми з цієї вежі видно значно краще ніж з телекому. Чому б не транслювати цифрове телебачення з цієї вежі? Для чого даремно витрачати державні кошти? Знову відкати?
28 червня: свята, події, факти. День Конституції України, почалася битва під Берестечком
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Етнічні українці в Молдові зможуть легше отримати громадянство України
27 Червня 2026 23:45
27 Червня 2026 23:45
У Луцьку на 5 років забрали права у водія, якого вдруге спіймали під кайфом
27 Червня 2026 23:17
27 Червня 2026 23:17
На Буковині знайшли тіло 8-річного хлопчика, який разом із батьком та братом зник у Дністрі
27 Червня 2026 22:49
27 Червня 2026 22:49
Влетів у дорожній знак: у Луцьку суд покарав водія за п’яну ДТП на Ківерцівській
27 Червня 2026 22:12
27 Червня 2026 22:12
Від піхотинця до оператора дронів: бойовий шлях прикордонника з Волині
27 Червня 2026 21:43
27 Червня 2026 21:43
Дрони змінюють хід війни: Трамп визнав успіхи України та заговорив про тиск на Кремль
27 Червня 2026 21:14
27 Червня 2026 21:14
У Ковелі чоловік підпалив двері, щоб помститися за чотирирічну образу. Суд покарав
27 Червня 2026 20:45
27 Червня 2026 20:45
У Луцьк на щиті повернеться Герой Роман Меюс
27 Червня 2026 20:16
27 Червня 2026 20:16
У Польщі хочуть заблокувати переговори про вступ України до ЄС. Гучна заява
27 Червня 2026 19:58
27 Червня 2026 19:58
На Донеччині загинув воїн з Волині Євген Мазурок
27 Червня 2026 19:29
27 Червня 2026 19:29


Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.