USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Заарештували командира батальйону, який зберіг весь особовий склад

4 Вересня 2014 12:37
Приморський районний суд Одеси у середу обрав для командира батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" Віталія Комара запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на два місяці з можливістю внесення застави в 300 тисяч гривень. Про це повідомив мер міста Коломиї Ігор Слюзар, - інформує «BBC Україна».

Військова прокуратура звинувачує комбата "Прикарпаття" у самовільному виході з зони АТО.

Зі слів пана Слюзара, заставу можуть внести найближчим часом.

"Прикарпаття збирає 300 тисяч гривень. Ми вважаємо, що військова прокуратура наполягає на ізоляції командира батальйону, аби він не давав інформації, яку керівництво АТО не хоче, щоб була публічна", - сказав мер Коломиї.

Коломийська міська рада удень збирає позачергову сесію для обговорення ситуації довкола батальйону.

"Будемо звертатись до президента, прем’єра, міністрів, хай об’єктивно розберуться у ситуації", - сказав пан Слюзар.

Мер Коломиї також сказав, що в Івано-Франківській обласній раді є ініціатива провести позачергову сесію та розглянути можливість внести заставу для Віталія Комара за рахунок бюджету.

Військова прокуратура Південного регіону розслідує кримінальну справу щодо ухилення від військової служби військовослужбовців батальйону "Прикарпаття".

Комбат Віталій Комар вивів батальйон із зони антитерористичної операції, де він був з початку липня. 22 серпня приблизно 400 бійців батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" залишили свої позиції у зоні АТО біля Амвросіївки.

В коментарі ВВС Україна Віталій Комар заявив, що військовослужбовці не могли виконувати бойові завдання після знищення їхньої спецтехніки.

Бійці 5-го батальйону не вважають себе зрадниками чи дезертирами, пояснюють, що опинилися лише з автоматами проти важкої військової техніки: російських "Градів" та "Ураганів".

Командувач 5-м батальйоном територіальної оборони Прикарпаття Віталій Комар вважає своє рішення вивести бійців із зони АТО правильним.

"Я не жалкую про своє рішення, і ніхто мені не доведе, що я не правий. Що виходить, якби я привіз 200 трупів, то був би героєм? А коли привіз нормальних живих людей - то я дезертир?", - розповів він на зустрічі із журналістами.



МІСЯЦІ ПІД ОБСТРІЛАМИ

22 серпня близько 400 бійців батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" залишили свої позиції у зоні АТО біля Амвросіївки.

На Донбасі батальйон пробув з початку липня.

Після двох місяців масованих обстрілів з "Градів" командир "Прикарпаття" підполковник Віталій Комар ухвалив рішення виходити з оточення та повертатися до місця дислокації в Івано-Франківській області.

"Ми вийшли з зони АТО тому що техніка батальйону була розбита. Ми просто були не могли виконувати бойові завдання без техніки. Єдиний наш БРДМ був розбитий під час обстрілів", - розповів Віталій Комар ВВС Україна.

Мер Коломиї Ігор Слюзар, який займався забезпеченням батальйону "Прикарпаття" та підтримував із вояками постійний контакт, підтвердив, що бійці змушені були пересуватися шкільними автобусами.

КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ

По дорозі додому батальйон два рази зупиняли спецпідрозділи з вимогою здати зброю.

З керівництвом батальйону спілкувались командувач сухопутних військ Анатолій Пушняков та перший заступник генпрокурора Микола Голомша.

Пізніше з`явилась інформація про те, що військова прокуратура Південного регіону відкрила кримінальне провадження проти батальйону за статтею ухилення від військової служби.

Можливе покарання для військовослужбовців - до двох років дисциплінарного батальйону.

"Я знаю, що кримінальне провадження відкрито. У даний момент я їду в прокуратуру", - повідомив ВВС Україна у п'ятницю командир батальйону Віталій Комар.

Ні у прокуратурі, ні у військовому комісаріаті Івано-Франківської області не змогли прокоментувати ситуацію.

"Поки не можемо ні підтвердити, ні спростувати інформацію про провадження", - розповіли ВВС Україна у прес-службі прокуратури.

ДОВГЕ ПОВЕРНЕННЯ

Пізно ввечері у четвер бійці 5-го батальйону нарешті прибули на Прикарпаття.

Зустріти їх зібралися близько п'яти сотень людей – рідні та друзі.

Багато хто з солдатів не вірили, що зможуть повернутися додому, тому зустріч була емоційною, дехто плакав.



НЕ ДЕЗЕРТИРИ

Раніше «Українська правда» повідомляла, що 5 батальйон територіальної оборони "Прикарпаття" виведено до місця відновлення боєздатності згідно з рішенням головнокомандувача Збройних сил України.

Про це заступник секретаря РНБО Олександр Литвиненко повідомив офіційним листом голові Івано-Франківської обласної держадміністрації Андрію Троценку.

"У відповідь на Ваше звернення повідомляємо, що за інформацією Генерального штабу Збройних Сил України від 28.08.2014, згідно з рішенням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України 5 батальйон територіальної оборони виведено до місця відновлення боєздатності", - йдеться у листі.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 36
Луцький Показати IP 4 Вересня 2014 13:15
Тобто, всі інші батальйони, які теж мали лише стрілецьку зброю могли протистояти ворогу а ці ні??? Круті воїни.... Херої.....
Света до Луцький Показати IP 4 Вересня 2014 13:18
Что бы понять от чего он спас своих ребят, надо тебе на Lifenews сходить и посмотреть что за ад там был. Может протрезвеешь.
Луцький до Света Показати IP 4 Вересня 2014 13:24
Тобто кинути на призволяще інші підрозділи, щоб залишити живими "весь особовий склад" саме цього батальйону це нормально? А всі інші нам "пофіг", "після нас, хоч потоп". І, до речі, не весь особовий склад залиши зону бойових дій, 14 ГЕРОЇВ з цього батальйону залишились, так, саме з цього батальйону, і потім питали, як ті, що втікли будуть дивитись в оці людям після цього. І ці 14 бійців залишили зону бойових дій лише після наказу Головнокомандувача (лист РНБО у статті) всі інші просто дезертирували, ще й зброю не хотіли віддавати.....
Света до Луцький Показати IP 4 Вересня 2014 13:31
Не переворачивайте с ног на голову. В штабе знали, что подразделениям грозит окружение, что границу пересекла большая группировка российской армии с тяжелым вооружением, танками, что готовиться большой котел для украинской армии. Надо было срочно выводить людей. Уже был печальный опыт когда окружили и просто уничтожили группировку украинских войск возле Зелленополья. Печальный опыт того котла никого не волновал, нате получите и плачте. Тупое командование.
Луцький до Света Показати IP 4 Вересня 2014 13:38
коментар було видалено
Света до Луцький Показати IP 4 Вересня 2014 13:43
Вот этого Виталия Комара и надо ставить командовать штабом, если бы он командовал этой операцией, он их бы всех вовремя отвел и спас, и жизни солдат, и технику .Вы наверно не слышали ,что иногда надо вовремя отступить ,что бы потом ударить. Он сделал что мог ,спас своих ребят.
Луцький до Света Показати IP 4 Вересня 2014 13:48
Ви напевно, щось недорозумієте, відступити і втікти це різні поняття. Відступив, на безпечну позицію і далі воюй, а не на лижі та у Франківськ.... Я вже не говорю, що командувач сухопутний військ мав особисто приїхати щоб у них зброю забрати....
Света до Луцький Показати IP 4 Вересня 2014 13:59
Они убежали в Ивано -Франковск потому, что даже после Майдана в этой стране не изменилось отношение к людям . Там их хоть земляки смогут защитить .Как был сталинизм так и есть. Либо умрите все ,либо в тюрьму. А то что командование тупое, то фигня, они все равно правы.
Луцький до Света Показати IP 4 Вересня 2014 14:05
Від кого захищати? Від самих себе? Розкажіть як важко воювати Семенченку та іншим бійцям добровольчих батальйонів... Раджу подивитись на ЮТубі відео з комбатом Донбасу... Багато на що відкриває очі, на безлад та багато чого іншого, але це не виправдовує Прикарпаття...
Света до Луцький Показати IP 4 Вересня 2014 14:15
коментар було видалено
Анонім до Луцький Показати IP 4 Вересня 2014 13:52
коментар було видалено
Луцький до Анонім Показати IP 4 Вересня 2014 13:57
Все правильно, коли люди йдуть воювати вони можуть загинути але це не значить, що можна втікати з зони бойових дій... І хто б тоді воював, якби усі хто боїться загинути повтікали? Донбас, Айдар, Світязь, Дніпро, Київ та 51 ОМБ воюють і мають втрати і в котли попадають, і хто з них утік?
света до Луцький Показати IP 4 Вересня 2014 14:36
Они убежали, а ты даже до военкомата не дошел .
Колишній солдат Показати IP 4 Вересня 2014 13:39
коментар було видалено
Анонім до Колишній солдат Показати IP 4 Вересня 2014 14:13
коментар було видалено
Анонім до Колишній солдат Показати IP 8 Вересня 2014 15:21
щира правда.сидіти дома і осужвати хлопців саме простіше.ніхто не каже що іншим батальйонам легко.але якщо ви нерозумієте що вони по різному озброєні то нема чого взагалі обзиватись.
Анонім Показати IP 4 Вересня 2014 13:58
генерали хочуть прикрити свою непрофесійність або зраду, шукають крайніх, спасибі пороху за життя по-старому
віктор Показати IP 4 Вересня 2014 13:58
легко судити інших сидячи на дивані...не суди і судим не будеш
..від матері Показати IP 4 Вересня 2014 14:00
Дякуємо !!!!!що живих привів....і тому дякуємо Дніпропетровському командиру ( незнаю нажаль прізвища ,Нововолинські хлопці розказували ), який вівіз всіх хлопців з оточення -переодягнувся в спортивний костюм наклав кошиків в жигуль і казав ,що за грибами. А ще сказав, що немає там кого захищати за кого вмирати там просто живуть нелюди! Бережіть себе .Бо життя одне!ДЯКУЄМО!!!!за живих синів !
Погоджуюсь до ..від матері Показати IP 4 Вересня 2014 19:54
А ще відкрити кримінальне провадження проти пороха за зраду батьківщини і здачу державних інтересів. І під військовий трибунал.
1 Показати IP 4 Вересня 2014 14:12
коментар було видалено
Я Показати IP 4 Вересня 2014 14:40
І я кажу, нема за кого воювати. Всі на Донбасі чекають Путіна з квітами. Віддати йому дві області з тим г*мном, і все. Аби війна закінчилася.
Олег до Я Показати IP 4 Вересня 2014 14:50
Правильно я також за це.Там не люди їх навіть агмном назвати не можемо.А цих,що до нас повтікали вигнати на фіг, а не живуть,як царі, а приїхали з гамна.Хай визволяють свою родину від чеченців.А анм з ними нема що ділити.Ми за мир.
!!!К до Олег Показати IP 4 Вересня 2014 15:09
!!!!Сухпайки дайте їм і додому...кожен нехай свій край захищає.....Просто знищують молодих активних і здорових хлопців ....за жменю г...вна
1715 до Я Показати IP 4 Вересня 2014 15:46
І я підтримую
Я Показати IP 4 Вересня 2014 14:51
Кто бы что не говорил,а идет гражданская война! Пора бы уже прозреть некоторым! Я не хочу в подвалах сидеть без води,света, еды с детьми! И не хочу чтоб мои дети и внуки слышали взрывы и не хочу чтоб чужие дети, мужья погибали! Опомнитесь! Олигархи делят богатство, а все страдают!
..... Показати IP 4 Вересня 2014 15:27
Що ви гавкаєте один на одного як собаки??? побудьте хоч день під міноментними обстрілами, а не з чашкою кафи в кафе......подивіться не на тихе гарне місто ,а на трупи, контужених солдат, на розпороті животи, відірвані руки..може не будет сваритися
PATRIOTKA Показати IP 4 Вересня 2014 16:32
Правильно зробив!!! Врятував життя людям, замість того,щоб на м'ясо їх відправити! Так усім треба робити до тих пір поки нема чим воювати!!!поки посадові сраки сидять в теплих кріслах і зливають нашик хлопців!!!поки наші "біженці" самі не повернуться захищати свої домівки!!!
11 Показати IP 4 Вересня 2014 17:43
коментар було видалено
олена Показати IP 4 Вересня 2014 19:21
я хочу стати на захист людини командира Комара
111 Показати IP 4 Вересня 2014 20:21
коментар було видалено
розум Показати IP 4 Вересня 2014 20:50
Боже, невже хоч одна мудра людина знайшлася серед військових, яка дійсно вчинила думаючи, і врятувала синів чиєїсь матері чи братів чиїхось. Це дуже радує, може,на кінець, будемо думати, а тоді робити, а не навпаки. Хоча наші доблесні керівники, які сидять у м"яких кріслах і дистанційно керують війною,ставляться до бійців, як до гарматного м"яса, і вважають, що всі мають загинути, тільки тоді герої. Честь і хвала людині, яка врятувала життя інших людей.
1213 Показати IP 4 Вересня 2014 21:10
а чому проти литвина за дирявий кордон ніхто ніякої справи не заводить? а проти комбата який спас хлопцям життя швидесенько підсуєтились і справу завели!!!! оце називається жити по-новому! клас! от краще було б якби їх поховали у закритих домовинах? навіщо живі свідки генеральського бездарного і продажного командування!!! це справжній думаючий про підлеглих ,мудрий командир, тільки ж тепер треба цей доказувати що він не дизертир! театр абсурду!
тому Показати IP 4 Вересня 2014 21:25
через неузгодженість таких відступів і з'являються котли. керовніків більше ніж треба. одні відступають без наказу, а інші його ждуть і потрапляють в оточення бо нема кому прикрити спину. от тільки не одні комбати винні. кількох генералів би з полковниками посадили - то може, було б діло
Роман Показати IP 16 Вересня 2014 15:05
Осуджувати не можу, бо там не був. Опинившись під "градом" , може біг би пішки до самого Львова. Не знаю. Точно знаю, що після цього втікав би за кордон, бо в Україні я сам себе вважав би людиною, яка вчинила злочин - дезертиром. Ну героєм себе би точно не відчував. Так, причини для "відступу" були, але... відступати аж до Франківська... Розумієте, то армія! Якщо ти вже в неї вступив - все, капєц, тут свої жорсткі/жорстокі закони. А інакше нічого не вийде. Якщо кожен почне вибирати за яких умов він може бути на фронті, то скоро там нікого не лишиться.