USD 27.15 27.25
  • USD 27.15 27.25
  • EUR 30.70 30.85
  • PLN 6.60 6.68

За зв'язки з УПА - 25 років тюрми

Антон Костюк – член УПА, політичний в’язень. Був засуджений на 25 років позбавлення волі в Магаданській в’язниці. Нещодавно з передової повернувся його внук. Дід каже, що також пішов би воювати, якби дозволяло здоров’я. Про це йдеться у сюжеті Громадського.Волинь.

«Я народився у 1929 році на Холмщині. Були виселені в Одеську область і там ми жили до 1946 року. В 1946 році я пішки прийшов до Луцька. І вже тут познайомився із хлопцями з УПА. Потім я прийняв присягу. Присягу приймав командир нашої західної округи Дубовий. Дав мені псевдо «Чорноус», – розповідає Костюк.

Протягом трьох років «Чорноус» працював у лавах УПА та виконував багато секретних доручень. Проте в 1950 році його разом з батьком розсекретили.

«Більшовики зловили повстанця на псевдо «Антон» і він видав своїх зв’язкових. Того зв’язкового певно добре придушили, і він нас видав. І батька засудили. І мене засудили. По 25 років дали. Мене відправили в Магадан, а батька в Норильськ», – розповідає Костюк.

Проте в 1956 році чоловіки потрапили під амністію і повернулись до Луцька.

«Чорноус» розповідає, що зараз з передової повернувся його внук. Дід каже, що також пішов би воювати, проте вже не має здоров’я.

«Нашій Україні я хочу побажати процвітання та щастя, миру і чистого неба над головою. Щоб Україна була така, як ми думали, якою вона буде. Справжня Україна для укрїнців», – зазначає «Чорноус».

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...

Loading...
Система Orphus