USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.55 40.00
  • PLN 9.70 9.88

Підроблених ліків в українських аптеках побільшало утричі

10 Вересня 2010 10:19
В Україні у першій половині нинішнього року в аптеках виявлено майже в три рази більше неякісних та фальсифікованих лікарських препаратів, ніж за аналогічний період минулого року.
Держінспекція з контролю за якістю лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я виявила в I половині 2010 року в аптеках майже в три рази більше неякісних та фальсифікованих лікарських препаратів, ніж за аналогічний період минулого року, пише Gazeta.ua.
«Якщо в 2009 році інспекція виявила і заборонила 99 серій неякісних препаратів, то за вісім місяців цього року вже виявлено 285 серій», – повідомив голова Держінспекції з контролю за якістю лікарських засобів Олексій Соловйов.
Він також розповів, що правоохоронні органи виявили значне виробництво підроблених ліків у Василькові Київської області: «Там виготовляли «Мезим», «Гепабене», «Кетанов», «Фестал», «Долорен». Обсяг фальсифікованої продукції становить близько 7 мільйонів гривень, але шкода здоров'ю від таких таблеток може коштувати значно більше».
На думку Соловйова, вирішити проблему можна, тільки законодавчо посиливши відповідальність за виробництво і збут неякісних медпрепаратів.
Зараз кримінальна відповідальність за виробництво і продаж фальсифікованих ліків не передбачена. Максимум, що можуть зробити правоохоронні органи, – позбавити аптеку ліцензії.
У той же час ще в 2008 році народні депутати Юрій Гайдаєв і Віктор Корж зареєстрували законопроект, що передбачає покарання за виробництво і продаж фальсифікованих лікарських засобів у вигляді позбавлення волі терміном від трьох до п'яти років. Передбачається, що цей документ буде розглянуто на поточній сесії Верховної ради.
За інформацією представників держінспекції, найчастіше підробляються ліки з Індії, Бельгії, Франції, Німеччини, Латвії та українських виробників.
«Занадто низька ціна може бути ознакою фальсифікату. І це перше, що має насторожити покупця. За упаковкою та іншими показниками підроблені ліки виявити складно», - сказав генеральний директор аптечної мережі «Конекс» Олександр Мудрий.
На його думку, необхідна не кримінальна відповідальність, а жорсткість умов ліцензування.
«Найчастіше аптеки самі не знають, що продають фальсифікат. Коли отримати ліцензію на продаж лікарських засобів стає занадто просто, з'являється багато дрібних аптек, аптечних кіосків, і там якраз великий ризик придбати неякісний товар. Великим мережам є що втрачати – ризикувати, продаючи підроблені препарати, вони не стануть», – підсумував Мудрий.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus