USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Японці закуповуватимуть кукурудзу в Україні

30 Липня 2009 18:21
На тлі зростання експортних можливостей Чорноморського регіону порівняно зі США японська компанія Itochu Corp імпортуватиме 300 тисяч тонн кукурудзи на рік з України після 8-річної перерви. Про це повідомляють «Волинські Новини».
Як інформує Корреспондент, Itochu у поточному році планує закупити 20% від своїх потреб у кукурудзі в Україні, уточнило керівництво продовольчої компанії. Востаннє подібні закупівлі японська сторона зробила в Україні у 2001 році (661 тонну).
Варто зазначити, що Японія, яка залежить від імпорту продовольства на 60%, прагне диверсифікувати свої джерела постачання після того, як ціни на кукурудзу, пшеницю та сою минулого року пішли вгору через зростання світового попиту, експортні обмеження і несприятливі погодні умови.
Окрім України, азіатські країни можуть звернути увагу на російських виробників зернових, вважає глава японської Unipac Grain Ltd. Нобуюкі Чино (Nobuyuki Chino), думку якого наводить Bloomberg.
Саме Україна і Росія можуть скласти на ринку зернових в Азії серйозну конкуренцію США через більш низькі ціни на свою продукцію. Так, тонна української кукурудзи останнього врожаю коштує на $30 дешевше, ніж аналогічна продукція зі США.
Цікаво, що на цьому тлі, Казахстан, Росія і Україна могли б створити пул Чорноморських виробників зерна для координації політики щодо обсягів і цін, а також спільного використання інфраструктури.
Так, Росія вже розглядає можливість будівництва відвантажувальних портів на Далекосхідному узбережжі, що допоможе суттєво збільшити обсяги експорту зернових до Японії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus