USD 39.62 39.84
  • USD 39.62 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Києві презентували документальний фільм про Волинь

21 Серпня 2009 18:24
До дня Незалежності України у Києві презентували документально-публіцистичний багатосерійний фільм «Синдром пам’яті», присвяченій україно-польським конфліктам на Волині. Про це повідомляють «Волинські Новини».
Як зазначив під час прес-конференції в УНІАН головний редактор видання «2000», продюсер фільму Сергій Кічигін, цей продукт є спільним проектом тижневика «2000» і студії KINOART.EL production.
За його словами, 4-хсерійна стрічка «Синдром пам’яті» – перша за часи української Незалежності відверта розповідь про справжні причини і наслідки україно-польських конфліктів.
Сергій Кічигін зауважив, що автори фільму зробили усе, аби дати можливість «зрозуміти, що є причиною взаємного насилля та жорстокості». Крім того, додав він, у фільмі значна увага приділена подіям, які саме і були джерелом цієї історії.
«Якщо не розібратися у глибині цієї історії, то ця тема, тема конфлікту буде продовжуватися вічно», – сказав він.
У свою чергу, один з авторів сценарію Максим Шапка зазначив, що стрічка є шокуючою сповіддю останніх свідків братовбивства. Крім того, у фільмі оприлюднені невідомі факти подій, надані матеріали розсекречених архівів, ексклюзивне інтерв’ю голови УНА-УНСО Юрія Шухевича, ветеранів УПА та Армії Крайової, колишніх в’язнів польських концтаборів, поважних вчених і скандальних істориків.
Максим Шапка наголосив, що творчий колектив робив усе можливе, аби проаналізувати, чому Волинська трагедія, якій уже 70 років, по суті, триває й досі.
Автор сценарію Олена Вавілова зазначила, що фільм знімався протягом року у Польща, Україні та Канаді. При цьому, за її словами, знімальна група дещо боялася їхати до Польщі, оскільки побоювалась звинувачень з польської сторони, що ініціаторами зйомок є українські націоналісти. «Але від поляків ми отримали розуміння і підтримку. Люди бачили, що ми приїхали з відкритим серцем і намаганням розплутати клубок страшних волинських подій», – сказала вона.
Зі свого боку, народний депутат, голова Комітету ВР з питань свободи слова Ганна Герман висловила задоволення, що, незважаючи на кризу, в Україні продовжує з’являтися якісна документалістика.
Вона наголосила, що довгий час прожила в Польщі і на власні очі бачила, яким чином вибудовуються ті нормальні відносини, які сьогодні є між Україною і Польщею. Ганна Герман висловила сподівання, що фільм «Синдром пам’яті» стане першим кроком на дорозі до правди в українсько-польському конфлікті.
«Порозуміння можна будувати тільки на повній правді, яку досі ніхто ще не сказав», – додала вона.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus